Renkamės avalynę. Į ką reikėtų atkreipti dėmesį?

Kovo 13, 2015 | Greta Kniežaitė
+32
+32 -0

Išsirinkti tinkamą avalynę gali padėti išsamus pėdos tyrimas

Tokie kriterijai, kaip lengvumas ir lankstumas, iš esmės nėra tinkamas batelių apibūdinimas, nes svorio sumažinimas 50–100 g gali pridaryti daugiau žalos nei naudos. Lengvesni bateliai gali didinti kojos nukrypimą ar kelio apkrovą. Kai išsirinksite pėdos tipui tinkamą avalynę, tik tuomet kreipkite dėmesį į kitus parametrus: batelių dizainą, spalvą. Juk svarbiausia – patogumas. Pėdos jums tikrai atsidėkos ilgu tarnavimu be skausmų! 

Ar tiesa, jog netinkamai parinkta avalynė – pagrindinė kojų skausmo priežastis? 

Kojų skausmo priežasčių gali būti labai daug, todėl kiekvieną skausmo atvejį reikėtų nagrinėti atskirai. Praktika rodo, kad parinkus teisingą avalynę pėdų ir kojų skausmą galima sumažinti. Svarbu pripažinti, kad vien avalynė gali ir neišspręsti problemų. Jeigu žmogaus raumenys, sąnariai jau yra neteisingai susiformavę visoje kinematinėje sistemoje, gali prireikti kineziterapeuto pagalbos, kad būtų pašalinta skausmo priežastis. O atstačius kinematinės sistemos būklę reikėtų avėti tik tinkamai parinktą avalynę su tinkamais vidpadžiais. 

Kaip išsirinkti tinkamus batus? 5 patarimai

1. Avalynės matavimasis ir tyrimai laboratorijoje. Pirkti batus internetu labai rizikinga. Galite suklysti ne tik dėl dydžio, bet ir dėl batų patogumo. Įvertinti batų tinkamumą pėdai vien tik matuojantis avalynę parduotuvėje taip pat gana sunku. Dažniausiai tik kurį laiką panešiojus batus paaiškėja, ar jie patogūs, ar neveržia, nespaudžia, netrina, kokia apkrova tenka pėdai, keliams ir pan. Deja, bet tam tikrus rodiklius galima nustatyti tik išsityrus laboratorijoje.

2. Natūralios medžiagos. Lietuva – lietingas kraštas, tad renkantis natūralią odą reikėtų atsižvelgti į tai, kad avalynė gali greitai susidėvėti. Rinkitės ne šlifuoto paviršiaus ar zomšos, bet specialia plėvele dengtos odos gaminius. Šaltuoju metų laiku rekomenduotina rinktis avalyne su natūralaus kailio, vilnos pamušalu. Norint sulaikyti šilumą, papildomai galima naudoti vidpadžius.

3. Avalynės siūlės ir padas. Įvertinkite siūles – ar jos iš tiesų siūtos, ar klijuotos, siūlų kokybę, pado išvaizdą, plonumą, lankstumą, tvirtumą. Šaltaisiais metų laikais rinkitės avalynę su sintetinio pluošto medžiagų (pavyzdžiui, vulkanizuotos gumos) padu, nes natūralus padas žiemą ar rudenį greičiau dyla, ima praleisti vandenį, praranda estetinį vaizdą.

Jei norite patikrinti, ar batų padas turi protektorių, perbraukite pirštu per padą. Jei jausite pasipriešinimą, greičiausiai su tokia avalyne žiemą neteks slysčioti slidžiomis gatvėmis.

4. Batų dydis. Pėdos ilgis matuojamas milimetrais žmogui stovint, nuo kulno iki didžiųjų pirštų. Batai turi būti apie pusę centimetro didesni nei pėdos ilgis.

5. Išvaizda. Žinoma, daugelis renkasi batus pagal grožį, neretai atsižvelgia ir į kainą. Vis dėlto reikėtų nepasiduoti impulsyviam norui pirkti ir kiek ilgiau pasivaikščioti parduotuvėje avint naujus batus. Jei jaučiate, kad kažkas lyg ir ne taip, neįtikinėkite savęs, kad batai prasinešios ar koja ilgainiui prisitaikys. Avalynė turi tarnauti jums ir jūsų sveikatai, o ne atvirkščiai.

Sėkmės išsirenkant tinkamus batus!

1 2
+32
+32 -0
  • Klubo sąnario displazija
  • Kelio sąnarys
  • Menisko plyšimas
  • Bėgimo bateliai
  • Nugaros skausmas
  • Kelio sąnario menisko plyšimas
  • Kineziterapija

Susiję straipsniai

Siųsk savo nuomonę

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *