Kuo naudingas druskų kambarys?

Gruodžio 22, 2014 | Dainora Žalpytė | Reklama
+22
+22 -0

Nuo senų laikų druska laikoma natūralia gydomąja priemone ir dažnai vadinama „gamtos dovana žmogui“. Dar XVIII amžiaus pabaigoje pastebėta, kad žmonės, dirbantys druskos kasyklose, niekuomet neserga kvėpavimo takų ligomis ir turi ligoms atsparesnį imunitetą. Atsiradus pirmosioms gydykloms pradėta taikyti haloterapija – gydymas dirbtinai sukurtu druskų kasyklos mikroklimatu. Sveikatos specialistai iki šiol neabejoja šios procedūros efektyvumu. Pasak jų, druskų kambariai ne tik puiki gydymo, profilaktikos, bet ir relaksacijos priemonė. 

Druskų nauda grožio puoselėjimui ir geresnei savijautai 

Druskoje yra daugiau nei 100 organizmui naudingų ir gyvybiškai reikalingų medžiagų. Pateikiame vienas svarbiausiųjų. 

  • Kalcis. Jis itin svarbus ne tik kaulams ar dantims, bet ir alerginių susirgimų gydymui.
  • Kalis. Reikalingas medžiagų apykaitai ir ląstelių energijai.
  • Bromas. Skatina nervų sistemos atsipalaidavimą.
  • Manganas. Jis žinomas ne tik kaip puikus antioksidantas, bet ir efektyvus riebalų skaidytojas.
  • Jodas. Spartina odos gijimą ir padeda tinkamai funkcionuoti skydliaukei.
  • Geležis. Ši medžiaga būtina raudonųjų kraujo kūnelių gamybai, visai centrinei nervų sistemai ir raumenų veiklai.
  • Magnis. Palaiko normalų širdies ritmą, reguliuoja kraujo spaudimą ir mažina cholesterolio kiekį kraujyje. 
Magnis – geriausias palydovas, nuolat patiriant stresą

„Egzistuoja net ir vadinamoji magnio dieta. Jos metu reikėtų valgyti kuo daugiau vaisių, daržovių, vietoje valgomosios druskos rekomenduojama naudoti jūros druską.“ 

Produktų, kuriuose gausu magnio, sąrašą rasite čia:
Magnis – geriausias palydovas, nuolat patiriant stresą »

Druska padeda iš organizmo pašalinti kenksmingas medžiagas ir vandens perteklių, išvalo odos poras ir naikina negyvąsias ląsteles, dėl šių priežasčių oda tampa švelnesnė ir lygesnė. Druskos tirpalai greitina žaizdų gijimą, mažina prakaitavimą ir neleidžia rastis nemaloniam kūno kvapui. 

Daug gydomųjų savybių turi ir valgomoji druska: 

  • skatina inkstų veiklą;
  • gerina skrandžio sulčių išskyrimą;
  • gerina virškinimą;
  • suteikia energijos;
  • padeda palaikyti organizmo rūgščių ir šarmų pusiausvyrą. 

„Valgomosios druskos paros norma yra 6–8 g, kitaip tariant, kiek mažiau nei vienas arbatinis šaukštelis.“ Medikai perspėja, jog valgomosios druskos perteklius gali turėti ir neigiamą poveikį, todėl svarbu maistine druska nepiktnaudžiauti ir ją normuoti. Valgomosios druskos paros norma yra 6–8 g, kitaip tariant, kiek mažiau nei vienas arbatinis šaukštelis. 

Druskų kambario terapiją rekomenduoja išbandyti ir dermatologai – šios procedūros mažina alerginius bėrimus, odos pleiskanojimą, gydo brendimo spuogus. Negana to, druskos gali stabdyti senėjimo ir raukšlių susidarymo procesus. Druskos skatina odos paviršiaus regeneraciją, todėl šios procedūros gali padėti sumažinti ar panaikinti celiulitą ar net atsikratyti kelių nepageidaujamų kilogramų. 

