Poros turi kalbėtis: kaip padėti priešlaikinę ejakuliaciją patiriančiam vyrui

Rugpjūčio 09, 2019 | Rūtelė Foktienė
+4
+4 -0

Priešlaikinė ejakuliacija yra tikrai dažna problema. Tai toli gražu nėra vien tik su vyru susijęs lytinės funkcijos sutrikimas – čia labai svarbus ir partnerės vaidmuo. Jei ji linkusi kaltinti vyrą, jį teisti, žeminti – tuomet problema tik dar labiau paaštrėja, vyras jaučiasi nusiminęs, kenčia nerimą ir baimes bei laiko save nepilnaverčiu. Tokie santykiai negali toli nuvesti ir jie tikrai nepalaikys darnos poroje. Kaltinimai iš tiesų yra griaunanti jėga, tik dar labiau pagilinanti vis pasireiškiančius lytinės funkcijos sutrikimus. Verta į viską pažvelgti iš partnerės perspektyvos – ką ji gali padaryti savo vyro ir santykių vardan. Pakalbėkime apie būdus pradėti draugišką ir pasitikėjimą keliantį pokalbį apie priešlaikinę ejakuliaciją


Pirmiausiai būtina pasirinkti tam tinkamą aplinką ir laiką.

Savaime suprantama, kad tokios vietos, kaip triukšmingas prekybos centras, degalinė ir tėvų namai ar laikas, kuomet aplinkui zuja dėmesio reikalaujantys vaikai bei ruošiamasi visai ateinančiai dienai, tikrai nėra tinkamiausi pasirinkimai. Tokiam pokalbiui būtina rami, pasitikėjimą kelianti aplinka ir geras, tik ramiam poros pokalbiui paskirtas laikas. Galite iš ryto švelniai pasakyti vyrui, kad vakare, sumigus vaikams ir pažiūrėjus raminantį filmą, norėsite nuoširdžiai pasikalbėti apie judu. Jokiais būdais neleiskite, kad partneris galvotų, jog dėl kažko jį kaltinsite, kažko prašysite ar (ir vėl) kelsite kasdienines problemas. Jei vyras norėtų žinoti pokalbio temą, taip pat ją švelniai pasakykite. Neišgąsdinkite savo partnerio – suteikite jam pasitikėjimo pojūtį ir parodykite, kad jis Jums rūpi ir nuoširdžiai norite padėti ne tik jam, bet ir jūsų santykiams. 

 

Pokalbį pradėkite nuraminančia kūno kalba.

Ne naujiena, kad kiekviename pokalbyje svarbi ne tik verbalinė, bet ir neverbalinė (kūno) kalba. Verbalinė kalba išreiškiama žodžiais, o kūno kalba – judesiais ir kitais nekalbiniais būdais, pavyzdžiui, žvilgsniu ar veido išraiškomis. Suteikite savo partneriui saugią aplinką ir padėkite jam atsipalaiduoti – tik Jūs geriausiai žinote, kas jam patinka. Dauguma vyrų bijo diskusijų, vykstančių prie stalo ir žiūrint tiesiai į akis. Sakysite, pokalbis gali būti konstruktyvus tik užmezgus akių kontaktą. Taip, tai tiesa, tačiau partneris Jūsų žvilgsnyje gali įžvelgti grėsmes ir pasąmoningą kaltinimą, todėl tokį jautrų pokalbį kartais geriau pradėti kitais būdais. Galbūt Jūsų vyrui daug maloniau būtų pasidėti galvą ant Jūsų kojų ir mėgautis raminančiu galvos masažu. Tuomet galėtumėte švelniai pradėti kalbėti Jums abiems reikšminga tema. Svarbiausia suprasti, kad būtina vengti agresijos ir kaltinimų – partneris gali labai greitai užsidaryti į savo kiautą ir pajusti dar didesnę kaltę, kuri įsuks į ydingą problemos ratą. Kuo partneris labiau save kaltins ir bijos priešlaikinės ejakuliacijos, tuo labiau, tikėtina, gilės pati problema. 

"Kuo partneris labiau save kaltins ir bijos priešlaikinės ejakuliacijos, tuo labiau, tikėtina, gilės pati problema."

Pokalbis gali turėti įvairiausius scenarijus – pasirinkite savo santykiams tinkamiausią kelią.

Visos poros labai skirtingos. Vienos pasižymi racionalumu ir pragmatišku, kitos – priešingai, yra beprotiškai jausmingos ir pirmiausiai kliaunasi emocijomis. Tik Jūs geriausiai žinote, kokiomis savybėmis pasižymi Jūsų santykiai. Pateiksime keletą minčių, kuriomis galite pradėti ar vystyti jau įsisiūbavusį pokalbį.

  • Šiandien skaičiau apie porą, kurios situacija labai panaši į mūsų. Istorijoje buvo teigiama, kad jie savo problemą išsprendė šiuolaikiniais vaistais ir dabar džiaugiasi daug sėkmingesniu lytiniu gyvenimu. Be to, pagerėjo ir kitos jų gyvenimo sritys. Kaip manai, gal tokios žinios praverstų ir mums?
  • Manau, kad mūsų santykiai puikūs. Turime viską, apie ką svajojome. Tačiau gal  turėtume pagalvoti apie tai, kaip dar labiau pagerinti mūsų seksualinį gyvenimą? Kokia Tavo nuomonė šiuo klausimu?
  • Domėjausi, kad poros santykių puoselėjimui labai svarbus ir lytinis gyvenimas. Ne paslaptis, kad jo subtilybių partneriai mokosi visą gyvenimą. Gal išmėginkite kažką naujo? Girdėjau, kad sukurta nemažai priemonių, padedančių pasiekti ilgesnę lytinio akto trukmę. Ar norėtum sužinoti daugiau? Gal verta kreiptis į specialistus ir išgirsti jų nuomonę bei pasiūlymus? 

 

Jei šį kartą nepavyko – nenuleiskite rankų ir mėginkite vėl.

Palaikykite vienas kitą. Tai – santykių esmė. Jeigu partneris šį kartą neatsivėrė, pamėginkite kitą kartą. Tegul jis supranta, kad tokiu būdu norite padėti ir jam, ir sau, ir abiems kartu. Tik tada profesionalą pagalbą galės suteikti ir sveikatos priežiūros specialistai. 

 

Autorius: farmacininkė Rūtelė Foktienė. 

Erekcijos funkcijos sutrikimas arba erekcijos disfunkcija yra būklė, kai nepavyksta pasiekti ir (arba) palaikyti reikiamo varpos standumo, reikalingo pilnaverčiam lytiniam aktui atlikti. Ši problema dažnesnė tarp brandaus amžiaus lytiškai aktyvių vyrų, tačiau ji užklumpa ir net labai jaunus vyriškosios lyties atstovus. Kaip erekcija susijusi su bendra organizmo būkle ir kokios jos disfunkcijos gydymo galimybės?

Plačiau:

Apie erekcijos funkcijos sutrikimą ir jo gydymą
+4
+4 -0
  • Vyrų ligos
  • Lytinio gyvenimo sutrikimai
  • Lytiniai santykiai
  • Priešlaikinė ejakuliacija
  • Lytinis susijaudinimas

Susiję straipsniai

Siųsk savo nuomonę

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *