Kvepalų įtaka moters grožiui ir organizmui

Gruodžio 22, 2014 | Dainora Žalpytė
+10
+10 -0

Kvepalų istorija prasidėjo dar Senovės Romos laikais, kai žmonės naujus kvapus atrasdavo maišydami aliejų, balzamą ir aromatingus produktus. O ar žinojote, kad Prancūzijos imperatorius Napoleonas Bonapartas savo kvapųjį vandenį pasiimdavo net į kovos lauką, o rytais juo saldindavo arbatą? Taigi nuo senų laikų kvepalai yra tapę neatsiejama žmonių kasdienybės dalimi. Šiandien kvepalus naudoja visi: nors vyrams dažniausiai pakanka vieno ar dviejų skirtingų kvapų, moterys dažnai yra įsitikinusios, kad nauji kvepalai gali ne tik praskaidrinti dieną ar pakelti nuotaiką, bet ir įkvėpti pasitikėjimo savimi! Pabandėme išsiaiškinti, kaip kvepalai veikia ne tik žmogaus psichologiją, emocijas, bet ir organizmo veiklą. 

Kvepalai – moters patrauklumo rodiklis? 

„Kol tyrimo dalyviai analizavo fotografijas, į patalpą buvo skleidžiami skirtingi aromatai...“ Šių metų pavasarį Filadelfijos mokslininkai atliko tyrimą, kuriuo buvo siekiama nustatyti, kaip konkretūs kvapai gali veikti žmonių požiūrį į moterų patrauklumą. Tyrimo metu atsitiktinai atrinktiems dalyviams buvo rodomos skirtingos moterų fotografijos ir buvo prašoma įvertinti nuotraukose esančių moterų patrauklumą bei nuspėti jų amžių.

Kol tyrimo dalyviai analizavo fotografijas, į patalpą buvo skleidžiami skirtingi aromatai: nuo pasenusios žuvies kvapo iki rožių žiedlapių eliksyro. Gauti rezultatai parodė, jog visi tyrimo dalyviai patrauklesnėmis ir jaunesnėmis laikė tas moteris, kurių nuotraukos buvo rodomos skleidžiant malonius ir uoslės per daug nedirginančius kvapus. 

Kaip skirtingi kvapai veikia mūsų savijautą? 

Ar pastebėjote, kad kalbėdami apie tam tikrą kvapą dažniausiai jį siejame su kokiu nors fiziniu daiktu? Taip yra todėl, kad skirtingi kvapai sužadina emocinę žmogaus atmintį ir sukelia begalę asociacijų, susijusių su asmeniniais potyriais. Dėl šios priežasties net nepažinodami žmogaus pagal jo kvapą pasąmonėje formuojame individualų, teigiamą arba neigiamą, įvaizdį. 

Aromaterapeutų teigimu, kvapai gali ne tik sužadinti emocijas, bet ir reguliuoti kraujospūdžio lygį ar širdies ritmą. Eksperimentų su kvapais metu paaiškėjo, jog skirtingi kvapai tiesiogiai veikia ir  žmogaus savijautą: 

  • jazminų kvapas mažina kraujo spaudimą, tonizuoja, šalina nuovargį;
  • rožių aromatas atpalaiduoja, lėtina širdies ritmą;
  • citrusinių vaisių kvapai greitina širdies ritmą, teigiamai veikia imunitetą, gerina dėmesingumą;
  • muskato kvapas mažina nerimą, slopina pyktį ir gėdos jausmą;
  • cinamono kvapas gerina koncentraciją, suteikia žvalumo.  
Gydomosios kvapniojo cinamono savybės

„Psichologiniais tyrimais įrodyta, jog cinamonas gerina kognityvinius gebėjimus: atmintį, dėmesio koncentraciją, susikaupimą, mokymąsi.“ 

Aštrios cinamono arbatos receptą rasite čia:
Gydomosios kvapniojo cinamono savybės »

Kvapai, kurie lieknina ir jaunina 

Prieš penkerius metus Londono parfumerijos parduotuvėse pasirodė nauji kvepalai, kurie buvo sukurti pasitelkus naujausias technologijas. Juos kurdami parfumeriai rėmėsi mokslinių tyrimų rezultatais, susijusiais su moters senėjimo procesu. Aromato kūrėjai teigė, jog dėl specialių sudedamųjų dalių, kurios tinkamai veikia žmogaus emocijas valdančią smegenų dalį, šiais kvepalais pasikvepinusi moteris atrodys net 8 m. jaunesnė. 

Nors ir sunku moksliškai įrodyti tokių kvepalų efektyvumą, po jų pristatymo parduotuvėse nusidriekė eilės moterų, norinčių juos įsigyti, o kvepalai buvo praminti „jaunystės kvapu“. Tyrimai parodė, jog jaunystės įspūdį vyrams sukelia ir citrusinių vaisių, vanilės, gėlių aromatai. 

O ar žinojote, jog greičiausias būdas „sulieknėti“ 5 kg – pasikvepinti kvepalais, kurių viena sudedamųjų dalių yra muskusas? O jei norite sulieknėti iš tiesų, rinkitės persiko kvapą, nes uostant šio vaisiaus skleidžiamą aromatą smegenis pasiekia informacija, kad jūsų skrandis – pilnas. 

Kvepalų ABC 

Kvepalai ne tik gerina nuotaiką, bet ir jaunina, padeda susikaupti ar nusiraminti Jeigu nuolat nusiviliat išsirinkta parfumerija, o naujų kvepalų aromatas išgaruoja kur kas greičiau nei turėtų, veikiausiai negirdėjote apie egzistuojančias kvepalų taisykles. Aromaterapeutų teigimu, išmanyti šias taisykles – privalu. 

  1. Tinkamas laikas ir kantrybė. Išsirinkti tinkamus kvepalus – ilgas procesas, tad būkite kantrūs. Į parfumerijos parduotuvę reikėtų vykti ryte, kuomet uoslė yra jautriausia. Svarbu ir tai, jog per dieną objektyviai galite įvertinti tik tris skirtingus kvapus.
     
  2. Kvepalų laikymas. Kvepalai turi būti laikomi tamsioje vietoje, kur neprasiskverbia saulės spinduliai.
     
  3. Taisyklingas kvepinimasis. Kvepalus reikia purkšti tose vietose, kur galima užčiuopti pulsą. Šiose vietose kūno temperatūra yra aukštesnė, o tai padeda kvapui sklisti intensyviau.
     
  4. Galiojimo laikas. Kvepalų galiojimo laikas yra 4–5 m., vėliau jie praranda savo kvapniąsias savybes.
     
  5. Plaukų kvepinimas. Saikingai kvepinkite plaukus, nes parfumerijoje esantis spiritas juos sausina.
     
  6. Vonia, pirtis. Nesikvepinkite tik išėję iš vonios ar pirties. Dėl išsiplėtusių porų gali prasidėti alergija. 

Linkime atrasti kvepalus, kurie ne tik užtikrins pakilią nuotaiką, įkvėps pasitikėjimo savimi, bet ir pabrėš jūsų individualumą ir privers aplinkinius giliau įkvėpti! 

Taip pat skaitykite:
Kaip išvengti kalėdinio streso? »
Kaip sustiprinti imunitetą natūraliomis priemonėmis? »
Kavos poveikis organizmui. Pasiklydę tarp mitų ir tiesos »

+10
+10 -0
  • Aukštas kraujo spaudimas
  • Arterinė hipertenzija
  • Grožis
  • Nerimas
  • Kosmetikos priemonės
  • Ekologiška kosmetika
  • Kvepalai

Susiję straipsniai

Siųsk savo nuomonę

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *