3 maisto produktai sklandesniam virškinimui

Vasario 01, 2022 | Vaistininkė Rūtelė Foktienė
0
+0 -0

Lengvesnis virškinimas – lengvesni Jūs. Kai virškinimas veikia sklandžiai, pilvas plokščias ir skrandyje nejuntamas sunkumo jausmas, tuomet galite džiaugtis geresne savijauta, būti darbingesni ir, tuo pačiu, laimingesni. Pristatome Jums 3 itin naudingus maisto produktus, kurių turėtumėte valgyti dažniau, kad galėtumėte jaustis lengviau.

1) Kviečių ir avižų sėlenos

Kviečių ir avižų sėlenos – tikra augalinės ląstelienos „bomba“. Jomis galima pagardinti košes, duoną, jogurtą, kefyrą, pasukas. Įvairūs tyrimai rodo, kad šiuolaikiniai žmonės valgo per mažai augalinės ląstelienos ir vartoja per daug rafinuoto, išvalyto maisto. Toks augalinių skaidulų trūkumas gali reikšmingai prisidėti prie įvairių virškinimo sutrikimų, pavyzdžiui, vidurių užkietėjimo, o tuo pačiu – ir pilvo pūtimo pasireiškimo. Taigi papildomas kviečių ar avižų sėlenų vartojimas gali padėti nesunkiai patenkinti šį kasdienį augalinės ląstelienos poreikį.

2) Įvairios kruopos

Ar kada susimąstėte, kad nuo virškinimo sutrikimų kenčiantiems asmenims ligoninėse dažnai duodama daugiau kruopų košių? Taip yra tikrai ne be reikalo – kruopų košės ne tik labai maistingos ir sočios, bet ir švelnios virškinimo traktui. Negana to, jose yra didelė įvairovė organizmui svarbių vitaminų ir mineralų. Atsiminkite tokią gamtos dovaną kaip perlinės kruopos ar grikiai – iš jų pagamintos košės labai skaniai dera su įvairiomis daržovėmis, liesa mėsa, netgi žuvimi. Pasimėgaukite jomis dažniau ir ženkliai sumažės įvairių virškinimo sutrikimų pasireiškimo dažnis. Kviečių ir avižų sėlenos – tikra augalinės ląstelienos „bomba“. Jomis galima pagardinti košes, duoną, jogurtą, kefyrą, pasukas.

3) Rauginti pieno produktai gerosios žarnyno mikrofloros gyvybingumo palaikymui

Raugintuose pieno produktuose yra gerųjų bakterijų, kurios padeda palaikyti gerosios žarnyno mikrofloros gyvybingumą ir stabdyti „blogųjų“ žarnyno patogenų dauginimąsi. Tokiu būdu žarnyne stabdomi nenaudingi ar net žalingi puvimo procesai, dėl kurių gali kilti pačių įvairiausių virškinimo sutrikimų. Įdėkite vieną šaukštą avižų arba kviečių sėlenų į stiklinę pasukų – gausite puikų gėrimą, itin naudingą virškinimui ne tik jame esančios ląstelienos, bet ir dėl gerųjų pasukose esančių bakterijų. Atminkite, kad rauginti pieno produktai be jokių priedų yra daug naudingesni, nei tie, kuriuose daug pridėtinių cukraus, modifikuoto krakmolo, įvairių dažiklių ir kitų maisto priedų. Jei netoleruojate laktozės, tuomet rinkitės tokius pieno produktus, iš kurios pašalinta didžioji dalis pieno cukraus. Be to, raugintuose pieno produktuose laktozės (pieno cukraus) yra kur kas mažiau nei šviežiuose pieno produktuose.

Virškinimo fermentai – sklandesniam virškinimui

Mezym 10000 V skrandyje neirios tabletės vartojamos tuomet, kai kasa nepakankamai gamina ir išskiria virškinimo fermentų ir tai sukelia virškinimo sutrikimų. Mezym dozės priklauso nuo virškinimo sutrikimų laipsnio. Optimali dozė nustatoma individualiai. Jeigu kitaip nenurodyta, valgant (arba iš karto po valgio) išgeriamos 2-4 plėvele dengtos tabletės. Prieš vartojimą būtina perskaityti pakuotės lapelį. Dėl bet kokio vaisto vartojimo būtina pasitarti su gydytoju ar vaistininku. Netinkamai vartojamas vaistas gali pakenkti sveikatai.

Imbieras naudingas ne tik žiemą – jis organizmui vertingas ištisus metus. Kodėl imbiero arbatą reikėtų gerti ne tik peršalus? Aptarkime vertingą imbiero sudėtį ir 7 priežastis, kodėl imbieru reikėtų pasimėgauti dažniau.

Plačiau:

7 naudingos imbiero savybės

0
+0 -0
  • virškinimas
  • lengvesniam virškinimui
  • rauginti pieno produktai
  • sėlenos
  • Virškinimo sutrikimai
  • Kruopos
  • virškinimo fermentai
  • mityba
  • maistas
  • kaip pagerinti virškinimą

Susiję straipsniai

Siųsk savo nuomonę

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *