„Žmonės nuolat turi nusiskundimų dėl savo odos būklės. Sausa, šerpetojanti, riebi, spuoguota, jautri ar senstanti oda dažnai sukelia tiek fizinį, tiek psichologinį diskomfortą. Susidūrę su veido odos problemomis, žmonės ieško kasdienės priežiūros priemonės, kuri išspręstų šias problemas, – kremo. Jei viena priemone nepasiekiamas greitas efektas, nusiviliama ir ieškoma kitos, tačiau pamirštama, kad vienas svarbiausių sveikos odos veiksnių – higiena“, – teigia gydytoja dermatologė Dailė Malinauskaitė. Plačiau apie tai, kodėl reikia prižiūrėti odą ir kaip išsirinkti tinkamas priemones, skaitykite straipsnyje.
Oda atlieka daug gyvybiškai svarbių funkcijų. Sveika oda sulaiko nešvarumus, saugo nuo infekcijų (bakterijų, virusų ar grybelių) ir įvairių kenksmingų medžiagų prasiskverbimo, karščio ir šalčio, reguliuoja kūno temperatūrą, sulaiko drėgmę. O apsaugą nuo išorinių dirgiklių atlieka odos paviršiuje esanti hidrolipidinė plėvelė.
Hidrolipidinė plėvelė suteikia odai ir plaukams:
- elastingumo;
- minkštumo;
- reguliuoja vandens apykaitą;
- neleidžia prasiskverbti mikroorganizmams, toksinams, alergenams;
- pasižymi antibakteriniu veikimu.
Kodėl veido ir kūno odos prausikliai gali pakenkti?
Odą būtina valyti mažiausiai du kartus per dieną ir neleisti kauptis dulkėms, purvui, prakaitui, negyvoms odos ląstelėms, nes visi šie teršalai neleidžia odai kvėpuoti. Prausikliuose esantys alkoholiai ar stiprūs valikliai (surfaktantai) išties švariai nuvalo odą. Bet taip švariai, kad su visais nešvarumais pašalina ir hidrolipidinę plėvelę. Odos paviršinis sluoksnis netenka drėgmės ir pradeda pleiskanoti, tampa pažeidžiamas mikroorganizmų ir kitų išorės veiksnių.
Jei nusiprausę prausikliu jaučiate veido ar kūno odos tempimą, oda parausta, vadinasi, ši priemonė netinka jūsų odai. Ir joks kremas nepagerins odos būklės, jei nebus pasirinkta tinkama higienos priemonė.
Kaip išsirinkti tinkamus veido odos priežiūros produktus?
- Venkite priemonių, kurių sudėtyje yra alkoholio.
- Nesirinkite produktų, kurie itin stipriai putoja. Gausus putojimas reiškia, kad jų sudėtyje yra itin didelė plaunamųjų medžiagų koncentracija. O tai, kaip ir alkoholis, pažeidžia hidrolipidinę odos plėvelę.
- Atsisakykite šarminių muilų. Odos hidrolipidinės plėvelės natūralus pH yra 5,5 (rūgštinis), o šarminiai muilai išbalansuoja odos rūgštinę terpę.
- Aromatizuotos priemonės, sudėtyje turinčios stiprių kvapiųjų medžiagų, gali sukelti alerginių reakcijų, stipriai sudirginti odą ar net sukelti uždegimą. Todėl asmeninės higienos produktus rekomenduojame rinktis ne pagal patinkantį kvapą, bet tinkamumą jūsų odos tipui.
- Nenaudokite pernelyg daug skirtingų produktų vienu metu. Naudojant daugybę skirtingų ingredientų galima sudirginti odą, nes vienos cheminės medžiagos, reaguodamos su kitomis, gali suformuoti naujus junginius arba neutralizuoti viena kitos veikimą. Todėl nebus pasiektas trokštamas rezultatas.
- Kuo mažiau produktų, tuo geriau. Daugiau nei prieš 20 metų dermatologijos laboratorijos „Bioderma“ išrastas micelinis vanduo tapo revoliucija odos higienos srityje, nes šis produktas sudarytas iš micelių, atkartojančių odos ląstelių membraną ir švelniai valančių veido odą. Šiandien įvairių kompanijų kuriami miceliniai valomieji vandenys atstoja vandenį, muilą, prausiklį, toniką, pienelį ir akių makiažo valiklį.
Kasdienė odos priežiūra turėtų būti natūralus įprotis kaip ir dantų valymasis ar plaukų trinkimas šampūnu. Renkantis odos priežiūros priemonę svarbiausia atkreipti dėmesį į produkto sudėtį, priemonės kvapą – stiprus jis ar neutralus, putojimą (to galite pasiteirauti konsultanto). Svarbu nepasiduoti ir pirkimo manijai. Vadovaukitės kokybės, o ne kiekybės principu. Nepamirškite, kad sveiką ir švytinčią odą lemia ne tik tinkamai pasirinktos odos priežiūros priemonės, bet ir sveikas gyvenimo būdas.
Taip pat skaitykite:
Ar natūrali kosmetika visada yra sveika? »
Atopinio dermatito gydymas: kaip kovoti su varginančiais simptomais? »
Medaus kaukės ir jų nauda odai. Išbandėme! »
visai idomus strapsniukas, bet galetu buti issamesnis labiau. Patiko tekste rasti kazka pazistamo – Biodermos pavadinima. Pati naudojau sia priemone, kai turejau problemu su oda, tai tikrai veiksminga. Si Biodermos vandenuka naudodavau vietoj vandens prausiant veido oda, tikrai veiksminga priemone, kuri nesukelia jokiu infekciju.
Pritariu straipsniui ir noriu atkreipti demesi i odos valymo tema. Kai buvau paugle naudojau labai daug valymo priemoniu ir labai daznai tiek veidui tiek visam kunui ir isvysciau alergija..
Daktarai pasake, kad nuo per dazno prausimo, tai tik is sito straipsnio suprantu, kad nuprauzdavau ta plevele…
turbut ji pas mane isvis isnyko…
Dabar turiu labai atsargiai pirkti visas grozio priemones, nes kitaip is karto isberia ir tinsta…