10 pamirštų laimingų žmonių įpročių, kurie padeda išlaikyti tvarius santykius

Rugsėjo 24, 2015
+3
+4 -1

Vaizdas, kai pamatome gatvėje už rankų susikibusią 70-mečių porą, glosto širdį.  Ar jie turi slaptą receptą patvariai meilei? Juk jų santykiai truko metų metus, o daugelis kitų tapo išsiskyrimų ir skyrybų aukomis.  Paaiškėjo, kad daugelį laimingų porų sieja tokios pat priežastys, dėl kurių jų meilė perėjo išbandymų laikotarpį. Tai priežastys, kurias daugelis mūsų esame pamiršę.

Atskleidžiame 10 šių priežasčių.

1. Jie nuolat dalijasi bendrais pomėgiais ir atranda naujų abiem įdomių dalykų

Bendri interesai yra vienas iš dalykų, kurie sujungia laimingas poras ir skatina jas būti kartu ilgą laiką. Kai poros nenustoja dalytis bendrais pomėgiais ir kartu atranda naujus, jos bendrai leidžia laiką ir bendrai juo mėgaujasi.

Bendri pomėgiai neturi būti kokie nors ypatingi. Tai gali būti kas nors visai paprasto – kaip mėgavimasis apsikabinimais po antklode, žiūrint filmą. Dabar pernelyg daug porų užmiršta bendrus pomėgius, kurie juos traukė vienas prie kito, ir yra per daug užsiėmę mėginti suprasti kitus.

Jei santykius kuriantys žmonės turi skirtingus pomėgius ir nesidalija bent vienu bendru užsiėmimu, ilgainiui tai gali pakenkti santykiams.

2. Kiekvieną naktį į miegamąjį jie eina kartu

Daug laimingų porų pripažįsta, kad ėjimas miegoti tuo pat metu yra svarbus norint išlaikyti meilės ryšius. Melissa Orlov, The ADHD Effect on Marriage („ADHD poveikis santuokai“) autorė, siūlo poroms nusistatyti „šventą laiką“, kada eiti miegoti. Tai laikas, kai partneriai kartu dalijasi meile ir intymumu. Orlov taip pat teigia, kad nieko tokio, jeigu partneris praėjus „šventam laikui“ dar turi grįžti užbaigti savo darbų. Svarbiausia yra sukurti ypatingą laiką kiekvienos dienos pabaigoje.

Daug porų šiandien gyvena skirtingomis dienotvarkėmis ir pamiršta, koks svarbus yra intymus laikas prieš miegą. Užuot likę svetainėje žiūrėti televizijos, kai jūsų partneris eina miegoti, prisijunkite prie jo. Galite kartu apsikabinę po antklode žiūrėti norimas laidas.

Šiuo metu poros per dažnai užmiršta liesti savo partnerį ir neapkabina, nepabučiuoja vienas kito.

3. Jie niekada neina miegoti susipykę

Laimingiausios poros teigia, kad tai svarbiausia jų taisyklė. Interviu su poromis, susituokusiomis jau 50–60 m., atskleidė, kad šio patarimo moralė yra daug gilesnė, tai nėra tiesiog klišė.  Ėjimas miegoti susipykus gali būti ilgalaikio apmaudo, kuris patiriamas vieną vakarą susikivirčijus, pradžia.  Prieš imdami snūduriuoti, pripažinkite, kad ginčas nėra reikšmingas jūsų santykiams, ir nuraminkite partnerį pasakydami, jog jį mylite.

Šiandien pernelyg daug porų ignoruoja šią svarbią taisyklę ir eina miegoti supykę. Jeigu tai nuolat kartosis, galima nepataisoma žala santykiams.

„Depresija sergantys vyrai dažnai panyra į azartą keliančias veiklas, kurios sukuria užsimiršimo iliuziją”.

Plačiau skaitykite:

Vyrų depresija ‒ ne tik liūdnas veidas

 

4. Jie apsikabina ir pasibučiuoja prieš pradėdami dieną ir ją užbaigdami

Laimingos poros teigia, kad kiekvieną dieną pradeda ir užbaigia apsikabinimu ir bučiniu. Psichologai pritaria, kad apsikabinimai lemia pozityvesnį požiūrį ir geresnę sveikatą. Psichologijos daktarė Andrea F. Polard teigia, kad apsikabinimai padeda išsiskirti hormonui oksitocinui, kuris skatina prisirišimo, ryšio, pasitikėjimo ir intymumo jausmus.

Šiuo metu poros per dažnai užmiršta liesti savo partnerį ir neapkabina, nepabučiuoja vienas kito. Intymumo stoka galiausiai gali atsiliepti santykiams.

5. Jie pasitiki savo partneriu

Poros, kurios viena kita pasitiki, savo santykiuose išvengia didžiulio trukdžio – konfliktų.  Catherine Morris, MFT, pataria: „Pasitikėjimas yra kertinis akmuo kuriant ir stiprinant santykius.“ Jei poras sieja pasitikėjimas ir tikėjimas savo parneriu, šios poros yra laimingos, nes gali pasitikėti savo partneriu, net kai pasidaro sunku.

Atrodo, kad daug porų dabar jungia nepasitikėjimas, kuris tampa santykių dalimi. Galiausiai tai verčia papildomai nerimauti, o santykiai niekada neatskleidžia viso savo potencialo.

1 2
+3
+4 -1
  • Tarpusavio santykiai
  • Liūdesys
  • Pyktis
  • Lytiniai santykiai
  • Lytinis susijaudinimas
  • Depresija
  • Psichosocialiniai sutrikimai
  • Psichoterapijos klinikos
  • Psichologai
  • Psichoterapeutai

Susiję straipsniai

Siųsk savo nuomonę

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *