Gerybinė prostatos hiperplazija – liga, apie kurią vyrai dažnai sužino tik vyresniame amžiuje. Vis dėlto moksliniai duomenys rodo, kad į ketvirtąją dešimtį įžengusių vyrų prostatoje jau stebima struktūrinių pakitimų, o vyresnių kaip 55 metų vyrų prostata didėja kasmet – jos didėjimas siekia po 4-5 procentus. 80-90 metų vyrų grupėje šia liga serga net 9 vyrai iš 10. Šis procesas nėra piktybinis, tačiau jis gali labai varginti. Kaip lengviau sukontroliuoti šią ligą?
Gerybinė prostatos hiperplazija – nepiktybinis, tačiau labai varginantis procesas
Nors pati gerybinė prostatos hiperplazija „gerybine” vadinama ne be reikalo, jos simptomai gali būti labai varginantys. Dėl kintančios hormonų apykaitos ir pakitusio tam tikrų lygiųjų raumenų tonuso, atsiranda struktūrinių ir šlapinimosi pakitimų. Prostatos didėjimas gali sukelti didelių nemalonumų. Ji gali pradėti spausti vamzdelį, kuriuo šlapimas nuteka iš šlapimo pūslės. Tuomet gali atsirasti pačių įvairiausių simptomų, susijusių su šlapinimosi funkcija. Dažniausiai vyrai skundžiasi padažnėjusiu ir labai staigiu poreikiu šlapintis, susilpnėjusia ir kryptį pakeitusia srove bei sunkesne šlapinimosi pradžia. Jei liga pažengusi labiau, gali atsirasti tokių komplikacijų kaip šlapimo nelaikymas ar, priešingai, ūminis šlapimo susilaikymas. Paprastai tariant, gerybinė prostatos hiperplazija – tai prostatos padidėjimas arba išvešėjimas, dėl kurio sutrinka normali šlapinimosi funkcija. Vertėtų atsiminti, kad prostatos padidėjimo ir jo sukeliamų simptomų kontrolė svarbi ne tik dėl sveikatos, normalios šlapinimosi funkcijos sugrąžinimo, bet ir dėl vyro pasitikėjimo savimi sustiprinimo. Juk dažnas šlapinimasis dieną arba naktį gali ne tik sutrikdyti miegą, bet ir normalų gyvenimo ritmą. Ką jau kalbėti apie kintančią lytinę funkciją, nuolat kamuojantį nerimą, galintį privesti net ir prie depresinių sutrikimų.
Gerybinė prostatos hiperplazija – kontroliuojama liga
Gerybinė prostatos hiperplazija – visiškai kontroliuoja būklė. Šiandien gydymo metodai pažengę taip stipriai, kad kiekvienam vyrui galima pasiūlyti individualiai pritaikytą gydymo metodą ir priemones. Vertėtų atsiminti, kad prostatos padidėjimo ir jo sukeliamų simptomų kontrolė svarbi ne tik dėl sveikatos, normalios šlapinimosi funkcijos sugrąžinimo, bet ir dėl vyro pasitikėjimo savimi sustiprinimo. Juk dažnas šlapinimasis dieną arba naktį gali ne tik sutrikdyti miegą, bet ir normalų gyvenimo ritmą. Ką jau kalbėti apie kintančią lytinę funkciją, nuolat kamuojantį nerimą, galintį privesti net ir prie depresinių sutrikimų.
Itin daug dėmesio reikia skirti mitybai ir fiziniam aktyvumui
Gyvensena turi labai įtakos normaliai šlapinimosi funkcijai. Rekomenduojama atsisakyti alkoholio arba visiškai nutraukti jo vartojimą, gyvulinį maistą dažniau keisti augaliniu ir valgyti daugiau daržovių. Patariama vengti labai riebaus, rūkyto, sūraus ir kepto bei aštraus maisto ir saldumynų – toks maistas skatina uždegiminius procesus. Vyrams rekomenduojama mankštintis bent 2-3 kartus per savaitę. Viena treniruotė turėtų trukti bent valandą, o jos metu reikėtų suprakaituoti. Sportas – labai naudingas vyro sveikatai, nes jo metu ne tik išsiskiria endorfinai, bet ir gerėja bendroji sveikata.
Natūralus būdas, galintis padėti susigrąžinti normalią šlapinimosi funkciją
Prostamol uno 320 mg minkštosios kapsulės – tradicinis augalinis vaistinis preparatas, kurio indikacijos pagrįstos tik ilgalaikiu vartojimu, skirtas su gerybine prostatos hiperplazija susijusių apatinių šlapimo takų simptomų lengvinimui, gydytojui paneigus sunkias būkles. Kiekvienoje kapsulėje yra 320 mg Serenoa repens (Bartram) Small, fructus (sabalpalmių vaisių) tirštojo ekstrakto (9-11:1). Dėl bet kokio vaisto vartojimo būtina pasitarti su gydytoju ar vaistininku. Netinkamai vartojamas vaistas gali pakenkti sveikatai.
Gerybinė prostatos hiperplazija – tai liga, kuri palietusi apie 50 procentų 50-60 metų amžiaus vyrų. Vyresniame amžiuje jos dažnis tik didėja. Skaičiuojama, kad 80-90 metų vyrų grupėje sergamumas šia liga siekia apie 80-90 procentų, todėl nesunku pastebėti, kad gerybinės prostatos hiperplazijos išvengti tikrai labai sunku. Dėl apatinių šlapimo takų simptomų į gydytojus kreipiasi ir jaunesni pacientai – ir tai sveikintina, nes rūpinimasis savo sveikata padeda palaikyti gerą gyvenimo kokybę ir užbėgti už akių tokioms sunkioms gerybinės prostatos hiperplazijos komplikacijoms, kaip ūminis šlapimo susilaikymas, bendra organizmo intoksikacija šalintinais produktais, sunkus šlapimo nelaikymas ir inkstų sutrikimai. Tokių komplikacijų geriau net nelaukti ir savo sveikata susirūpinti anksčiau. Plačiau: Geriau šią progresuojančią ligą sugriebti kuo anksčiau |