Sloga dažnai nurašoma kaip nerimta liga. Kodėl? Juk ji sukelia labai daug nepatogumų, ypač vaikams. Jų nosies landos ir taip siauros, o išburkus nosies gleivinei jos dar labiau susiaurėja. Vaikui ir visai šeimai tai tampa tikru išbandymu, nes mažyliui sunku ne tik valgyti ir miegoti, bet kyla sunkumų atliekant bet kokią kitą veiklą. Negydoma sloga gali komplikuotis rimtesniais sveikatos sutrikimais, todėl ir mažyliams, ir suaugusiems slogą gydyti reikia. Žinoma, kartais ji gali praeiti savaime be jokių komplikacijų, tačiau jau geriau iš karto imtis priemonių nei tikėtis, kad sloga baigsis, o vėliau gydyti jau kur kas sudėtingesnius sveikatos sutrikimus.
Slogą dažniausiai sukelia virusai, daug retesnė jos priežastis yra bakterijos
Sloga (rinitas) yra nosies gleivinės uždegimas. Dažniausia jos priežastis – virusai (apie 80 procentų atvejų). Tai bene šimtaprocentinė peršalimo palydovė, nes būtent peršalus imunitetas susilpnėja ir nebegali atsilaikyti aplinkoje knibždantiems virusams ar kitiems patogeniškiems mikroorganizmams. Daugiau slogos atvejų pasitaiko šaltuoju metų laiku, nes tuomet stipriai išauga peršalimo tikimybė. Pavasaris ir ruduo – ne išimtis, nes orai tuo metu gana apgaulingi. Be to, kuo šalčiau, tuo didesnė paros laiko dalis praleidžiama uždarose ir mažai vėdinamose patalpose, kuriose sausas oras dar labiau sumažina natūralią nosies gleivinės apsaugą. Kadangi rinitas yra užkrečiama oro lašeliniu būdu plintanti infekcija, tai reikėtų stengtis vengti asmenų, kurie juo jau serga ir uždarose patalpose su tokiais pacientais būti kuo mažiau arba dažniau vėdinti patalpas.
Vaikams sloga pavojingesnė nei suaugusiesiems, bet tai nereiškia, kad ją gydyti reikia tik mažiesiems
Dėl nebrandžios imuninės sistemos vaikai sloga sirgti gali net kelias dešimtis kartų per metus. Reikėtų pabrėžti, kad rinitas mažiesiems ne tik dažnesnis, bet ir kur kas labiau linkęs užsitęsti ir komplikuotis. Taip yra dėl anatominių organizmo ypatybių. Vos tik prasidėjus rinitui, kūdikiui ir mažam vaikui tampa sunku kvėpuoti, valgyti (ypatingai žįsti ir gerti iš buteliuko). Vaikelis tampa irzlus, sutrinka jo miegas. Svarbu imtis priemonių ne tik dėl kylančių sunkumų, bet ir dėl to, kad mažyliams rinitas linkęs komplikuotis vidurinės ausies uždegimu (otitu) arba prienosinių ančių uždegimu (sinusitu) bei kitomis viršutinių kvėpavimo takų ligomis. Suaugusieji – ne išimtis. Jiems taip pat būdingos jau minėtosios komplikacijos, kai kuriais atvejais sloga yra balso stygų uždegimo ar kitų ligų, pavyzdžiui, laringito, tracheito, bronchito priežastis.
"Nosies plovimas padeda palengvinti rinito simptomus ir greičiau sugrąžinti normalią nosies gleivinės funkciją."
Sergant sloga padėti gali jūros vanduo
Nosies plovimas padeda palengvinti rinito simptomus ir greičiau sugrąžinti normalią nosies gleivinės funkciją. Tuo pačiu sumažėja ir pavojingų komplikacijų rizika. Naudojant specialiai paruoštą jūros vandenį sėkmingai išplaunami ligos sukėlėjai (virusai, bakterijos bei įvairūs alergenai, svetimkūniai ir kitos pavojingos dalelės), kurie ir sukelia gleivinės uždegiminius procesus. Beje, profilaktinis nosies ertmių gleivinės plovimas ir drėkinimas padeda sumažinti įvairios kilmės slogos pasireiškimo tikimybę.
Jūros vanduo yra visiškai natūrali priemonė, padedanti palengvinti nemalonius slogos simptomus ir kasdien rūpintis nosies gleivinės drėkinimu bei higiena. Jūros vandens tirpalas gali būti izotoninis, kuriame druskų koncentracija yra fiziologinė ir atitinka nosies gleivinės ląstelių druskos koncentraciją. Toks tirpalas tinkamas kasdieniniam profilaktiniam nosies ertmių plovimui, drėkinimui ir mažų nosyčių priežiūrai, kai jas užklumpa sloga. Hipertoninio jūros vandens tirpalo druskingumas žymiai didesnis – dėl sukuriamo osmosinio slėgio tarp tirpalo ir nosies gleivinės ląstelių iš karto sumažėja nemalonus paburkimas ir palengvėja kvėpavimas. Hipertoninis jūros vanduo tinkamas trumpalaikiam suaugusiųjų ir paauglių slogos gydymui.
Quixx linijoje tinkamiausią produktą gali atrasti kiekvienas. Iš Atlanto vandenyno vandens gaminamos įvairaus amžiaus nosytėms pritaikytos ir patogiam vartojimui sukurtos medicinos priemonės pasižymi natūralia kilme ir naudinga sudėtimi.
Autorius: farmacininkė Rūtelė Foktienė.
Kai papilkėję medžių lapai praneša apie artėjantį šaltuką, o žvarbus vėjas priverčia dar stipriau užsivynioti vilnonį šaliką, tampa akivaizdu: atėjo metas ruoštis šaltajam žiemos sezonui. Jei jus vis dar šildo vasaros prisiminimai ir net baisu pagalvoti apie sniego pusnis ar kumštines pirštines, turime pasiūlymų, kaip pasiruošimą šaltajam metų laikui paversti atpalaiduojančia ir malonia veikla. Dešimt skirtingų procedūrų – dešimt būdų sustiprėti! Plačiau: 10 būdų, kaip per savaitgalį pasiruošti šaltajam sezonui |