5 natūralūs būdai, kaip įveikti neramių kojų sindromą

Sausio 15, 2014 | Simonas Griškevičius
+20
+32 -12
8

Pirmą kartą apie tokį sindromą girdite? Įvairių tyrimų duomenimis, šio sutrikimo simptomais skundžiasi nuo 2 iki 10 proc. žmonių populiacijos. Sindromo požymiai dažniausiai pasireiškia naktį, kai žmogus guli lovoje, tačiau gali pasireikšti ir dieną, pavyzdžiui, kai ilgai sėdima ar stovima vienoje vietoje. Neramių kojų sindromas priskiriamas neurologiniams sutrikimams ir pasireiškia nekontroliuojamu noru pajudinti kojas.

„Sindromas nustatomas tuomet, jei simptomai kamuoja bent 3 kartus per savaitę ir išlieka 3 mėnesius. “ Žmonės, turintys neramių kojų sindromą, paprastai gydytojui praneša apie deginantį, dilgčiojantį skausmą, niežėjimą ar traukulius po oda apatinėse kojų dalyse (kartais šlaunyse, pėdose ir net rankose). Sindromo simptomų intensyvumas ir trukmė įvairiems žmonėms gali skirtis. Kai kojos judinamos, diskomfortas kojose daugumai pacientų ima slopti.

Neramių kojų sindromo nedera painioti su psichiniais sutrikimais, kitomis sveikatos būklėmis (pavyzdžiui, kojų edema, artritu, mėšlungiu) ar elgesio įpročiais. Sindromas nustatomas tuomet, jei simptomai kamuoja bent 3 kartus per savaitę ir išlieka 3 mėnesius. Vaistų ar narkotinių medžiagų vartojimas negali būti atsiradusių simptomų priežastis. Neramių kojų sindromas sukelia nemažai problemų ir trikdo žmogaus socialinę, darbinę, akademinę ir laisvalaikio veiklas.

Maždaug pusė neramių kojų sindromo atvejų susiję su šeimos istorija, genais. Sindromas taip pat gali būti susijęs su daugeliu lėtinių būklių, tokių kaip cukrinis diabetas, Parkinsono liga ar inkstų nepakankamumas. Remiantis pastarųjų metų tyrimų duomenimis, atsargiai teigiama, kad sutrikęs smegenų aktyviosios medžiagos dopamino kiekis yra susijęs su neramių kojų sindromu.

Neramių kojų sindromo gydymas

Dauguma gydytojų patars vartoti benzodiazepinų, dopaminerginių ar opioidų vaistų grupių preparatus, vis dėlto šie vaistai stipriai veikia centrinę nervų sistemą ir turi daug šalutinių poveikių, todėl nėra rekomenduotini. Su neramių kojų sindromu galima bandyti kovoti ir natūraliomis priemonėmis. Štai 5 natūralūs gydymo pasirinkimai.

  1. Neramių kojų sindromas gali būti gydomas kompresaisUgdykite sveikos gyvensenos įpročius. Žinoma, kad kofeinas, alkoholis ir tabakas gali sukelti ligos simptomus. Vengiant šių trijų medžiagų galima sušvelninti neramių kojų sindromą. Žmonės, kurie skundžiasi neramių kojų sindromu, dažnai prastai miega, juos kamuoja nemiga. Tai palaipsniui gali išsivystyti į kitą fizinę ar psichinę ligą, pavyzdžiui, širdies ritmo sutrikimus.

    Palaikykite miego režimą: eikite miegoti ir kelkitės tuo pačiu laiku, nes nuovargis gali keisti sindromo pasireiškimo intensyvumą. 2009 m. atlikus specialų tyrimą gauti duomenys, kad nutukimas ir per didelis pilvo riebalų kiekis gali didinti riziką sindromo išsivystymui. Taigi svarbu palaikyti normalų kūno svorį ir tinkamai maitintis. Fiziniai pratimai taip pat naudingi gydant ligą, tačiau atsiminkite, kad mankštindamiesi vakarais rizikuojate sutrikdyti miego ciklą.

  2. Šilumos ir šalčio terapija. Šilti ar šalti kompresai gali būti dedami ant probleminės vietos. Juos galima naudoti pakaitomis (panašiai kaip kontrastinį dušą). Kojas galima atpalaiduoti ir gulint vonioje. Vanduo turėtų būti gana vėsus, bet nešaltas. Gulėdami vandenyje švelniai masažuokite kojų raumenis.
  3. Atsipalaidavimo technikos. Dirbant psichologiškai įtemptą ir sunkų darbą, kelios atsipalaidavimo technikos (gilus kvėpavimas ar meditacija) padės sumažinti stresą ir neramių kojų sindromo požymius.
  4. Vartokite vitaminus. Žmogaus raumenys ir nervų sistema funkcionuoja gerai, kai organizme yra pakankamas kalcio ir magnio lygis, tad nepamirškite sveikai maitintis ar vartoti maisto papildų.

    Kai kuriais atvejais neramių kojų sindromą gali sukelti geležies trūkumas. Per didelis kiekis geležies taip pat yra kenksmingas organizmui, todėl niekada nevartokite geležies papildų be gydytojo ar vaistininko konsultacijos. Norint gauti geležies natūraliu būdu, rekomenduojama valgyti pupas, tamsiai žalias lapuotas daržoves, riešutus, sėklas.

  5. Alternatyvi medicina. Tyrimai rodo, kad tradicinės kinų medicinos terapija adatėlėmis į aktyvius kūno taškus – akupunktūra – veiksminga kovojant su neramių kojų sindromu. Kitame tyrime nustatyta, kad apatinės kūno dalies masažas taip pat gali pašalinti sindromo simptomus bent kelioms savaitėms. 

Neramių kojų sindromas iš šalies gali atrodyti nesunki organizmo būklė. Vis dėlto žmonėms, nuolatos jaučiantiems kojų skausmus, tai varginanti problema, ilgainiui galinti sukelti didesnių sveikatos negalavimų. Svarbu tinkamai reaguoti į šį sutrikimą: atsikratyti žalingų įpročių ir stengtis gerai pailsėti, o prireikus kreiptis į sveikatos specialistus.

+20
+32 -12
8
  • Neramių kojų sindromas
  • Neurologija
  • Akupunktūra

Susiję straipsniai

  • Aišku, kad supratimo neturite kas tai per kančia, ir tie jūsų naturalūs būdai – tik žaidimas sveikam žmogui. Geriau jau visai nerašykite, jeigu neturite ką pasakyti. Žmonės laukia pagalbos, o ne paistailų.

  • Vyras turi si sindroma…. Darau masazus. Nesu masaziste – kaip moku, kaip pamokina google, taip ir darau. I 100 ml vandens idedu 1 arbatini sauksteli medaus ir 1 arbatini sauksteli obuoliu acto. Pastarojo neturiu, tai dedu citrinos sultis. Tris kartus dariau masaza su siuo tirpalu – efektas yra!!! Pameginau su kremu, nes nuo medaus kojos tampa lipnios masazuojant (paskui nudziuna ir nelimpa, net gali miegoti nenusiploves), tai rezultatas nulinis. Vadinasi tas saldziai rugstokas tirpaliukas daro savo darba! Pameginkit ir jus 🙂

  • Man padeda nuslopinti si sindroma magnio preparatai. Bet cia bandymo keliu atrandama kurios firmos ir kuris produktas tinka. O paskui jau „uzkrovinet” savo organizma ir stebet, kokios dozes reikia, kad tai suveiltu ir nebutu per daug.

  • As isgeriau visa deze mg preparato,tai po to pamatavus Mg kieki,jo buvo dar maziau nei pries tai.Tai va kokie tie papildai, o kojas skauda ziauriai

  • Labai pritariu: niekur nerašo konkrečios pagalbos. Pora metų nei vieno naujo straipsnio Guglėj. 20 metų kenčiu neramias kojas. Nepadeda niekas, nei magnis, nei karšti-šalti kontrastai. Nebandžiau tik vaistų dėl jų šalutinìų poveikių. Vienas dalykas apramina – vaikščiojimas ir kojų lanstymas energingai vaikščiojant. Gal nors tai kam nors pravers. Pabandykite. Sveikit!

  • Imate elastini binta arba kojinę, po čiurnos kauliuku ir uzverzete, pagal sindromo stiprumą, po kelių minučių praeis viskas, uzmiegate, nusiristi nebūtina, judanti koja vistiek numeta per naktį, veikia pirmus 18 metų, paskui biski prastėja, nes eina nks į kelio sąnarį.

  • Senai ,gal5 m kamuoja neramios kojos,viskas išbandyta ir medikamentais ir peoceduromis ir matinimu. Niekas nepadeda,gal kas duotu savo išmegita patarima

Siųsk savo nuomonę

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *