Atėjus pavasariui daugelis susirūpiname savo imunitetu. Ir ne veltui – juk sveika imuninė sistema saugo mus nuo virusų, infekcijų ir ligų! Deja, dėl tokių veiksnių kaip stresas, miego trūkumas ar netinkama mityba ji gali susilpnėti, o jos efektyvumas – sumažėti.
Žinoma, svarbu valgyti daugiau šviežių daržovių ir vaisių, sportuoti bei kovoti su įtampa, tačiau tai ne visada įmanoma. Be to, tam, kad pajustume rezultatus taip pat reikia laiko.
Tad, ką daryti ir kaip sustiprinti imunitetą šiuo metų laiku, kai virusai, atrodo, laukia ant kiekvieno kampo?
Pagrindinės silpnos imuninės sistemos priežastys
Prieš gilinantis į būdus imunitetą sustiprinti, svarbu suprasti, kas jį silpnina. Anot „Drops Clinic“ šeimos gydytojos Agnės Gudaitė-Staškūnės, yra kelios pagrindinės silpnos imuninės sistemos priežastys.
Lėtinis stresas. Tiek aplinkos veiksnių, tiek emocinių problemų keliamas stresas gali neigiamai paveikti visas kūno sistemas, įskaitant imunitetą. Jei jūsų gyvenime yra daug įtampos, pabandykite rasti būdų atsipalaiduoti. Tam gali padėti sportas, buvimas gryname ore, bendravimas.
Nepilnavertė mityba. „Beveik 70% imuninės sistemos yra žarnyne, todėl maisto kokybė ir įvairovė lemia, kokį kurą kūnas naudos savo funkcijoms. Jei maiste trūksta vitaminų ir mineralų, reiškia, kad jūsų organizmas negauna būtinų maistinių medžiagų, reikalingų imuniteto funkcionavimui“, – aiškina gydytoja.
Miego trūkumas. Panašiai kaip stresas, miego trūkumas veikia visą kūną. Nuolatinis miego trūkumas gali prisidėti prie svorio didėjimo, nuotaikos pokyčių, aukštesnio kraujospūdžio, širdies ir kraujagyslių ligų rizikos ir kt. Jei sergate dažniau nei įprastai arba nuolat jaučiatės pavargę, pabandykite eiti miegoti anksčiau bei pasirūpinkite miego higiena.
Ar gali imunitetą sustiprinti vitaminų lašelinės?
„Vitaminų lašelinės dar vadinamos intravenine terapija, yra vienas efektyviausių ir greičiausių būdų sustiprinti imuninę sistemą“, – sako gydytoja Gudaitė-Staškūnė.
„Lašelinės vitaminus, mineralus ir antioksidantus siunčia tiesiai į kraują, aplenkdamos virškinimo sistemą ir taip užtikrindamos visišką maistinių medžiagų įsisavinimą. Tuo pačiu ši terapija natūraliai detoksikuoja kūną ir pašalina kenksmingus laisvuosius radikalus, prisidedančius prie toksinų kaupimosi ir susilpnėjusios imuninės funkcijos“, – tęsia pašnekovė.
Kaip palaikyti sveiką imuninę sistemą?
Anot gydytojos, sveikas gyvenimo būdas, subalansuota mityba, geriamieji papildai yra svarbūs norint, kad imuninė sistema veiktų optimaliai.
Tačiau maistinės medžiagos iš pvz. papildų yra įsisavinamos daug prasčiau dėl žarnyne vykstančios fermentacijos. „Lašelinėmis maistinės medžiagos patenka tiesiai į kraują, taip tiekdamos visus reikalingus vitaminus ir antioksidantus tiesiai į ląsteles“, – sako gydytoja.
Taigi, lašelinių terapiją yra veiksmingas būdas pagerinti imuninę sistemą ir apsisaugoti nuo peršalimo, gripo, infekcijų ir virusų. Ji taip pat gali padėti išvengti ilgalaikės laisvųjų radikalų žalos.
„Speciali formulė paruošia imunitetą kovai su virusais ir bakterijomis, tačiau svarbu kreiptis reikėtų vos tik pajutus pirmuosius peršalimui būdingus simptomus“, – rekomenduoja gydytoja Gudaitė-Staškūnė.
Ar lašelinės gali padėti praradus daug skysčių?
Imuninės sistemos sveikata labai priklauso nuo kraujotakos gebėjimo transportuoti imunines ląsteles ir antikūnus.
„Mūsų kraujas yra sudarytas iš vandens ir jei jo trūksta, negali tinkamai išnešioti imuninės sistemos ląstelių, aptinkančių ir kovojančių su kenksmingais antigenais ir infekcijomis“, – aiškina gydytoja.
Taigi, tinkamas skysčių kiekis padeda imuninei sistemai, kai ji stengiasi užkirsti kelią virusinei infekcijai arba su jau sergant.
Gydytojai rekomenduoja suaugusiems išgerti nuo 2 iki 4 litrų vandens per dieną, deja tyrimai parodė, kad daugumai žmonių sunku įvykdyti šią kvotą.
Todėl, anot gydytojos Gudaitės-Staškūnės, čia didelį pranašumą turi lašelinės, kurios skysčius ir reikiamus elektrolitus siunčia tiesiai į kraują.
Kuo dar intraveninė terapija padeda imunitetui?
Didelių pagrindinių maistinių medžiagų, tokių kaip vitaminas C, vitaminas E, glutationas ir kt., dozių tiekimas į kraują palaiko baltųjų kraujo kūnelių gamybą ir pasiskirstymą.
Tai, kad jos teikiamos tiesiai į kraują, užtikrina beveik 100% įsisavinimą ir greitą biologinį prieinamumą optimaliam organų funkcionavimui.
- Padidina antioksidantų kiekį
- Palengvina žalingų junginių, galinčių sukelti uždegimą, pašalinimą
- Padeda palaikyti sveiką žarnyną
- Užtikrina greitą ir veiksmingą hidrataciją
- Padeda kūno ląstelėms pernešti deguonį
- Neleidžia kauptis toksinams
„Drops Clinc“ šeimos klinika Kaune ir jos profesionali komanda padės atsakyti į visus papildomus jūsų klausimus, atlikti tyrimus ir parinkti geriausią sveikatinimo programą.