Išvalę čiužinį pašalinsite negyvas odos ląsteles ir, žinoma, dulkių erkutes, tačiau taip pat galite pagerinti savo miego kokybę.
Gali būti, kad jūs nė karto nesusimąstėte apie būtinybę valyti čiužinį. Tačiau, sužinojus keletą įdomių faktų, čiužinio švarą (ar nešvarumą) pasidaro sunku ignoruoti.
Anot Ohajo valstijos universiteto, naudojamame čiužinyje gali būti nuo 100 000 iki 10 mln. dulkių erkučių. Taip yra todėl, kad erkutės minta negyvos odos ląstelėmis, kurių pilna mūsų čiužiniuose, nes lovoje praleidžiame išties nemažai laiko. O mūsų odą ir plaučius dirgina ne pačios erkutės, bet jų išmatos. Fui.
Tad kaip išspręsti šią ne tokią jau ir mažą problemą? Dažnai keiskite paklodes (kartą per savaitę, jei galite, ar bent jau kas antrą savaitę) ir reguliariai valykite čiužinį. „Beveik neabejoju, kad žmonės per daug nesuka galvos dėl tinkamos čiužinio priežiūros“, – 2010 m. dr. Šeron Horeš Bergkvist (Sharon Horesh Bergquist), dėstanti Emorio universiteto Medicinos mokslų katedroje, pasakojo CNN. „Valant čiužinį galima ne tik pagerinti miego kokybę, bet ir sumažinti dulkių erkučių bei blakių apsigyvenimo jūsų lovoje tikimybę.“
Žmogaus kūnas yra didelis, prakaituotas, skysčių pripildytas mechanizmas, koordinuotai judantis, tiksliai maišantis chemikalus ir kuriantis įvairiausius dalykus nuo atsiminimų iki gleivių. Toliau sužinosite truputį daugiau informacijos, kaip šis sudėtingas, gražus ir paslaptingas aparatas funkcionuoja. Plačiau: 10 stulbinančių dalykų, kurių nežinojote apie save |
Lengva pasakyti – sunku padaryti, tiesa? Juk nepaimsi ir nesugrūsi čiužinio į skalbyklę. Ramiai! Skubam į pagalbą. Štai keturi nesudėtingi žingsniai, kaip išvalyti čiužinį.
- Pirmiausia nuimkite paklodes ir išskalbkite kaip įmanoma karštesniame vandenyje. Taip pribaigsite jose gyvenančias erkutes.
- Antra, kol paklodės sukasi skalbimo mašinoje, negailėdami apibarstykite savo čiužinį kepimo soda (aš tam naudoju rėtį, bet jūs galite berti tiesiai iš pakelio). Jei norite, galite užlašinti kelis lašus eterinio levandų aliejaus, kad nors kiek užgožtų nemalonų kvapą, sklindantį iš jūsų čiužinio.
- Tada palikite čiužinį ramybėje bent valandai ar kelioms, jei turite laiko.
- Susiurbkite kepimo sodą dulkių siurbliu (naudokite atitinkamą antgalį). Neskubėkite. Kuo lėčiau siurbsite, tuo daugiau dulkių pašalinsite iš čiužinio vidaus.
Taip pat čiužinį galima išvalyti garais (pasieksite dar giliau esančius nešvarumus). Valymas garais puikiai padeda pašalinti įsisenėjusias dėmes ir nemalonų kvapą. Tik paskui leiskite jam visiškai išdžiūti (trijų keturių valandų turėtų užtekti), prieš klodami paklodes ir antklodes.
"Naudojamame čiužinyje gali būti nuo 100 000 iki 10 mln. dulkių erkučių."Ar jūsų čiužinys su užvalkalu? Užvalkalas taip pat padeda palaikyti čiužinio švarą. Nepamirškite jo plauti bent kartą per mėnesį. Beje, pagalvėse taip pat gali apsigyventi dulkių erkučių, ypač jei naktį gausiai prakaituojate. Todėl reguliariai plaukite ir pagalves, o kas dvejus metus senąsias keiskite naujomis.
Nepamirškite, kad trečdalį gyvenimo praleidžiate lovoje, todėl svarbu pasirūpinti švara miegamajame (kaip ir bet kurioje kitoje jūsų namų vietoje, gal net labiau). Reguliariai valykite čiužinį ir galėsite ramiai ilsėtis (tikrąja to žodžio prasme)!