Haloterapijos, druskų kambario, įtaka žmogaus sveikatai 

Druskų kambarys tinkamas ir tiems, kurie nori sustiprinti imunitetąHaloterapija – veiksmingas būdas gydyti sinusitą, bronchitą, astmą, alerginę slogą, laringitą ir kitas kvėpavimo takų ligas. Kvėpavimas druskų garais padeda numalšinti uždegiminius procesus, suskystina gleivines, taip palengvindamas kvėpavimą ir slopindamas kosulį. Kadangi druskingoje patalpoje gausu jodo, haloterapija itin tinka skydliaukės ligų profilaktikai. 

Sergant kvėpavimo takų lėtinėmis ligomis druskos kiekis audiniuose sumažėja, o įkvepiant druskos aerozolį geriau ir greičiau pasišalina ligą sukėlęs patologinis sekretas ir alergenai. Lankymasis druskų kambariuose – puiki prevencinė priemonė šaltuoju metų laiku. Ši terapija padeda stiprinti imunitetą, lengvina ligos simptomus, organizmas tampa atsparesnis bakterinėms ir virusinėms infekcijoms. Druskų kambariuose dažnai lankomasi ir siekiant paruošti organizmą kovai su artėjančiomis gripo epidemijomis. 

Haloterapijos procedūros ramina nervų sistemą, padeda atsipalaiduoti. Sveikatos priežiūros specialistai druskų kambario terapiją pataria išbandyti ir tiems, kurie nuolat skundžiasi blogu miegu, nervingumu, apetito stoka, dirglumu. Haloterapija taip pat padeda atsikratyti įtampos, streso ar net depresijos, padeda stabilizuoti tiek fizinę, tiek emocinę žmogaus būklę. 

Kur išbandyti haloterapiją? 

Didžiausi natūralūs druskų kambariai yra įrengti Lenkijos druskų kasyklose, kur vienu metu gali gydytis daugiau kaip tūkstantis sveikatos sutrikimais besiskundžiančių žmonių. Haloterapijos procedūras galima išbandyti ir istorinėje Lietuvos sostinėje Trakuose įsikūrusiame SPA ir sveikatingumo centre „Trasalis“. Kvalifikuoti centro specialistai padės pasirinkti haloterapijos seansų kursą specialiai tam įkurtuose druskų kambariuose. „Trasalio“ druskų kambariuose, kurių sienos ir lubos padengtos storu druskos kristalų sluoksniu, palaikoma pastovi drėgmė ir druskų aerozolio koncentracija. 

Druskos kambarių terapijoje gali dalyvauti tiek suaugusieji, tiek vaikai. Kadangi haloterapijos metu druskų koncentracija yra reguliuojama, vaikams turėtų būti taikomi silpnesni ir trumpesni gydymo seansai. Suaugusieji druskų kambaryje turėtų praleisti apie valandą, o vaikai – pusvalandį. Dažniausiai rekomenduojamas 10–20 haloterapijos seansų kursas. Kadangi terapijos užsiėmimai yra grupiniai, į druskų kambarį nepatariama eiti turint temperatūros, sloguojant ar čiaudint. 

Primename, jog šaltuoju metų laiku labai svarbu dar atidžiau rūpintis ligų profilaktika. Gražiausias metų šventes pasitikite žvalūs ir sveiki! 

Taip pat skaitykite:
Į kovą su sloga! 8 naudingi patarimai »
Trys natūralios arbatos nuo peršalimo. Išbandėme! »
5 natūralūs bronchito gydymo būdai »

+22
+22 -0
  • SPA centrai
  • Skydliaukės veikla
  • Druska
  • Kvėpavimo organų ligos
  • Laringitas
  • Sinusitas
  • Bronchinė astma
  • Bronchitas
  • Stresas

Susiję straipsniai

Siųsk savo nuomonę

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *