II etapas. Ragenos tyrimas topografu
Gydytojas Paulius. Tai specialus aparatas – ragenos topografas. Juo tikriname rageną, atliekame ragenos reljefo matavimus.
Tatjana. Iš šių duomenų matysite, ar mano ragena tinkama operacijai, taip?
Gydytojas Paulius. Taip, ir čia niekas nepučia (šypsosi). Ar per pastaruosius keletą metų keitėsi jūsų matymas?
Tatjana. Rodos, ne.
Gydytojas Paulius. Kontaktiniai lęšiai nestiprėjo?
Tatjana. Ne.
Gydytojas Paulius. Pakanka visur to matymo?
Tatjana. Na, ne visai gerai matau, deja, net ir su lęšiais.
Gydytojas Paulius. Sakykit, ar su kontaktiniais lęšiais ar akinukais, kai lankydavotės pas gydytoją, matydavote paskutines eilutes?
Tatajana. Ne…
Kabinete užgesinama šviesa.
Gydytojas Paulius. Ar patogiai sėdit?
Tatajana. Mhm…
Gydytojas Paulius. Matote centre tokį raudoną taškelį?
Tatajana. Taip.
Gydytojas Paulius. Dabar matuojame vyzdžių diametrą įvairiomis apšvietimo sąlygomis. Kodėl? Todėl, kad visų žmonių akys skirtingos, tad ir vyzdžiai skirtingai plečiasi tiek normalaus apšvietimo sąlygomis, tiek naktį.
Jei atliekame regos lazerinę korekciją, tuomet operuojame tik tam tikrą optinę zoną. Jei pacientas iš prigimties turi labai plačius vyzdžius ir jo vyzdžiai po operacijos išsiplės labiau negu operuotas plotas, tuomet žiūrint tamsoje pacientui gali kilti matymo problemų. Nors ir lankydamasis pas akių gydytoją matytų 100 %, bet, tarkim, vairuodamas naktį jaustų, kad kažkas negerai.
Taigi, pirmiausiai įsitikiname, kaip atrodo paciento vyzdžiai, išsiaiškiname visus akies ypatumus ir tik tada, kai jau planuojame operaciją, įvedame tuos papildomus skaičiavimus.
Tatjanos vyzdys nėra nei labai platus, nei labai siauras, 6 mm diametro. Tokio diametro vyzdys nepablogins matymo tamsiu paros metu. Šiuo atveju planuojant operaciją net ir nedidintume standartinės optinės zonos diametro, kuris yra 6,5 mm.
Jau ilgą laiką galvoju darytis tokią operaciją, nes mano akys, švelniai tariant, ne po karo lauką skirtos lakstyti, o tyliai medituoti. Bėda ta, kad dažniausiai informacija apie šią procedūrą pateikiama itin sausai – pacientas turi būti toks ir anoks, o kaina bus tokia ir anokia. Šis straipsnis visai kitoks. Ačiū medguru komandai ir šiam puikiam gydytojui už šviežią, įdomią ir interaktyvią informaciją – klausimų lieka vis mažiau, nors ir neprisiruošiu pats konsultuotis su gydytojais.
Linkėjimai ir pačiam P. Rudalevičiui – tiesiog puikūs atsakymai.
Sėkmės ir laukiu kitų straipsnių!
Apie operaciją lazeriu pagalvodavau jau seniai, tačiau mane vis atkalbėdavo mano akių gydytoja. Mano abi akys yra po -1, tad palyginus su Tatjanos tik vieni juokai, tačiau vis tiek jaučiu diskomfortą. Nors atrodo, kad ši operacija būtų geras būdas atsisakyti akinių ir lešių, kurie paskutiniu metu vis labiau trukdo.
Visgi išlieka klausimas, kokia tikimybė, kad rega toliau neprastės jau po operacijos?
Uz.dariau ir nesigailiu!!
Visos akiu gydytojos ta pati sako:) man gydytojas kuris dare operacija sake o tavo akiu gydytoja gali garantuot kad be operacijos akys tavo neprastes ir kaf negres aoakimas ar visiskas nusilpimas akiu?niekas nieko negali garantuoti kas susije su tavo kunubir sveikata. Beveik 10 metu jau kaip po operacijos ir akys geros
Apie regėjimo korekciją lazeriu girdėjau įvairių nuomonių – nuo „visiškai pakeitė mano gyvenimą” iki „siaubas, negalima to darytis”. Kadangi mano pačios regėjimas -6 abiejų akių, tai su malonumu perskaičiau šitą straipsnį, atsakė man į daug klausimų. Taip ir reikia žmonėms rašyti apie mediciną – aiškiai ir suprantamai 🙂
Gal kas zinote sio daktaro kontaktinius duomeni?
gal galetu kas bent parasyt kiek panasiai kainuoja toks malonumas,bent jau nuo iki…