Jei norite būti sveiki, tuomet pasirūpinkite, kad kasdieninis maisto racionas būtų subalansuotas. Tik taip išvengsite įvairių sveikatos sutrikimų ir pagerinsite savo savijautą.
Simptomas: mėšlungis (raumenų spazmai).
Maisto medžiagos trūkumas: magnis.
Kokie maisto produktai jos turi? Tamsiai žalios daržovės, žuvis, pilno grūdo produktai, riešutai, sėklos, pupelės, lęšiai, bulvės (jei nuskutame jas, tuomet pašaliname apie 45 proc. magnio). Augalai magnio gauna iš žemės ir vandens, perdirba į organinius junginius.
Svarbu! Apie magnio trūkumą organizme signalizuoja ne tik karts nuo karto atsirandantis mėšlungis, bet ir kiti simptomai, pvz., jei žmogų dažnai vargina vidurių užkietėjimas, tai jau gali būti siejama su magnio deficitu organizme: magnis atlieka pagrindinį vaidmenį atpalaiduojant skrandžio ir žarnyno lygiuosius raumenis.
Simptomas: sąnarių skausmas.
Maisto medžiagos trūkumas: vitaminas C
Kokie maisto produktai jos turi? Citrusiniai vaisiai, brokoliai, kiviai.
Svarbu! Per didelis vitamino C kiekis gali neigiamai veikti žmogaus sveikatą: sukelti viduriavimą, pykinimą, gali atsirasti skrandžio skausmas, rėmuo. Rėmens sukeltam skausmui ir atsirūgimui rūgščiu turiniu gydyti vartokite „Raniberl“.
Simptomas: galvos skausmas.
Maisto medžiagos trūkumas: B grupės vitaminai.
Kokie maisto produktai jos turi? Lapinės daržovės, žemės riešutai, kiaušiniai, žirneliai, grikiai, avižos.
Svarbu! Trūkstant vitamino B pirmieji simptomai organizme žmogui gali net nesukelti įtarimo, pvz., nuovargis gali būti siejamas su alinančiu darbu, širdies veiklos sutrikimai, galvos skausmas – su nuolat patiriamu stresu darbe, bet tik ne vitamino B trūkumu. Ir tik vėliau paaiškėja, jog reikėjo ieškoti ne kurgi tie vaistai nuo galvos skausmo, bet pasirūpinti savo kasdienine, subalansuota mityba: būtent vitamino B deficitas ir buvo tokių nemalonių simptomų priežastis.
Trūkstant B grupės vitaminų atsiranda neurologiniai sutrikimai, tokie kaip rankų tirpimas, pirštų galiukų dilgčiojimas, nervingumas, miego sutrikimai. B grupės vitaminai yra būtini gerai nervų sistemos funkcionavimo veiklai palaikyti, jie taip pat atsakingi už nagų ir plaukų būklę, tad jei atsirado pleiskanų, lūžinėja nagai, – tai jau gali būti vitamino B deficito simptomai.
Per parą B vitaminų reikėtų suvartoti: В1 – 1,5 mg; В2 – 1,3 mg; В5 – 4–7 mg; В6 – 1,6 mg; В12 – 2 mg. Atsiminkite, jog B grupės vitaminų atsargas organizme mažina baltų miltų, rafinuoto balto cukraus vartojimas, o taip pat sintetiniai produktai, alkoholiniai gėrimai, kava.
Simptomas: hematomos (mėlynės).
Maisto medžiagos trūkumas: vitaminai P ir C.
Kokie maisto produktai jos turi? citrusiniai vaisiai, pomidorai, kopūstai, saldžiosios paprikos. Pasistenkite per parą gauti bent 60 mg. Vitamino. C. Atsiminkite, jog šio vitamino atsargas organizme mažina žalingi įpročiai – rūkymas, alkoholio vartojimas.
Svarbu! Hematomų gydymui plačiai vartojamas heparino tepalas, pvz. „Lioton“, kuris gerina mikrocirkuliaciją, skatina hematomų gijimą.
Simptomas: žaizdelės burnoje.
Maisto medžiagos trūkumas: geležies.
Kokie maisto produktai jos turi? Kepenys, raudona mėsa, žuvis, kiaušiniai, žalios lapinės daržovės, burokėliai, braškės, juodieji serbentai, vaisia, riešutai, žirniai, pupos.
Svarbu! Žaizdelės burnoje gali atsirasti dėl to, jog žmogų vargina aftinis stomatitas, kuris pasireiškia opelėmis ant lūpų vidinės pusės, liežuvio, skruostų. Netinkama mityba ir tam tikrų maistinių medžiagų trūkumas padidina aftinio stomatito atsiradimo riziką: jei žmogaus organizme trūksta geležies, tai jau gali būti viena iš priežasčių atsirasti žaizdelėms burnoje.
Žaizdelių skausmui malšinti rekomenduojama naudoti burnos skalavimo skystį, pvz., „Anaftin“, kuris padeda kontroliuoti nuo žaizdelės burnoje atsiradusį skausmą.