Nugaros skausmų galima išvengti!

Sausio 14, 2016
+15
+16 -1

Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) apatinės nugaros dalies skausmą vadina XX amžiaus visuomenės epidemija. Apatinės nugaros dalies skausmą bent kartą gyvenime yra pajutę daugiau nei 60 – 80 proc. žmonių, 2 -7 proc. iš jų šis skausmas tampa lėtiniu.

Skaičiai – iškalbingi. Tad kyla klausimas: ką daryti, kad į tuos spąstus nepakliūtume, o pakliuvę – kuo greičiau išsivaduotume? Apie tai kalbamės su GET FIT sporto akademijos profesionale trenere, kineziterapeute Santa Povilonyte.

Kokios dažniausios nugaros skausmų priežastys?

Apatinės nugaros dalies skausmo atsiradimo priežastys gali būti įvairios: psichologinės, fizinės ir socialinės. Dažniausiai šios problemos kyla dėl nutukimo, mažo fizinio aktyvumo, nuovargio, psichologinio spaudimo, sėdimo ar fizinio darbo, netaisyklingos laikysenos, vidaus organų ligų ir t.t.

Atrodo, priežasčių – begalė! Ką daryti pajutus pirmuosius skausmo požymius?

Svarbiausia nesiimti savarankiško gydymo, o kreiptis į specialistą, kuris padės išsiaiškinti nugaros skausmo priežastį ir lokalizaciją bei greičiau sumažinti atsiradusi skausmą.

Jeigu sportuojate – bent trumpam laikui reikia daryti pertrauką. Nugaros skausmai ir savarankiškai besimankštinantiems mėgėjams, kurie sveikatinimo tikslais pratimus atlieka namuose, kartais – juos atlieka netaisyklingai, taip traumuodami savo kūną.

"Dažniausiai laikysena yra individualus dalykas – tai, kas jums sukelia skausmą, gali neturėti jokios įtakos kitam žmogui."

Vadinasi, sportuoti namuose, savarankiškai, reikia itin atsargiai?

Mankštintis galima ir namuose savarankiškai, tačiau būtina laikytis visų specialisto nurodymų, išmokti taisyklingai parinkti kūno padėtis, suprasti atliekamų pratimų specifiką, kuri neleis traumuoti minkštųjų audinių ar įjungti ne tas raumenų grupes, kurias siekiama sustiprinti. Kiekvienas mes esame unikalus ir individualus, todėl siekiant dar didesnės kokybės, tikslingesnės yra individualios treniruotės su specialistu.

Vedate treniruotes „Sveika nugara“. Kokia jų nauda?

Tai grupė pratimų, kuriais siekiama sustiprinti pilvo, juosmens, sėdmenų, šlaunų ir apatinės galūnės raumenis taip, kad jie galėtų užtikrinti taisyklingą laikyseną ir juosmeninės dalies raumenų korseto kontrolę, atliekant kasdieninius judesius. Turint tvirtą juosmeninės dalies raumenyną, skausmo išvengsite kasdieninėje veikloje bei kitose sporto šakose.

Ar tam, kad jaustumeisi fiziškai sveikas, užtenka vien šių treniruočių?

Nugaros skausmo prevencijai – taip.

Nugaros skausmo priežasčių gali būti iš tiesų labai daug – jį sukelia ne tik ūminės nugaros traumos, bet ir įvairios ligos, stresas, netaisyklinga laikysena, tam tikros socialinės problemos ir t.t. Mes dalinamės dešimtimi dažniausiai pasitaikančių nugaros skausmo priežasčių ir faktorių. Galbūt kai kuriose priežastyse atpažinsite ir save? Būtina pabrėžti, kad tikrosios nugaros skausmo priežastys žinomos ne visuomet, mat skausmui didelę įtaką daro ir psichogeninis faktorius, ir asmens aplinka, ir anksčiau patirtos patirtys, ir kitos priežastys.

Plačiau:

10 nugaros skausmo priežasčių, apie kurias reikėtų žinoti kiekvienam

Kiek kartų per savaitę reiktų sportuoti, atlikti specialius pratimus, kad skausmas pradėtų mažėti, o problema – spręstis?

Turint problemų su stuburu, tikslingus biomechaninius pratimus rekomenduojama atlikti kasdien.

Dažnai nugaros skausmais skundžiasi nėščiosios. Ar jos į šią treniruotę irgi gali ateiti?

Jokiu būdu, todėl į šitą klausimą nesiplėsiu, nes nėščiosioms yra atskiri pratimai ir skirtingai parenkamos atliekamų pratimų kūno padėtys.     

1 2
+15
+16 -1
  • Nugaros skausmas
  • Kineziterapijos nauda
  • Skausmas
  • Nugaros smegenų trauma
  • Kineziterapeutas

Susiję straipsniai

Siųsk savo nuomonę

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *