Koks maistas reaguoja su vaistais?

Rugsėjo 28, 2016 | L.Rimgailė
+13
+13 -0

Gydytojas išrašė vaistų. Pradėjome juos gerti, tačiau pastebėjome, kad jų veikimas ir poveikis nėra toks, koks turėtų būti. Kodėl taip yra? Gal todėl, jog sulig vaistų gėrimu reikėjo pradėti keisti ir mitybos racioną. Pasirodo, kai kurie vaistai išties gali reaguoti neigiamai su tam tikrais maisto produktais. Taigi, kas tie vaistai ir kaip jie reaguoja su įvairiais maisto produktais?

Antibiotikai ir pienas

Dažnai gydytojai išrašo antibiotikų. Tai – ne pats maloniausias vaistų gėrimo kursas, kurį tenka žmogui sunaudoti. Antibiotikai nusilpnina mūsų imunitetą, ne veltui po antibiotikų yra rekomenduojama gerti probiotikų:  šios gerosios bakterijos atstato imunitetą ir žarnyno veiklą.

Bet ar žinojote, jog geriant antibiotikus reikėtų atsisakyti pieno? Pasirodo, kad pienas ir jame esanti laktozė slopina antibiotikų poveikį. Taigi, geriant antibiotikus venkite ne tik pieno bet ir pieno produktų: varškės, sūrio, kefyro…

Tiraminas + antidepresantai = padidintas kraujo spaudimas

Lyg ir nieko blogo nebūtų, jei jūs kasdien valgytumėte sūrį, avokadą, bananus…tačiau, jei nuo slegiančios nuotaikos ir blogų minčių psichoterapeutas jums išrašė antidepresantų, reikėtų visų tų produktų, kuriuose yra tiramino, atsisakyti. Pasirodo, tiraminas reaguoja su antidepresantais ir gali padidinti arterinį kraujo spaudimą.

"...alkoholis ir migdomieji gali sukelti intoksikacija ar net komą..."

Geležies papildai „nedraugauja“ su kava

Nuolatinis nuovargis, apatija ir bloga nuotaika,  o dar kur ta išblyškusi veido oda, skilinėjantys nagai ir slenkantys plaukai – taip, net nereikia būti gydytoju, jog suprastume, jog jums, gali būti, jog trūksta geležies.

Skubame nusipirkti geležies papildų, nes norime išvengti mažakraujystės – ligos, kuri atsiranda dėl geležies stokos.

Kai išėjau iš ginekologinio kabineto, rodos, mano visas pasaulis apsivertė aukštyn kojomis. Nemaniau, kad ilgai užsitęsę pilvo skausmai man „padovanojo“ tokią klastingą ligą. Pamenu, tą dieną vienoje rankoje laikiau ginekologo išrašytą siuntimą į ligoninę, kitoje – mobilųjį telefoną. „Reiks gyventi kitaip. Reiks“, - pagalvojau sau tyliai mintyse...

Plačiau:

Didelės problemos – lengvi sprendimo būdai su „Vaistinėlė”

Prieš pradedant gerti geležies papildus verta atsiminti, jog geležies preparatai „nedraugauja“ su kava, nes ji apsunkina geležies įsisavinimą į organizmą. Lygiai taip pat reikėtų atsisakyti riešutų, miltinių produktų, pieno bei arbatos ir geležies preparatus pradėti vartoti su Vitaminu C arba šios grupės maisto produktais (citrusiniais vaisiais) – tokiu būdu geležis yra įsisavinama daug geriau. 

Vaistai ir alkoholis – sakome griežtą „Ne“

Viena iš svarbiausių taisyklių vartojant medikamentus yra atsiminti, jog dauguma vaistų neturi būti vartojami tuomet, kai geriate alkoholį. Vartojant kai kuriuos vaistus net ir nedidelis kiekis alkoholio gali būti pražūtingas. Alkoholis gali paskatinti vaistų netoleravimą arba tiesiog gydomojo poveikio nebuvimą, pavyzdžiui, jei geriate alkoholį ir antibiotikus.

Labai dažnai alkoholio ir medikamentų poveikis būna itin nemalonus: alkoholis ir aspirinas gali sukelti skrandžio opaligę, alkoholis ir paracetamolis gali įtakoti toksinį kepenų pažeidimą, o štai alkoholis ir migdomieji gali sukelti intoksikacija ar net komą…

Ir dar šis tas. Kaip gerti vaistus. Pavyzdžiui, vaistai nuo skausmo – prieš, po ar per valgį turi būti geriami?

Nusipirkote pakuotę vaistų ir nežinote, kada juos reikėtų gerti. Verta atsiversti vaistų informacinį lapelį ir jį paskaityti. Įvairūs vaistai yra geriami skirtingai.

Pavyzdžiui, vaistai nuo skausmo „Dolmen“ rekomenduojami vartoti prieš valgį. Kodėl? Todėl, kad  Dolmen išsiskiria iš kitų vaistų nuo skausmo savo itin greitu patekimu ten, kur reikia, t.y. greitai patenka į kraują, o po to ir į skausmo židinį, slopindamas nemalonų skausmo pojūtį. Jeigu pavartotume Dolmen po valgio (kaip ir kitus vaistus nuo skasmo), turėtume lėtesnį ir ne tokį efektyvų nuskausminimą. Moderni Dolmen struktūra leidžia sumažina šalutinio poveikio, susijusio su skrandžio ir žarnyno veikla, riziką.

Taigi, prieš pradedant vartoti  bet kokius vaistus nepamirškite paskaityti ir informacinio lapelio, kuris būna pridėtas vaistų pakuotėje, – bus daug ramiau.

+13
+13 -0
  • vaistai
  • Nugaros skausmas
  • Kelių skausmai
  • Galvos skausmas
  • Peties skausmas
  • Skausmo malšinimas
  • Vaistinės
  • Skausmingas šlapinimasis

Susiję straipsniai

Siųsk savo nuomonę

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *