„Niekis, šis nugaros skausmas turėtų praeiti, o ir ta mėlynė, kuri atsirado ant kelio pargriuvus gatvėje, taip pat turėtų savaime gan greitai užgyti…“, – taip galvojo vidutinio amžiaus vyriškis, kuris niekada per daug nekreipė dėmesio į savo sveikatą…Atrodo, jei tai tik estetinė problema – hematoma – tik nedidelė mėlynė ant kelio, ją tik truputį skaudena, tuomet galima ir pakentėti. Bet kam gi save kankinti, kai yra tiek daug medikamentinių priemonių, kurios yra skirtos mums padėti išsivaduoti nuo nemalonių skausmų?
Mėlynė gali savaime užgyti ir per pora savaičių, tačiau galite gerokai paspartinti jos gijimą ir numalšinti skausmą.
Mūsų organizmas – protingas, jis pats save gali išgydyti nuo daugybės ligų, o taip pat ir nuo hematomų, tačiau jei jos yra atsiradę matomoje vietoje, pavyzdžiui, ant kojų ar rankų, tuomet tai gali sukelti didelį diskomforto jausmą. Tokiu atveju yra privaloma imtis gydymo priemonių ir šioje vietoje į pagalbą skuba įvairūs tepalai skausmui malšinti ir hematomoms gydyti, pavyzdžiui, „Lioton 1000“.
Heparino tepalas „Lioton 1000“ pasižymi kraują skystinančiu, priešuždegiminiu, antiedeminiu poveikiu, tad tinka tiems, kurie nori sumažinti nemalonų, traumos vietoje atsiradusi skausmą, o taip pat padėti mėlynei greičiau užgyti. Tiesa, reikėtų nepamiršti, jog „Lioton 1000“ negalima tepti iš karto po traumos, ant kraujuojančių ar atvirų žaizdų, infekcijos pažeistų vietų.
"Jeigu kone visą dieną sėdite ant kėdės, stuburas tikrai juda per mažai, tokiu atveju nevyksta skysčių cirkuliacija stubure, galinti sutepti tarpslankstelinius diskus."
Kodėl šitaip įkyriai skaudena plotą nugaros srityje?
Ne tik dėl patirtos traumos, sumušimo, bet ir dėl daugybės kitų priežasčių gali skaudėti nugarą. Nemalonus nugaros skausmas gali atsirasti dėl tarpslankstelinio disko, sąnarių patologijos, ūmaus raumenų patempimo, vidinių organų susirgimų…. Kad gydymas duotų realių rezultatų, būtų saugus, būtina nustatyti to nemalonaus skaudulio priežastį.
Reikėtų pabrėžti tai, kad pasireiškus įnirtingam nugaros skausmui, labai patariama konsultuotis su gydytoju ir tai ypač rekomenduojama vyresniems nei 50 m. amžiaus žmonėms, taip pat asmenims, patyrusiems stuburo traumą, sergantiems vėžiu, vartojantiems hormoninius medikamentus, taip pat – jei skausmas yra užsitęsęs ir pats gydymas nėra pakankamai veiksmingas. Nieko nelaukiant į gydytoją privalėtų kreiptis žmonės, kuriems varginant nugaros skausmui pradeda silpti kojos ar netgi sutrinka šlapinimasis.
Įpročių svarba
Jei traumų kartais mums išvengti nepavyksta, tai nugaros skausmų mes tikrai galime išvengti pakeitę savo tam tikrus įpročius. Štai keletas kasdieninių įpročių į kuriuos reikėtų atsižvelgti kiekvienam iš mūsų:
- Dirbant stenkitės, kad nugara nebūtų pernelyg sulenkta ir kad stuburas tikrai tvirtai remtųsi į dubenį.
- Esant ūmiems nugaros skausmams, venkite darbo, kuriame jums, diena iš dienos, reikėtų kilnoti sunkius svorius ar būti kurį laiką nepatogioje kūno padėtyje. Taipogi patartina vengti staigių judesių.
- Dirbant ilgą laiką kompiuteriu reikėtų po keleto valandų atsistoti, pamankštinti kaklą, liemenį, patempti į viršų galvą, rankas, pasistiebti ant kojų pirštų, giliai pakvėpuoti, atsipalaiduoti ir tik tuomet vėl sėsti prie kompiuterio ir darbuotis toliau.
- Gerkite pakankamai skysčių. Jeigu kone visą dieną sėdite ant kėdės, stuburas tikrai juda per mažai, tokiu atveju nevyksta skysčių cirkuliacija stubure, galinti sutepti tarpslankstelinius diskus. Todėl pasistenkite išgerti nors aštuonias stiklines vandens per dieną.
Vėl sugadintas savaitgalis. Taip puikiai prasidėjo: gerai išsimiegota, skaniai papusryčiauta. Ir štai reikia gulėti aptemdytame kambaryje su viltimi, kad skausmas greit atlėgs. Plačiau: 5 etapų programa galvos skausmui įveikti |
Ir tai – tik keletas patarimų, kurie padės Jums išvengti nemalonių nugaros skausmų. Rūpinkitės savo sveikata ne tada, kai jau per vėlu (atsirado nugaros skausmas), bet kasdien. Kasdieniniai įpročiai lems tai, kaip jausitės rytoj ar po keleto metų…