Kaip pastebėti, kad jūsų šuo serga?

Sausio 12, 2015 | Kamilė Kogstaitė
+23
+37 -14

Šunų kvėpavimo ligos

Šunų kvėpavimo ligos ir limfinė sistema 

Šuniukui susirgus kvėpavimo ligomis, kvėpavimas tampa netolygus, paviršutiniškas, retas, arba atvirkščiai – labai dažnas. Keturkojui kosėjant, dūstant, kimiai lojant ar šniurkščiojant, galima įtarti peršalimą. Dusulys – labai dažnas per didelio fizinio krūvio padarinys, tačiau jis gali reikšti ir rimtesnę ligą – plaučių uždegimą. 

Pasunkėjusį kvėpavimą gali sukelti ir pleuritas, širdies nepakankamumas, širdies kirminai ir kita. Kaip pastebėti, jog šuo kenčia nuo kvėpavimo ligų? Dažniausiai tam, kad palengvintų kvėpavimą, pasunkėjusį nuo širdies ligų, šuo stovi plačiai išskėtęs priekines letenas. O šuns organizme prasidėjus uždegimui, smarkiai padidėja limfmazgiai. Juos šeimininkas gali užčiuopti po augintinio žandikauliu. 

Šunų ausų ligos – hematoma ir otitas 

Dažniausios šunų ausų ligos – hematoma ir otitasIšorinės ausų ligos (priešingai nei vidinės ar vidurinės ausų ligos) šuniukus užklumpa dažnai. Būdingiausios šunų ausų ligos – ausies hematoma (kraujosrūva) bei otitas, arba vadinamasis ausies uždegimas. Pirmoji liga būdingesnė tiems šunims, kurių ausies kaušelis yra kabantis (pavyzdžiui, basetams). Požymiai, kurie gali rodyti šią ausų ligą – nuolatinis galvos kratymas, ausies kasymas. Jei matoma, jog šuns situacija negerėja, būtina nueiti pas veterinarą, kuris hematomą perpjaus, pašalins sukrešėjusį kraują, dezinfekuos žaizdą ir uždės tvarstį. 

Kitą ligą otitą dažniausiai sukelia į ausį patekę mikrobai, nešvarumai, kurie sukelia infekciją. Esant šios ligos būklei, šuo galvą nuolat laiko pakreipęs į šoną, ją purto, stengiasi ausį pasikasyti į įvairius kietus daiktus. Dėl gydymo būtina kreiptis į veterinarą, kuris pašalins susikaupusius nešvarumus, tačiau nuolatinei profilaktikai būtina reguliariai valyti šuniuko ausis. Tai reikėtų daryti kas dvi savaites. 

Šuniui įsisiurbė erkė? 

Didžiausia rizika šuniui užsikrėsti erkių platinamomis ligomis – pavasario ir rudens sezonas. Nemažai šuniukų augintojų mano, kad radę įsisiurbusią erkę ir tiesiog ją ištraukę, pašalins problemą, tačiau verta įsidėmėti, jog tai nėra apsauga nuo ligų. 

Babeziozė. Kone pavojingiausia erkių sukeliama liga – babeziozė, kuri atkeliavo į mūsų kraštą iš šiltųjų kraštų. Pagrindiniai babeziozės simptomai: 

  • apatija,
  • vangumas,
  • viduriavimas,
  • vėmimas,
  • šlapimo spalvos pokytis (tamsaus alaus spalva),
  • blyškios gleivinės. 

Neišgydžius babeziozės, galimos inkstų, kepenų komplikacijos. 

1 2 3
+23
+37 -14
  • Pasiutligė
  • Veterinarijos klinikos
  • Šunys
  • Šunų ligos

Susiję straipsniai

Siųsk savo nuomonę

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *