Kaip atsikratyti celiulito?

Sausio 17, 2014 | Eglė Rubinaitė
+8
+9 -1
1

Vyresnės kartos moterys turbūt pamena tuos laikus, kai maždaug prieš 20 metų sulig naujienų iš Vakarų banga televizoriaus ekranuose pasirodė ir reklamos apie įvairias anticeliulitines priemones. Tuomet moterys ir jų vyrai sužinojo, kad tos mielos duobutės ant šlaunų, pasirodo, – grėsmingasis celiulitas. Jis imtas suvokti kaip neestetiškas kliuvinys, kurį reikia šalinti. Nuo to laiko gražios laikytinos tik lygios kojos, o apelsino žievelę primenančiai odai paskelbtas amžinas karas. Kariaujame ir mes, todėl ir ieškome veiksmingų priemonių jam įveikti.

Celiulitas būdingas net 85 proc. moterų, nepriklausomai nuo rasės. Per pastaruosius tris dešimtmečius atlikta daug tyrimų, siekiant išsiaiškinti, kokios yra tikrosios celiulito susidarymo priežastys. Tikslaus atsakymo kol kas nėra, tačiau būdų pagerinti situaciją ir sumažinti arba apskritai išnaikinti susidariusį celiulitą yra nemažai. Dalijamės efektyviausiais celiulito gydymo metodais.

Celiulito gydymas namuose

„Namuose galite masažuoti problemines kūno vietas kavos tirščiais ar medumi – atlikti odos šveitimą...“ Anticeliulitinė dieta. Pirmas žingsnis norint atsikratyti „apelsino žievelės efekto“ – subalansuota anticeliulitinė dieta. Pirmiausia, jeigu jūsų kūno masė per didelė, turite antsvorio, teks sumažinti maisto porcijas, vengti riebalų, saldumynų ir laikytis kitų mitybos principų, paprastai padedančių sumažinti svorį. Taip pat jums reikės atsisakyti ir produktų, kurie, manoma, spartina celiulito atsiradimą:

  • gyvulinės kilmės riebalų,
  • riebios mėsos,
  • gazuotų gėrimų,
  • sūraus ir aštraus maisto,
  • didelio kiekio saldaus alkoholio.

Rūkymas taip pat skatina celiulito atsiradimą, kaip ir daugelis kitų žalingų įpročių, todėl rūkalų verčiau atsisakyti.

Sportas. Treniruotės ar bent mankšta taip pat būtina, norint pagražinti šlaunis ir išlyginti odą. Verta atlikti pratimus, treniruojančius būtent tas vietas, kurios labiausiai kenčia nuo celiulito. Mat nuolat sportuojant riebalus keičia raumenų masė, o celiulitas ištirpsta drauge su riebalais. Tinkami pratimai šlaunims: bėgimas, plaukimas, įtūpstai, pritūpimai, svorių kilnojimai su kojomis, dviračio mynimas, slidinėjimas.

Kontrastiniai dušai. Tokį dušą rinkitės bent kelis kartus per savaitę. Pirmiausia išsimaudykite šiltame vandenyje, tada porą minučių liekite šlaunis šaltu vandeniu, paskui kelias minutes – karštesniu. Tokį ciklą pakartokite tris kartus. Tai ne tik padės naikinti celiulitą, bet ir pagerins kraujotaką.

Kontrastinis dušas padės atsikratyti celiulito

„Karštas vanduo sausina mūsų odą, o šaltas padeda jai išlikti jaunatviškai ir elastingai, išsaugo drėgmę, lėtina raukšlių atsiradimą.“

Sužinokite, kuo dar naudingas kontrastinis dušas:
5 priežastys, kodėl vertėtų rinktis šaltą dušą » 

Masažai. Tai itin efektyvus celiulito gydymas. Namuose galite masažuoti problemines kūno vietas kavos tirščiais ar medumi – atlikti odos šveitimą, vadinamąjį „pilingą“. Taip pat masažuotis galite ir su specialiai tam skirtu guminiu vakuuminiu kaušeliu, mediniais rutuliukais ar tiesiog žnaibyti šlaunis rankomis.

Anticeliulitiniai kremai. Tokie kremai gaminami iš medžiagų, stabdančių naujo celiulito atsiradimą ir skaidančių jau susidariusią „apelsino žievelę“. Norint džiuginančio rezultato, kremus reikia naudoti reguliariai, geriausia juos įtrinti masažo metu arba naudoti pagal instrukciją. Atminkite, kad geriausią efektą pasieksite tada, kai visas anticeliulitines priemones naudosite kartu.

Jūros dumblių kompresai. Kompresus galite pasiruošti ir namų sąlygomis. Vaistinėje įsigytus dumblius užpilkite karštu vandeniu ir leiskite 20 min. jiems brinkti, tada sumaišykite juos su citrusinių vaisių eterinio aliejaus šaukštu ir kiaušinio tryniu. Tyrę tepkite ant šlaunų, pilvo ar kitų probleminių vietų, apsivyniokite maistine polietileno plėvele ir palaikykite tokį kompresą apie 20–30 min. Procedūra bus veiksminga, jei ją atliksite keliolika kartų.

Celiulito gydymas specialisto kabinete

  • Jeigu namų sąlygomis išnaikinti celiulito nepavyksta, galite kreiptis į specialistus, atliekančius vakuuminį masažą.
  • Kitas celiulito gydymo būdas – lazeriniu atliekamos procedūros, išjudinančios poodinius sluoksnius, skaidančios susidariusį celiulitą.
  • Net ir rankomis atliekamas anticeliulitinis masažas masažisto kabinete gali duoti geresnių rezultatų nei savarankiškas masažavimasis. Specialistas itin gerai išmasažuos tas kūno vietas, kurių galbūt nepasiekiate pati, be to, taikys efektyviausius masažo būdus. Sulig kiekviena procedūra galėsite ir valandėlę atsipalaiduoti – nereikės sukti galvos, kaip tinkamai masažuoti problemines vietas. Beliks tiesiog mėgautis masažu.
  • Celiulitą taip pat galima gydyti ultragarsu, limfodrenažu, akupunktūra, kompresiniais įvyniojimais ir kt. procedūromis.

Taip pat skaitykite:
Masažo rūšys ir jų nauda »
Ajurvedinis masažas – ne tik prisilietimas, bet ir filosofija »
Tailandietiškas masažas – malonus būdas pasirūpinti sveikata »
Celiulitas (simptomai, gydymas ir profilaktika) »
„Sveikatos įstaigos“. Masažo salonai »

+8
+9 -1
1
  • Celiulitas
  • Celiulito gydymas
  • Anticeliulitinis masažas
  • Masažo salonai

Susiję straipsniai

  • Galiu rekomenduoti gerą produktą, kuris padėjo man:

    Gamintojas svetainė: cellinea.cu.cc

Siųsk savo nuomonę

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *