Lioton 1000 ir venų ligos

Kovo 07, 2024
0
+0 -0

Lėtinės venų ligos, tarp kurių įvardijama ir venų varikozė – bene dažniausiai suaugusiųjų tarpe pasitaikančios ligos. Vis dėlto daugybė pacientų į šiuos sveikatos sutrikimus tiesiog numoja ranka ir neskuba kreiptis į gydytojus nei dėl išsiplėtusių venų, nei dėl varginančio kojų skausmo. Ar toks požiūris – teisingas? Kodėl svarbu keisti visuomenės požiūrį į lėtines venų ligas?

Kas yra lėtinės venų ligos ir kodėl jos išsivysto?

Lėtinis venų kraujotakos nepakankamumas – tai paprastai kelių veiksnių nulemtas normalios veninės kraujotakos sutrikimas. Viena dažniausiai pasitaikančių formų – venų varikozė. Sergant venų varikoze kraujas venomis sunkiau grįžta į širdį. Įprasčiausia tokios sutrikusios kraujotakos priežastis – venų vožtuvų nesandarumas.

Dėl šio nesandarumo, kurį dažniausiai nulemia genetiniai veiksniai, atsiranda taip vadinamas veninio kraujo refliuksas. Įprasčiausi ligos simptomai apima su venine staze susijusius požymius, pavyzdžiui, kojų nuovargį, patinimą, paviršinių venų išsiplėtimą, mazgų formavimąsi ir t.t. Dabar žinoma, kad šią ligą nulemia ne tik paveldimos ypatybės. Neigiamą įtaką kraujotakai daro ir visuomenės gyvenimo būdo pasikeitimas. Žmonės mažiau juda, dažnai turi antsvorio arba yra nutukę, dirba sėdimą arba stovimą darbą ir t.t.

Kuo pavojingos lėtinės venų ligos?

Į lėtines venų ligas ranka numoti tikrai nereikėtų, nes tai nuolat progresuojantis sveikatos sutrikimas, kuris vieną dieną gali pasibaigti net mirtimi. Venų varikozė gali būti paties įvairiausio sunkumo – kai kuriems ji vystosi lėtai, net nepastebimai. Taigi venų nepakankamumas gali būti ir besimptomės formos.

Kitiems pasireiškia labai ryškus kojų nuovargis, skausmas, sunkumas ir tinimas, apribojantis normalų kasdienį darbingumą ir veiklas. Dar kitai grupei pacientų lėtinės venų ligos pasiekia tokį laipsnį, kad pakinta normali odos mityba, atsiranda išopėjimų. Negydomos venų ligos gali komplikuotis tromboflebitu, trofinėmis blauzdų žaizdomis (opomis) ir kraujavimu iš varikozinių mazgų, o dėl šių komplikacijų gali atsirasti kraujo užkrėtimas ar net gali ištikti staigi mirtis.

Kaip paplitusi venų varikozė įvairiose pasaulio šalyse?

Venų varikozės paplitimas įvairiose pasaulio vietose šiek tiek skiriasi. Pavyzdžiui, ši liga būdingesnė Vakarų Europos šalyse gyvenantiems žmonėms. Skaičiuojama, kad venų varikoze serga apie 10-30 proc. Vakarų Europos gyventojų vyrų ir net nuo 25 iki 55 proc. šių šalių gyventojų moterų. Šie skaičiai rodo, kad vienas iš venų varikozės rizikos faktorių yra ir moteriška lytis, nulemianti bene dvigubai dažnesnį sergamumą nei vyrų grupėje.

Duomenys rodo, kad tokiose pasaulio valstybėse kaip JAV ar Prancūzija lėtiniams venų kraujotakos sutrikimams gydyti skiriama net iki 3 proc. viso sveikatos priežiūrai sunaudojamo biudžeto. Vis dėlto ši liga labai paplitusi įvairiose pasaulio šalyse ir ji gali kamuoti ne tik vyresnius asmenis, bet ir jaunus paauglius, o kartais net ir vaikus.

Kodėl svarbu keisti požiūrį į venų ligų gydymą?

Dar vis gajus mitas, kad venų ligų gydyti nebūtina, mat tai tik estetinis defektas. Vis dėlto tai rimtas kraujotakos sutrikimas, kuris gali komplikuotis dar rimtesnėmis komplikacijomis. Todėl visuomenės požiūris į lėtines venų ligas turėtų būti keičiamas – venų ligas gydyti būtina ir pageidautina tai daryti kuo ankstesnėse ligos stadijose. Tuomet galima pasiekti ne tik geresnių gydymo rezultatų, bet galima rinktis iš platesnių gydymo galimybių. Negana to, gydymas kainuoja pigiau ir mažiau traumuoja pacientą. O ką jau kalbėti apie pagerėjusią gyvenimo kokybę?

Lioton gelis – lengvesnėms kojoms ir darbingesnei dienai

Lioton 1000 veiklioji medžiaga yra heparinas (heparino natrio druska). Jis paruoštas gelio pavidalu, tinkamu tepti odą. Vartojant pažeistoje vietoje heparinas apsaugo nuo kraujo krešulių susidarymo paviršinėse venose, gerina vietinę mikrocirkuliaciją (kraujotaką smulkiosiose kraujagyslėse) ir mažina patinimą.

Lioton 1000 vartojamas mazginio venų išsiplėtimo ir jo sukeliamų komplikacijų (kraujo krešulių susidarymo pažeistose venose esant jų sienelių uždegimui arba be jo, uždegimo šalia venų esančiuose audiniuose bei opų, susidariusių odoje virš išsiplėtusių venų) gydymui. Esant poreikiui Lioton gelis vietiniam gydymui gali būti vartojamas vienas arba derinant su sisteminėmis gydymo priemonėmis. Dėl bet kokio vaisto vartojimo būtina pasitarti su gydytoju ar vaistininku. Netinkamai vartojamas vaistas gali pakenkti sveikatai.

0
+0 -0

Susiję straipsniai

Siųsk savo nuomonę

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *