Kokie pavojai tyko mūsų šiltuoju metų laiku, vasarą? Žinoma, įvairūs virškinimo sutrikimai, o jei dar pamirštame plauti uogas, rankas, gresia ir žarnyno infekcija. O trumpos savaitgalio atostogos prie jūros, nepasirūpinus kremu nuo saulės ar kepure bei akiniais nuo saulės, gali priartinti prie saulės smūgio, „dovanoti“ odos nudegimus bei regos sutrikimus, o kur dar įvairūs skausmai, kurie neišvengiamai gali varginti ir šiltuoju metų laiku.
Tad labai svarbu savo namų vaistinėlę vasarą atnaujinti tinkamais ir reikalingais vaistais: nuo virškinimo sutrikimų, netikėto skausmo, nudegimų ar sumušimų. Atnaujinta ir apgalvota namų vaistinėlė garantuoja ramų ir saugų poilsį.
Netaisyklinga mityba ir virškinimo sutrikimai
Nors didžiosios metų šventės, kuomet valgome gausiai ir riebiai, jau seniai praėjo, tačiau virškinimo sutrikimai dėl netaisyklingos mitybos net ir šiltuoju metų laiku, vasarą, vis dar pasitaiko. Greito maisto kultas yra vienas iš kaltininkų dėl įvairių virškinimo sutrikimų.
Teisus buvo Graikų filosofas Diogenas sakydamas, kad „Jei norite būti sveiki, valgykite kukliai, kaip vargšai“. Išties dauguma mūsų sveikatos problemų yra siejama su netaisyklinga mityba, persivalgymu.
Jei žmonės imtų maitintis pagal tai, kaip juos mokė dar mokyklos laikais – atsimintų sveikos piramidės principus, tuomet, sveikesnių žmonių būtų daug daugiau.
Tie, kas pamiršo sveikos mitybos piramidę, priminsime, jog jos viršuje puikuojasi įvairūs saldumynai, druska – šių produktų reikėtų vengti arba visai atsisakyti. Toliau seka įvairios rūšies mėsa, žuvis, alyvuogių aliejus, riešutai, sūris, pienas. Ir galiausiai paskutinis mitybos piramidės aukštas – tai įvairūs grūdiniai produktai, vaisiai ir daržovės – būtent jų mes turėtume suvalgyti daugiausiai. Bet kodėl labai dažnai atsitinka priešingai? Sumaišome mitybos piramidę, nesilaikome taisyklių ir valgome visiškai priešingai – daug saldumynų iš kurių greitai gauname energijos ir visai mažai vaisių ir daržovių, nors vasara – šiltasis sezonas tikrai lepina tiek vaisiais, tiek daržovėmis.
„Jei norite būti sveiki, valgykite kukliai, kaip vargšai“Prisivalgome ne itin sveikų maisto produktų ir skundžiamės, jog skauda skrandį, vargina rėmuo, o ir išsipūtęs pilvas mūsų nei kiek nepuošia. Stengiamės neimti jokių vaistų nuo virškinimo sutrikimų, bet dažnai pamatome, kad be jų po persivalgymo ar suvalgius greito maisto tiesiog negalime gyventi. Ieškome, kurgi tie vaistai nuo skrandžio skausmų, kurie mums padeda sumažinti nemalonius virškinimo sutrikimų keliamus simptomus.
Viduriuojate? Rota – virusinė infekcija gali būti viena iš priežasčių
Užsikrėsti rota – virusine infekcija yra nesudėtinga. Užtenka atlikti tiesioginį sąlytį su ligoniu ar neplautomis rankomis paliesti burną, akis, nosį – ir štai, rota virusas gali jau pradėti varginti ir jus. Toks virusas tęsiasi žmogaus organizme nuo 2 iki 6 dienų.
Rota virusinė infekcija pirmomis dienomis pasireiškia vėmimu. Vėliau atsiranda gausus ir itin dažnas viduriavimas, į tualetą tenka bėgioti labai dažnai.
Norite išvengti infekcinių žarnyno ligų, tokių kaip rota – virusinė infekcija? Laikykitės higienos ir nerimauti teks kur kas mažiau.
Lepinkitės saule atsargiai
Atostogų metu norisi mėgautis saule. Drybsoti prie jūros ir kaupti vitamino D atsargas. Deja, ne kiekvienas iš mūsų prisimena, kad vasarą kelionės metu yra būtina turėti kepurę, akinius nuo saulės ir nepamiršti gerti vandens. Tie, kas pamiršta, gali neišvengiamai susidurti su dehidratacija ir saulės smūgiu.
Jei pabuvus ilgiau prieš saulę ima mirgėti akyse, kamuoja galvos skausmas, pykinimas, padažnėja pulsas bei pakyla kūno temperatūra (iki 40 laipsnių) – būkite tikri, Jums – saulės smūgis. Gerkite daug skysčių ir nepamirškite turėti medikamentinių priemonių, kurios padės sumažinti nemalonius saulės smūgio sukeltus simptomus.
Jei patiriate didelį stresą darbe, valgote skubėdami, mažai miegate, o dažnas jūsų palydovas – galvos skausmas, tikėtina, kad jums trūksta vitamino B. Kaip ir kiekviena vitaminų rūšis, vitaminas B yra būtinas mūsų organizmo gyvybinėms funkcijoms palaikyti. Jis skatina energijos išskyrimo procesą iš angliavandenių, baltymų ir riebalų. Svarbu žinoti, jog B grupės vitaminai tirpsta vandenyje, todėl kiekvieną dieną reikia papildyti šių vitaminų atsargas. Plačiau: B grupės vitaminų būtina gauti kasdien |
Tad pasistenkite vengti drybsojimo priešais saule laikotarpiu, kuomet ji būna intensyviausia – nuo 11 iki 16 val., tuomet nereikės nerimauti dėl saulės keliamų sveikatos pavojų.