Dabar pats tinkamiausias laikas geriems darbams ir naujiems tikslams

Sausio 15, 2021 | vaistininkė Rūtelė Foktienė
+3
+3 -0

Kiekvienas iš mūsų ar bent jau dauguma mūsų pagalvojame, ką norėtume nuveikti per naujai prasidedančius metus. Vieni norėtų išmokti kažko naujo, kiti – užbaigti senus darbus, treti svajoja numesti bent kažkiek kūno svorio, o dar kiti galvoja, kaip tapti sveikesniems. Visi tikslai svarbūs, jei jie veda mus į priekį ir pasaulis tampa geresne vieta gyventi. Įrodyta, kad žmogus laimingiausias būna duodamas, o ne imdamas, tad verta būti dosniems, spinduliuoti gerumą, sąmoningumą, jautrumą ir atjautą – laimė nenustos šypsotis. Kokie geri darbai šiuos metus galėtų padaryti geresnius ne tik mums patiems, bet ir kitiems?

  • Mažiau išmesti. Tikriausiai ir vėl atsirado tokių dovanų, kurias norisi kažkur paslėpti, išmesti, nes jos visai nereikalingos? Vaikai gavo kalną vienodų, jau išaugtų arba jų visai nedominančių žaislų? Jei taip, tuomet laikas tai keisti, nes tai bereikalingas eikvojimas. Tapti geresniais galime dovanodami kitiems valgomas dovanas, o vaikams sudarydami dovanų sąrašą, kad jie gautų tik tai, ko tikrai reikia. Dalį dovanų būtų galima netgi paaukoti. Tad pradėti galime ne nuo kitų šv. Velykų ar šv. Kalėdų, o nuo bet kokios artimiausios progos, pavyzdžiui, gimtadienio. Tokiu būdu pasieksime kelių gerų tikslų – mažiau eikvosime, mažiau teršime gamtą, mažiau apkrausime daiktais save ir kitus ir (arba) daugiau dalinsimės su tais, kam to tikrai reikia.
  • Paremti mažuosius. Dideliuose prekybos centruose dauguma mūsų perka dėl patogumo, tačiau ar susimąstome, kad taip mes skriaudžiame mažuosius verslus? Nuo šių metų galime dažniau pirkti iš smulkių Lietuvos gamintojų ir kūrėjų – meistrų, kurie šiuo nelengvu metu ypatingai nukentėjo – galbūt atrasime dangiško skonio riešutų sviestą, nuostabiai kvapnią duoną, gardžių užkandžių ir puikių, originalių, vienetinių dovanėlių? Nepamirškime, kad dabar daugumą dalykų galima įsigyti internetu. Tokiu pačiu būdu galime palaikyti ir mėgstamus restoranus ar mylimas kavines, jei tik jie gamina maistą, skirtą išsinešti.
  • Pagalvoti apie savanorystę. Savanorių dabar itin trūksta. Labai išsaugo paramos linijų poreikis, nes mes – žmonės. Esame socialios būtybės ir mums reikia bendravimo. Tapdami paramos linijų savanoriais padedame ne tik kitiems – taip galime padėti ir sau, nes kalbamės ir bendraujame su kitais. Ne visuomet viskas yra pilka – itin dažnai skambina asmenys, kuriems reikia paprasčiausio pokalbio, kurį gali suteikti praktiškai kiekvienas iš mūsų. Jei norime daugiau iššūkių ir tikrai galime padėti, tai itin daug savanorių reikia medicinoje – galbūt tai būtų patirtis, kurią atsimintume visą gyvenimą? Savanorių reikia ir kitur, juk niekur nedingo nei šunų prieglaudos, nei vaikų namai, nei dienos centrai – tik turėtume pasidomėti dabartinėmis sąlygomis ir poreikiu. Jei savanoriauti – ne mums, galime bent jau lėšomis paremti daugybę šaunių ir nesavanaudiškų idėjų.
"Dideliuose prekybos centruose dauguma mūsų perka dėl patogumo, tačiau ar susimąstome, kad taip mes skriaudžiame mažuosius verslus?"

  • Išmokti kontroliuoti savo emocijas. Galbūt turėjome pradėti nuo šio punkto, nes emocinė sveikata – neįtikėtinai svarbus dalykas, kuris padeda mums irtis per gyvenimą. Šiandien daugybės žmonių patiriamas streso lygis labai išsaugo – sunku pasakyti, kokį ilgalaikį poveikį žmonių psichologinei būklei padarys gana ilgai trunkanti pandemija. Tačiau galime pasistengti maksimaliai apsaugoti savo emocinę sveikatą, taip apsaugodami ir šeimos narius, kolegas, kitus supančius asmenis – juk jie mato, kaip mes jaučiamės. Galime ieškoti to, kas malšina mūsų stresą, pavyzdžiui, kasdien rasti bent valandėlę laiko paskaityti knygą ar pasimankštinti. Jei matome, kad mums itin sunku kontroliuoti blogus jausmus, galime išmėginti psichologinę pagalbą/ psichoterapiją/ specialius nuotolinius užsiėmimus. Nereikėtų galvoti, kad tai būtinai kainuoja – galima rasti ir nemokamos, bet tikrai efektyvios pagalbos.
  • Išmokti kažką naujo. Galbūt dabar pats tinkamiausias metas įgauti naujų įgūdžių? Nauja kalba, įvairūs kursai internetu, paskaitų ciklai – tereikia tik pagalvoti, ko norėtųsi. Labai tikėtina, kad tuos įgūdžius pavyks panaudoti geriems tikslams, o juk gerumas prasideda nuo meilės sau.

Plačiau:

+3
+3 -0
  • nauji tikslai
  • geresnis aš
  • Psichologija
  • laimė
  • gerumas

Susiję straipsniai

Siųsk savo nuomonę

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *