Ne vienam iškyla dilema, kiek apsauginių kremų pirkti. Ar kūno kremą nuo saulės galima tepti ir ant veido?
Ant kremų pakuotės visada būna pažymėta, kokioms kūno dalims jis skirtas. Dažniausiai yra universalūs kremai visam kūnui. Bet galima rinktis atskirai tik veidui tinkantį apsauginį kremą.
Apsauginiu kremu prieš mėgaujantis saulės voniomis turbūt tepasi daugelis, tačiau ar būtina naudoti kremą po deginimosi?
Taip, rekomenduotina, nes į apsauginių kremų sudėtį įeina įvairių odą drėkinančių ir raminančių medžiagų (alijošius, vitaminas E, pantenolis.)
Dažnai norėdami stipriau ir greičiau įdegti žmonės perka įdegį skatinančius kremus. Kokią jūsų nuomonė apie šias priemones?
Jeigu įdegį skatinantis kremas yra su SPF, tokį kremą galite naudoti.
Pasitaiko žmonių, kurie degindamiesi nenaudoja apsauginio kremo. Ar tai pavojinga? Kas gali nutikti?
Žmogus gali nudegti, ilgainiui gali išsivystyti priešvėžinės ar vėžinės odos ligos.
„Neįprasta žaizdelė, dėmė, žymė, iškilimas arba pakitusi odos išvaizda bei jutimas gali būti odos vėžio požymis arba pirmasis pavojaus signalas, kad vėžys gali atsirasti.“ Pokalbį su gydytoja onkologe Jolita Gibavičiene rasite čia: |
Nemažai žmonių, dirbančių ofisuose ir biuruose, saulę mato tik pro langą, todėl gavę trumpas vasaros atostogas skuba įdegti kuo greičiau. Kaip saugiai įdegti pirmą kartą?
Geriausia degintis ryte iki 11 val. arba po 16 val., kada saulės spinduliai nėra tokie aktyvūs. Būtina nepamiršti dengti galvą skrybėlėmis, kepurėmis, tepti odą apsauginiu kremu. Svarbu saugoti akis, nes jos ypač jautrios tiesioginiams saulės spinduliams, todėl patartina dėvėti akinius nuo saulės. Taip pat nepamiršti nuolat vartoti skysčius, nes būnant saulėje žmogus greitai praranda vidinį organizmo vandenį.
Jei vis dėlto žmogus nudegė saulėje. Kokia būtų pirmoji pagalba?
Yra įvairių vėsinamųjų kremų, vaistinių preparatų, kurie tinkami naudoti esant odos nudegimui. Jei svaigsta galva, pykina, būtina pasitraukti nuo tiesioginių saulės spindulių, eiti į vėsią vietą, gerti daug skysčių. Jei per kelias valandas silpnumas nepraeina ar nualpstama, reikia kreiptis į gydytojus, nes tai saulės smūgio požymiai.
Matyt, populiariausia nudegusią odą gydyti liaudiškomis priemonėmis: tepti kefyru ar grietine. Ar tai saugu?
Šios liaudiškos priemonės tikrai nepakenks, bet ir tinkamai nepadės, nebent trumpam atvėsins odą.
Kada nudegus odą saulėje jau verta sunerimti ir kreiptis į gydytoją?
Odos pažeidimo laipsnis ir saulės nudeginimo simptomai tiesiogiai priklauso nuo laiko, praleisto po UV spinduliais ir gauto jų kiekio. Daugeliu atvejų patys pirmieji požymiai – skausmas ir odos paraudimas, vėliau atsiranda odos sausumas, oda ima luptis.
Silpni nudegimai nuo saulės paprastai patiriami praėjus 3–7 val. nuo saulės spindulių veikimo tose kūno vietose, kurios nebuvo apsaugotos. Rečiau saulės sukelti nudegimai būna tokie stiprūs, kad atsiranda pūslelės, oda šlapiuoja. Kartu gali atsirasti ir bendrų sveikatos sutrikimų, tokių kaip:
- pakilusi temperatūra,
- drebulys,
- galvos svaigimas,
- skausmas,
- pykinimas,
- vėmimas ir kita.
Koks būtų jūsų pagrindinis patarimas žmonėms, norintiems greitai, gražiai ir saugiai įdegti?
Geriausia degintis ryte arba pavakare, kada saulės spinduliai nėra tokie pavojingai aktyvūs. Be to, būtina nepamiršti dengti galvą skrybėlėmis, kepurėmis, saugoti akis akiniais nuo saulės, teptis apsauginiais kremais. Taip pat nepamiršti nuolat vartoti skysčių.
Dėkojame gydytojai Nadeždai Jarušinai už naudingus patarimus, o „MedGuru.lt“ skaitytojams linkime saugiai ir gražiai įdegti!
Kiekvieną pavasarį sugeriu po 2-3 pakuotes Pharma Nord „Bio-Carotene” , kad įdegčiau tolygiai ir rudai, be to rašo, jog beta karotenas apsaugo nuo odos senejimo, kurį sukelia saulė, o degintis aš megstu:) nuo beta karoteno sustiprėja ir mano nagai bei rega. pabandykite, tikrai nesnusivilsite:)
Aš visada kokį mėnesį prieš prasidedant deginimosi sezonui geriu Bio-Carotene. Niekada nebuvau nudegus, iškart degu rusvai 🙂
O geras, galvoju pakomentuosiu, kad geriu Bio-Carotene, o čia dar žmonės tą patį geria 🙂 Tikrai geras dalykas, saugus ir rudas įdegis!
Na tikriausiai jau nieko nenustebinsiu, bet as irgi ta bio caroten geriu, tikrai grazesnis ir rudesnis idegis ar vasara ar einant i soliariuma:)
Bio carotenas pas mane yra reguliariai vartojamas su kitais vitaminais, megstu i soliariuma ziema nueiti, tai pastebejau kad net eiti reciau reikia, ilgiau idegis issilaiko.
visad vartoju pries vasaros sezona, padeda graziai idegti ir nenudegti.