Jūros druska – gamtos dovana mūsų grožiui ir sveikatai. Pristatome 4 labai naudingus ir praktiškus jūros druskos panaudojimo būdus, kurie pravers rūpinantis ir grožiu, ir sveikata. Taigi, kuo gali būti naudinga jūros druska?
- Apsauginė priemonė nuo nagų grybelio ir puikus kojų vonelės ingredientas. Kojų vonelė su puse stiklinės jūros druskos ir keletu lašų eterinio arbatmedžių aliejaus yra puikus būdas ne tik pailsinti pavargusias kojas, bet ir sumažinti tikimybę, kad nagus ir odą paveiks nagų grybelis (tokios vonelės naudingos po apsilankymo viešoje pirtyje ar baseine). Druska pasižymi odą dezinfekuojančiomis savybėmis, o arbatmedžių eterinis aliejus turi priešgrybelinių, bakteriostatinių, baktericidinių ir priešvirusinių savybių. Beje, ši vonelė veiksmingai mažina pėdų prakaitavimą ir padeda palaikyti gaivesnį jų kvapą. Galima naudoti ir kitus eterinius aliejus – pušų, levandų, bergamočių ar pačių įvairiausių vaistinių augalų eterinių aliejų mišinius. Nuo naudojamo eterinio aliejaus priklausys, ar vonelei būdingesnis mikrobus naikinantis, ar pėdų kvapą gerinantis, ar atpalaiduojantis poveikis. Kojų vonelė su puse stiklinės jūros druskos ir keletu lašų eterinio arbatmedžių aliejaus yra puikus būdas ne tik pailsinti pavargusias kojas, bet ir sumažinti tikimybę, kad nagus ir odą paveiks nagų grybelis (tokios vonelės naudingos po apsilankymo viešoje pirtyje ar baseine).
- Puikus odos šveitiklis. Jūros druska, sumaišyta su alyvuogių aliejumi ar bet kokiu kitu kokybišku augaliniu aliejumi (migdolų, sezamų, makadamijų, persikų kauliukų aliejumi ir kitomis aliejų rūšimis) yra puikus ir natūralus odos šveitiklis. Jis padeda pašalinti negyvas odos ląsteles ir paspartinti jos regeneraciją. Žinoma, odos negalima pernelyg stipriai trinti, nes per stiprus trynimas gali sukelti pažeidimus. Be to, odos šveitimas turi būti atliekamas tik prieš tai kruopščiai sudrėkinus odą, kad ji suminkštėtų. Vertėtų saugoti jautresnes vietas, pavyzdžiui, lūpų ir akių sritį bei daugiau dėmesio skirti toms kūno vietoms, kuriose oda šiurkštesnė ir labiau šerpetojanti – tai alkūnės, keliai, padai. Žinoma, jūros druska tinkama ir lūpų šveitimui – tik tai reikia daryti itin atsargiai, nes jų oda itin jautri, mat lūpas dengia tik vienas epidermio sluoksnelis.
- Puiki priemonė spuogų gydymui. Jūros druska turi dezinfekuojančių ir priešuždegiminių savybių, todėl ji labai tinkama pagalbiniam aknės ir kitų uždegiminių odos ligų gydymui (geriausia dėl to pasitarti su savo dermatologu). Švelnus veido arba nugaros bei kitų spuoguotų sričių šveitimas jūros druska itin naudingas po garų vonelės ar pirties, kai poros yra atsivėrusios. Druska netinkama, jei oda į ją reaguoja pernelyg jautriai. Būtent todėl daugybė nuo spuogų kenčiančių asmenų pastebi, kad po atostogų prie jūros ženkliai pagerėja jų odos būklė, sumažėja spuogų, jie greičiau gyja, pagražėja odos atspalvis ir maloniai nustebina malonūs pasikeitimai į gerąją pusę.
- Jūros druskos tirpalas – viena geriausių priemonių natūraliam nosies higienos palaikymui. Geriausia naudoti jau paruoštus tirpalus, kurių izotoninė druskų koncentracija pritaikyta švelniam nosies gleivinės valymui ir puoselėjimui.Quixx daily sudėtyje nėra vaistinių medžiagų. Tai sterilus ir bekvapis purškalas, skirtas nosiai drėkinti ir galintis padėti palengvinti slogą, susijusią su sinusitu, nosies užsikimšimu, šienlige, kitomis alergijomis bei labai tinkamas nosies priežiūrai po operacijų. Priemonėje esančios druskos koncentracija priderinta prie natūralios nosies aplinkos (0,9 %), todėl jis yra švelnus nosiai, jos nedžiovina ir nesukelia nosies gleivinės pažeidimų ar pokyčių.
Jūros druska – gamtos dovana mūsų grožiui ir sveikatai. Pristatome dar 4 labai naudingus ir praktiškus jūros druskos panaudojimo būdus, kurie pravers rūpinantis ir grožiu, ir sveikata. Taigi, kuo gali būti naudinga jūros druska?
Plačiau:
8 jūros druskos panaudojimo būdai (2 dalis)