Kaip motyvuoti save kuriant verslą? Pataria jaunieji verslininkai

Vasario 19, 2015 | Aurika Kolpakovaitė
+19
+19 -0

Verslo sėkmė priklauso ir nuo darbo aplinkos

Darbo vieta. Tinkamai įvertinkite šį darbo našumą lemiantį faktorių. Dažnai, ypač pradedantiesiems verslininkams, atrodo, kad verčiau dirbti namuose, nei mokėti pinigus ir nuomotis patalpas. Deja, daugeliui namai siejasi su ramybe, atsipalaidavimu, poilsiu. Ir tai normalu. Net jeigu jums atrodo, kad esate pakankamai disciplinuotas, kad laikytumėtės griežto režimo ir nepasiduosite tykančioms pagundoms įgriūti į patogią sofutę trumpam popiečio miegui, peržiūrėti TIK vieną serialo seriją ar trumpam patikrinti Facebooką, aplinkos pakeitimas bus tik į naudą ne tik asmeniškai jums, bet ir jūsų darbo rezultatams. 

No way back arba „Sudeginti tiltai“. Kartais vienintelis postūmis ryžtis kurti seniai planuotą verslą būna kritinė situacija. Gyvenimas tam tikrais atvejais pats iškrečia tokius pokštus. Vis dėlto, jei trūko kantrybė dirbti kitiems ir pačiam pasidarė pikta dėl savo neryžtingumo, pasielkite taip, kaip jums nebūdinga elgtis, – išeikite iš darbo ar pasiimkite kreditą. Suvokę, kad turite kažką daryti dėl to, kad išgyventumėte, galbūt galiausiai įgyvendinsite savo planus. 

Tikslai. Svajoti – būtina, tačiau, jeigu verslo kūrimas paremtas tik svajone ar galutiniu rezultatu, neišeis nieko gero. Reikia apgalvoti veiksmų planą ir konkretesnius žingsnius. Įvertinkite savo galimybes ir išsikelkite realius tikslus, antraip teks nusivilti. Geriau judėti nedideliais žingsneliais į priekį ir vertinti tai, ką pasiekėte, negu jaustis nieko nepadarius ir nusivilti savimi. 

Savikontrolė. Realiai įvertinote ir išsikėlėte tikslus – puiku. Tačiau nepamirškite ir jų įgyvendinti. Nebūkite pažadukai, kurie netesi duoto žodžio. „Bet jei niekam neatskleisiu užsibrėžtų tikslų, vadinasi, ir atsakomybės galėsiu neprisiimti, jeigu jų neįgyvendinsiu“, – kyla tokių minčių, tiesa? Nepamirškite, kad verslą kuriate sau, todėl nereikia savęs apgaudinėti. 

Geriau iš karto nusistatykite, kokia bus neįgyvendinto tikslo kaina, galbūt tai pastūmės jus anksčiau išsiristi iš lovos. Galite taikyti tam tikras bausmes: susitarkite su bičiuliais ar namiškiais, kad neįvykdžius tikslo, turėsite jiems duoti pinigų ar kur nors juos nusivežti. Jeigu esate labai taupus ir nenorite žaisti su pinigais, bent jau garsiai pasidalinkite su jais savo tikslais. Galbūt principai neleis jums neįvykdyti to, ką pažadėjote. 

Kas yra stresas ir kaip jį suvaldyti?

„… streso atpažinimo būdas ‒ pildyti iš dviejų skilčių sudarytą dienos planų ir rezultatų lentelę. Pirmoje lentelės skiltyje sužymėkite visos dienos planus valandų tikslumu, o dienos pabaigoje antroje skiltyje surašykite, kas iš tikrųjų įvyko vieną ar kitą valandą.“ 

Daugiau patarimų rasite čia:
Kas yra stresas ir kaip jį suvaldyti? »

Aplinka. „Su kuo sutapsi, toks ir pats tapsi“ – tai puiki patarlė, kuri praverčia ir kuriant verslą. Pasirūpinkite, kad jūsų aplinka būtų darbinga. Ten, kur gimsta geriausios idėjos, sprendžiami svarbūs klausimai, jausitės gerai ir pats norėsite dar labiau stengtis. Verčiau bičiuliaukitės su darbščiais ir atsakingais kolegomis, o ne su tinginiais. Matant aplink zujančius, dėl bendro tikslo dirbančius žmones, greičiausiai ir jūs užsikrėsite entuziazmu ir norėsite būti tokio kolektyvo dalimi. 

Jeigu esate vienintelis vadovas, rodykite darbuotojams pavyzdį, pagirkite ir vertinkite aktyvius darbuotojus. Būnant svarbiausia grandimi, tenka didelė atsakomybė ir už darbingos atmosferos palaikymą ir skatinimą. 

Žmogaus tingumas ir baimė dažnai yra patys didžiausi priešai siekiant išsikeltų tikslų, tačiau kovojant su šiomis ydomis, galima nuversti kalnus. Straipsnyje pateikti patarimai ir motyvavimo būdai – tik dalis to, kas gali jums padėti imtis veiksmų. Garsi dizainerė Coco Chanel yra pasakiusi: „Jeigu nori turėti tai, ko niekada neturėjai, teks daryti tai, ko niekada nedarei.“ Tad ieškokite savimotyvacijos būdų, būkite drąsūs, ryžtingi ir siekite savo tikslų!

1 2
+19
+19 -0
  • Koučingas
  • Psichologai
  • Darbo planavimas
  • Susikaupimas
  • Baimės
  • Darbingumo didinimas

Susiję straipsniai

Siųsk savo nuomonę

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *