Kodėl tikrasis alavijas turėtų augti ant kiekvienos palangės?

Vasario 26, 2021 | Vaistininkė Rūtelė Foktienė
+2
+2 -0

Tikrasis alavijas (lot. Aloe vera) daugumai siejasi su sena močiutės palange, tačiau galima drąsiai teigti, kad šis augalas vėl atrandamas iš naujo ne tik kaip stilinga interjero detalė, bet ir kaip daugybę gydomųjų savybių turintis augalas. Jis nelepus, nesunkiai prižiūrimas, todėl gali puošti net itin užsiėmusio ir šiuolaikiško žmogaus namus. Šis augalas žinomas jau nuo pačių seniausių laikų ir jo panaudojimas – labai platus. Taigi tikrasis alavijas atlieka ne tik dekoratyvinį vaidmenį – tai tikra gamtos dovana, atstojanti natūralią namų vaistinėlę.

Tikima, kad tikrojo alavijo naudojimo istorija prasidėjo dar prieš 4000 metų

Manoma, kad tikrasis alavijas kaip vaistinis augalas naudojamas jau ne vieną tūkstantį metų. Istoriniuose šaltiniuose teigiama, kad jis buvo naudojamas kaip vienas svarbiausių odos ligoms gydyti skirtas vaistas – ant įvairių odos pažeidimų buvo dedami išilgai perpjauti alavijo lapai. Jau senovėje buvo žinoma, kad į vidų vartojamas tikrasis alavijas padeda laisvinti vidurius ir tokiu būdu išvengti vidurių užkietėjimo.

Šiandien tikrasis alavijas taip pat neapleidžia savo pozicijų, priešingai – atrandama vis daugiau naudingų jo savybių, svarbių gerai odos ir gleivinių būklei

Svarbiausia tikrojo alavijo naudinga savybė išlieka labai panaši kaip ir senovėje – plačiausiai jis naudojamas išoriškai ir pasitelkiamas ne tik įvairių odos ligų gydymui, bet ir jos grožio puoselėjimui. Tikrojo alavijo ekstraktas reikšmingai pagreitina įvairių odos žaizdų gijimą, palengvina nudegusios odos atsinaujinimą, mažina odos paraudimą ir sudirginimus, drėkina odą ir gleivines, skatina jų regeneraciją, padeda pagerinti bendrą odos išvaizdą, struktūrą ir spalvą. Šiandien tikrasis alavijas taip pat neapleidžia savo pozicijų, priešingai – atrandama vis daugiau naudingų jo savybių, svarbių gerai odos ir gleivinių būklei

Taigi galime drąsiai teigti, kad sudėtinės tikrojo alavijo medžiagos padeda puoselėti ir gydyti ne tik odą, bet ir gleivines, pavyzdžiui, nosies ar burnos gleivines, paskatindamas jų atsinaujinimą, mažindamas uždegiminius procesus, slopindamas patinimą ir paraudimą, nemalonų dirginimą, niežulį ir netgi skausmą. Tikrojo alavijo ekstraktas tinkamas naudoti egzemos, psoriazės, nudegimų, spuogų, įkandimų, opų, uždegiminių ligų, slogos, burnos žaizdelių ir kitų negalavimų gydymui. Kosmetologijoje itin populiarus hidrofilinių savybių turintis alavijų gelis, kuris padeda atsigauti nudegusiai ir paraudusiai odai, veiksmingai ją drėkindamas ir puoselėdamas.

Kuo unikalios tikrojo alavijo sultys?

Vaistinė tikrojo alavijo žaliava yra visiškai subrendusio augalo lapai ir ūgliai. Iš jų specialiomis šiuolaikinėmis technologijomis gaminamos sultys. Tikriausiai teko girdėti, kad šios sultys kartais vadinamos natūraliais antibiotikais. Jų sudėtis neįtikėtinai vertinga ir unikali – randama pačių įvairiausių vitaminų, mineralinių medžiagų, mukopolisacharidų, riebalų rūgčių, aminorūgščių, flavonoidų, antrachinonų (aloino – emodino) ir kt. Būtent antrachinonai veikia virusus, bakterijas bei kitus patogenus, mažina skausmą, tačiau vartojami į vidų jie gali laisvinti vidurius ir sukelti viduriavimą bei kitus nepageidaujamus poveikius.

Alavijų sultys turi būti specialiai išvalomos nuo medžiagų, kurios gali dirginti virškinimo traktą ir sukelti kitų nepageidaujamų reiškinių, pavyzdžiui, įvairias alergijas. Tinkamai paruoštos alavijų sultys tinkamos organizmo stiprinimui ir valymui. Jos taip pat padeda palaikyti gerą virškinimo funkciją, normalų skysčių balansą, aukštesnį energijos lygį. Alavijų sultys tinkamos odos, plaukų, nagų būklės palaikymui, nuovargio mažinimui, anemijos (mažakraujystės) profilaktikai. Manoma, kad alavijų sultys padeda palaikyti lytinę moters sveikatą, stiprinti imuninę sistemą ir reguliuoti cukraus kiekį kraujyje. Jos kaip maisto papildas rekomenduojamos tiems asmenims, kurie patiria didelę fizinę ir emocinę įtampą.

Alavijų produktai būna pačių įvairiausių formų – nuo į vidų vartojamų sulčių iki ant žaizdų ir gleivinių vartojamų gelių ir į nosį purškiamų purškalų.

Tikrasis alavijas – nosies gleivinės funkcijos ir drėgmės palaikymui

Tikrojo alavijo ekstraktu papildyta ir medicinos priemonė „Quixx soft. „Quixx soft“ – tai natūrali priemonė, apsauganti ir drėkinanti jautrias nosies sieneles, padedanti tinkamai filtruoti ir drėkinti orą. Tai yra svarbu, norint išsaugoti sveiką kvėpavimo sistemą. „Quixx soft“ yra natūralus izotoninis nosies purškalas, kuriame yra Atlanto vandenyno vandens, turinčio vertingų mineralų ir mikroelementų bei tikrojo alavijo ekstrakto. Druskų koncentracija „Quixx soft“ yra tokia pat, kaip ir natūrali druskų koncentracija organizme, todėl purškalas švelniai veikia nosį ir padeda drėkinti bei valyti nosies gleivinę, taip palaikydamas normalią jos funkciją, palengvindamas slogos simptomus ir padėdamas rūpintis jos kasdiene higiena.

Jūros druska – gamtos dovana mūsų grožiui ir sveikatai. Pristatome 4 labai naudingus ir praktiškus jūros druskos panaudojimo būdus, kurie pravers rūpinantis ir grožiu, ir sveikata. Taigi, kuo gali būti naudinga jūros druska?

Plačiau:

8 praktiški jūros druskos panaudojimo būdai (1 dalis)

+2
+2 -0
  • jūros druska
  • sloga
  • tikrasis alavijas
  • gydomosios alavijo savybės
  • Odos ligos
  • Natūrali medicina

Susiję straipsniai

Siųsk savo nuomonę

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *