Moterų liga – cistitas. Kaip atpažinti ir gydyti?

Rugsėjo 11, 2014
+10
+14 -4

Šlapimo pūslės uždegimo gydymas

Skausmą malšinantys vaistai ir skysčiai. Lengva cistito forma gali praeiti savaime per kelias dienas vartojant skausmą malšinančius vaistus (svarbu pasitarti su gydytoju, kokį vaistą vartoti, ypač nėštumo ir žindymo laikotarpiu), geriant daug skysčių, vengiant alkoholio, susilaikant nuo lytinių santykių. 

Tinkamos kontracepcijos pasirinkimas. Dalis moterų pastebi, kad cistito požymiai atsiranda tą pačią ar kitą dieną po lytinių santykių. Tokiu atveju patariama po lytinių santykių ištuštinti šlapimo pūslę, esant makšties skausmui naudoti lubrikantą, nenaudoti spermicidų ir diafragmos kontracepcijai (visa tai sumažina lytinių organų gleivinės apsauginį barjerą). 

Natūralios priemonės. Spanguolių sulčių vartojimas vertinamas prieštaringai: vieni teigia, kad tai neefektyvi priemonė, kiti ‒ kad šios uogos turi dezinfekcinių medžiagų. Vis dėlto reikia paminėti, kad natūralių priemonių efektyvumas nėra įrodytas tyrimais.

Jei vargina šlapimo pūslės uždegimas

„Islandinė kerpena. Šis augalas padeda įveikti įvairias ligas, nes jis laikomas natūraliu antibiotiku. Gerkite šio augalo arbatą ir sirgdami cistitu.“

Sužinokite, kokiomis natūraliomis priemonėmis galite išgydyti cistitą:
Jei vargina šlapimo pūslės
uždegimas »

Kaip išvengti šlapimo pūslės uždegimo? 

Tam tikri veiksniai, jei jie nėra pašalinami, gali lemti lėtinio cistito atsiradimą: 

  • aktyvūs lytiniai santykiai;
  • akmenys šlapimo takuose;
  • estrogenų trūkumas po menopauzės;
  • svetimkūniai šlapimo takuose;
  • žarnyno ir šlapimo takų fistulės (jungtys);
  • „Ligos prevencijai patariama nenaudoti kvepiančių vonios putų, muilo, talko ir geriau praustis po dušu, nei vonioje...“ cukrinis diabetas. 

Tikroji nuolat pasikartojančio šlapimo pūslės uždegimo priežastis nėra išaiškinta. Manoma, kad tai gali būti tam tikri organizmo imuninės apsaugos sutrikimai, pavyzdžiui, kai kurie žmonės dažniau peršąla nei kiti. 

Ligos prevencijai patariama nenaudoti kvepiančių vonios putų, muilo, talko ir geriau praustis po dušu, nei vonioje (tai padės išvengti ilgesnio cheminių medžiagų poveikio genitalijų sričiai). Taip pat manoma, kad negalima ilgai delsti atsiradus norui šlapintis, o šlapinantis pilnai ištuštinti šlapimo pūslę. 

Rekomenduotina vengti siaurų džinsų ir kelnių, vilkėti medvilninius apatinius. Labai svarbu išmokti taisyklingos intymios higienos priežiūros: moterys turėtų apsiplauti nuo makšties išangės link. Švara ir higiena lytinių santykių metu yra ne mažiau svarbi. 

Kiekviena moteris turėtų žinoti, kas yra šlapimo pūslės uždegimas ir mokėti jį atpažinti. Šiuolaikinės gydymo priemonės yra pakankamai efektyvios kovojant su cistitu, o profilaktinių priemonių žinojimas ir taikymas gali apsaugoti ne vienos moters sveikatą. 

Taip pat skaitykite:
10 patarimų, kaip gydyti šlapimo pūslės uždegimą »
Cistitas (konretūs faktai apie ligos simptomus, eigą, diagnostiką, gydymą ir profilaktiką) »
Vaistai šlapimo sistemai »
Vaistažolės šlapimo sistemai »

1 2
+10
+14 -4
  • Šlapimo pūslės uždegimas
  • Cistitas
  • Šlapimo pūslė
  • Šeimos gydytojai

Susiję straipsniai

Siųsk savo nuomonę

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *