–Mama, man labai skauda galvytę, – skundėsi septynerių metų berniukas.
–Padėk planšetinį kompiuterį ir eik geriau į lauką pažaisti su vaikais, – patarė savo sūnui mama.
Ir ji buvo teisi: galvos skausmas berniukui atsirado nuo per ilgo sėdėjimo prie planšetinio kompiuterio…
Dažnai skauda galvą? Pasitikrinkite regėjimą.
Galvos skausmas – tai ne liga, tai – simptomas, kurį gali išprovokuoti daugybė sveikatos sutrikimų: stresas darbe, dantų uždegimas, menstruacijos…Tuomet, atrodo, žinome, ką reikia daryti ir kaip gydytis nuo to nemalonaus galvos sopulio, tikimės, jog vaistai nuo galvos skausmo padės, bandome mažiau nervintis arba tiesiog laukiame, kol galvos skausmas praeis. Ir jis praeina. Vėl ramiai galime džiaugtis gyvenimu.
Ar kada nors susimąstėte, kad galvos skausmas gali būti siejamas su nusilpusiu regėjimu, akių ligomis? Pasirodo, taip.
Viena iš dažniausių akių ligų – tai astigmatizmas. Netaisyklinga ragenos forma, sergant astigmatizmu, verčia prisimerkti, dėl to atsiranda nuolatinė akių įtampa ir jos sukeliamas galvos skausmas.
Priešinga astigmatizmui akių liga – hiperopija – toliaregystė. Sergant šia akių liga vaizdas fokusuojamas ne tinklainėje, o už jos ribų, arti esantys objektai matomi neryškiai, dėl to gali atsirasti galvos skausmas, akių įtampa.
Pajutus, jog tokie simptomai tapo vis dažnesni, būtina kreiptis į akių gydytoją. Jis ištirs Jūsų akis ir padės pagerinti regėjimą bei išsivaduoti nuo tų nemalonių, su regėjimo suprastėjimu susijusių, simptomų.
"Ar kada nors susimąstėte, kad galvos skausmas gali būti siejamas su nusilpusiu regėjimu, akių ligomis? Pasirodo, taip."Vaikai ir regėjimas
Planšetiniai kompiuteriai ir mobilieji telefonai drąsiai būtų teigti, jog yra vieni iš populiariausių XXI a. vaikų žaislų. Ir nors sąvoka „žaislai“ čia ne visai tinka, tačiau kas nutiko, kad vis daugiau ir daugiau tėvų savo mažiesiems užimti duoda ne paprastą žaislą, bet būtent planšetinius kompiuterius arba mobiliuosius telefonus?
Pasirodo, dabartinė auganti vaikų karta įprato prie nuolat besikeičiančio pasaulio, dinaminių vaizdų, nuolatinio veiksmo, o technologijos būtent tai suteikia. Jos greitai gali lavinti vaiko intelektą, tačiau lygiai taip pat greitai gali imti ir susilpninti vaiko regėjimą.
Kartais tėveliai išsigąsta, jog jų vaikas negali fokusuoti vaizdo abejomis akimis, jam ima ir išsivysto žvairumas, atsiranda chroniški galvos skausmai. Be to, dėl negalėjimo raiškiai matyti ir skaityti, vaikas tampa irzlus ir piktas. Visa tai pastebėjus būtina laiku kreiptis į akių gydytoją.
Regėjimui pagerinti – akių pratimai
Savo regėjimu turime pradėti rūpintis ne tuomet, kai pajaučiame pirmuosius pavargusių akių simptomus, galvos skausmą, bet visuomet.
Štai keletas akių pratimų, kuriuos rekomenduojama reguliariai atlikti, nes juk dėmesio reikalauja ne tik mūsų kūnas, bet ir akys.
Paveikslėlis iš internetinio portalo https://dailyhealthpost.com
Geram regėjimui palaikyti svarbu ne tik reguliariai atlikti akių pratimus, bet ir į savo mitybos racioną įtraukti tam tikrus maisto produktus, pavyzdžiui, morkas, kurios turi daug karotino, organizme virstančio vitaminu A – jis būtinas geram regėjimui palaikyti. Ne ką mažiau svarbūs akims gali būti ir špinatai, kurie turi daug vitamino C, betakatorino, liuteino – labai naudingo akims.
Su savo sūnumi atėjusi pas vaikų gydytoją mama buvo nustebusi ne dėl to, jog išgirdo diagnozę – tonzilitas (bakterinis tonzilių uždegimas), bet dėl to, jog ryklės skausmą gydytoja pasiūlė gydyti ne kuo kitu, bet antibiotikais - penicilinu...Pasirodo, tai buvo bene vienintelis būdas, kaip būtų galima pasveikti ir išsivaduoti vaikui nuo tokių nemalonių ligos sukeliamų simptomų kaip ryklės skausmas, galvos skausmas, karščiavimas.... Plačiau: Ar mokame teisingai vartoti antibiotikus? |
Kad ir kokio amžiaus bebūtume – senas ar jaunas – visada reikia saugoti savo akis. Akių nuovargis – tai neišvengiama mūsų kasdienybės dalis, tačiau laiku atkreipus dėmesį į tokius simptomus kaip akių skausmas, kartais atsirandantis galvos skausmas, įtampa, nuovargis akyse – tai ženklas, jog metas sustoti ir pailsinti akis. Jei net ir po poilsio akių ir galvos skausmas nepalieka Jūsų ramybėje, net neabejokite, jog metas užsirašyti vizitui pas akių gydytoją.