Pavasaris jau seniai tarė sudie užleisdamas savo vietą ryškiaspalvei vasarai. Šis metų laikas žada daug nuotykių. Vasarą, rodos, kiekvienam iš mūsų neturėtų stigti jėgų bei geros nuotaikos, tačiau kodėl labai dažnai vasaros metu jaučiamės pavargę? Kodėl kūno svoris nemažėja, nors laikomės dietos ir norime džiaugtis bei mėgautis savo gražiomis kūno formomis. Kodėl? Kodėl mums stinga jėgų ir kūnas siunčia signalus, jog metas pasirūpinti savimi.
Atlikite šį testą ir sužinokite, ar jums reikėtų pasidaryti organizmo valymą.
- Nuolat jaučiatės pavargę (chroniškas nuovargis)? Taip / Ne
- Vargina galvos skausmas? Taip / Ne
- Vargina užkietėję viduriai? Taip / Ne
- Pavalgius vargina pilvo pūtimas? Taip / Ne
- Pavalgius jaučiamas sunkumas skrandyje? Taip / Ne
- Itin dažnai būnate depresyvios nuotaikos? Taip / Ne
- Kamuoja įvairios alergijos? Taip / Ne
- Atsirado antsvoris? Taip / Ne
- Vargina chroniškos virškinimo sistemos ligos, virškinimo sutrikimai? Taip / Ne
- Dažnai sergate peršalimo ligomis? Taip / Ne
Jei dauguma atsakymų į šiuos klausimus yra „taip“, vadinasi, Jūsų organizmas yra užterštas ir reikėtų atlikti organizmo valymą.
Organizmo valymo sistemos
Žmogaus organizmui apsivalyti padeda storoji žarna, kepenys, inkstai, riebalinis audinys, raumenys ir sausgyslės, net ausys ir akys, plaučiai ir oda – visa tai saugo žmogų nuo organizmui kenkiančių medžiagų.
"Ryte ir prieš miegą išgėrus vandens su citrinų sultimis neleisite savo žarnyne daugintis puvimo mikrobams."Jeigu kuri nors iš šių sistemų nefunkcionuoja, tuomet į pagalbą ateina kita sistema. Pavyzdžiui, jei storiji žarna ir kepenys nepajėgia vykdyti valomosios funkcijos, tai įsijungia sistema valymui pro nosį, akis, odą ir plaučius. Jaučiame, kaip išberia odą, atsiranda egzemų ir kitokių alergijų, pradedama sloguoti. Griebiamės vaistų nuo slogos, įvairių nosies purškalų, tokių kaip „Quixx“ ir bent kuriam laikui sustabdoma nemalonius simptomus.
Norėdami pagerinti savo organizmo valymo sistemą turėtumėte daugiau judėkite gryname ore, mokykitės tinkamai kvėpuoti. Yra žinoma, kad netinkamai kvėpuojant bei mažai judant gryname ore organizmas stokoja deguonies ( hipoksija) ir atsiranda mažakraujystė (anemija).
Taip pat atkreipkite dėmesį į tai, kaip valgote. Nevalgykite didelėmis porcijomis. Yra žinoma, jog gausiai valgant užkietėja viduriai bei atsiranda antsvoris. Saikingai valgykite gyvūninius baltymus. Dėl didelių kiekių gyvūninių baltymų organizmą nuolat nuodija toksinai ( jų turi mėsa) dėl to virškinimo trakte prasideda puvimas.
Organizmo valymo būdai
Kad gerai jaustumėmės, kiekvienam iš mūsų patartina bent du kartus per metus pasidaryti organizmo valymą – išvalyti savo organizmą nuo toksinų.
Vienas iš tradicinių organizmo valymų būdų yra badavimas, tačiau jis nėra vienas iš geriausių organizmo valymo būdų. Priešingai, be gydytojo sutikimo badavimas gali būti labai pavojingas žmogaus sveikatai.
Beržų sula vartojama nuo senų senovės. Šiandien dauguma žmonių ieško natūralumo iš gamtos, todėl šis gaivus, šiek tiek salstelėjęs gėrimas ir vėl atgauna populiarumo pozicijas. Be abejonės, sula yra naudingesnė nei paprastas vanduo, tačiau ir ją reikėtų vartoti su saiku, nes suloje yra angliavandenių – fruktozės, gliukozės ir sacharozės. Ypač atsargiai ją reikėtų vartoti cukriniu diabetu sergantiems asmenims, vis dėlto keletas stiklinių šviežios sulos per didelės žalos nepadarys, ypač jei žmogus ją labai mėgsta ir kiekvieno pavasario laukia ir dėl to, kad ir vėl gali atsigerti gyvybe alsuojančio gėrimo. Kodėl verta gerti sulą? Kokia beržų sulos cheminė sudėtis? Kuo ji naudinga organizmui? Kaip ji gali praversti rūpinantis grožiu? Plačiau: Beržų sula – energijos ir atgaivos šaltinis po žiemos pavargusiam kūnui |
Ne toks drastiškas organizmo valymo būdas yra tam tikrų, organizmą valančių maisto produktų vartojimas. Pavyzdžiui, kartą per savaitę darykite iškrovos dietą, kurios metu valgykite obuolius. Yra žinoma, jog obuoliuose gausu pektinų, kurie valo žarnyną ir iš organizmo šalina nuodingąsias medžiagas. Nemėgstate obuolių? Tuomet juos galite pakeisti kitais organizmą valančiais maisto produktais: slyvomis, ananasais, greipfrutais, kopūstais arbūzais. Beje, arbūzai spartina inkstų veiklą, šalina skysčių perteklių, turi alkį slopinančios ląstelienos.
Skysčių vartojimas. Ką būtina įsiminti ne tik organizmo valymo metu, bet visam gyvenimui
Labai dažnai žmonės daro vieną klaidą – valgio metu arba po jo užsigeria įvairiais skysčiais. Ir visai nesvarbu, ar tai būtų paprastas vanduo, ar saldžios sultys – netinkamai vartojant skysčius yra nuplaunama nesuvirškinto maisto liekanos, atskiedžiamos virškinimo sultys ir dėl to atsiranda įvairūs virškinimo sutrikimai, virškinimo sistemos ligos.
Verta atsiminti, jog vanduo su citrina valo žarnyną. Ryte ir prieš miegą išgėrus vandens su citrinų sultimis neleisite savo žarnyne daugintis puvimo mikrobams.