Rėmuo – vienas iš pirmųjų GERL simptomų?

Rugsėjo 27, 2017 | L.Rimgailė
+18
+22 -4

Šių laikų žmonės vis mažiau laiko atranda maisto gaminimui namuose, tad neišvengiamai tenka maitintis mieste pagamintu maistu. Tiesa, labai dažnai tai būna maistas iš greito maisto restoranų: jis ir skanus, ir nebrangus, o apie kokybę retai kada susimąstoma…Pagalvojama tik tuomet, kai pradeda varginti įvairūs virškinimo sutrikimai, rėmuo, kuris yra vienas iš pirmųjų Gastroezofaginio refliukso ligos (GERL) simptomų.

 

Gastroezofaginio refliukso liga: ar mes mokame ją atpažinti?

Gastroezofaginio refliukso liga (GERL) yra nustatoma tada, kai skrandžio turinys, kuris yra patekęs pro apatinį stemplės rauką į stemplę, pažeidžia stemplės gleivinę, gerklas ar kvėpavimo takus. Kitaip tariant GERL  – tai skrandžio turinio patekimas į stemplę. Laimei, jis nesukelia komplikacijų, tačiau gydyti jį yra būtina.

Išskiriamos dvi šios ligos stadijos:

  1. Pirminė GERL nustatoma tuomet, kai yra sutrikusi tik apatinio stemplės rauko reguliacija.
  2. Antrinė GERL galima dėl to, jog smegenyse esančios vėmimo centro stimuliavimo visais eferentiniais ir aferentiniais impulsais. Antrinė GERL  nustatoma sergant žarnyno ir šlapimo takų infekcijomis, esant žarnų obstrukcijai, po stemplės arterijų operacijų, esant maisto alergijai, sergant metabolinėmis ligomis, pavyzdžiui, cukriniu diabetu, vartojant tam tikrų rūšių vaistus.

Tai, jog kamuoja ši liga išduota tokie simptomai kaip deginimas už krūtinkaulio, rėmuo (dažnai tai būna vieni iš pirmųjų šios ligos simptomų), atsiranda skausmas skrandžio duobutėje, pykinimas, pavalgius yra jaučiamas deginimas, skausmas už krūtinkaulio, žmogus gali atpilti rūgščiu skrandžio turiniu.

Visi tokie simptomai, be abejonės, gerokai paveikia žmogaus gyvenimo kokybę, tad juos gydyti yra būtina.

"GERL gydymo procese reikėtų nepamiršti ir dietos, subalansuoto bei sveiko gyvenimo būdo, vengti kavos, alkoholio bei aštraus maisto."

GERL gydymas

Kuomet vargina GERL, neretai tenka atsakyti į klausimą, kaip sumažinti rūgštingumą? GERL yra gydoma dviejų grupių vaistais: vieni mažina skrandžio rūgštingumą, kiti didina apatinio stemplės rauko tonusą ir greičiau pašalina turinį iš skrandžio.

Efektyviausiai veikia vaistai, kurie mažina skrandžio rūgštingumą, tad vaistai nuo rūgštingumo, pavyzdžiui, „Raniberl“, gali būti išties efektyvi priemonė  GERL gydymo procese.

GERL gydymo procese reikėtų nepamiršti ir dietos, subalansuoto bei sveiko gyvenimo būdo, vengti kavos, alkoholio bei aštraus maisto.

 

GERL yra būdinga ne tik suaugusiems, bet ir kūdikiams, vaikams bei paaugliams

GERL yra gana dažna liga, kuria serga kūdikiai,  ypač 1-4 mėn. amžiaus, tačiau laikui bėgant ji praeina. Tai, jog kūdikį vargina GERL, nesunku suprasti: išduoda tokie simptomai kaip maisto atpylimas ir vėmimas, atsisakymas valgyti, neaugantis svoris, kūdikis yra neramus, gali kęsti apnėjos (kvėpavimo sustojimo) bei dusulio priepuolius.

Jei GERL vargina vaikus ir paauglius, tuomet šios ligos simptomai yra šiek tiek kitokie: pilvo skausmas, rėmuo, pasikartojantys vėmimai, sunkus rijimas, ilgalaikis kosulys, užkimimas – visa tai gali išduoti apie GERL.

Vaikams ir paaugliams, kurie serga GERL, rekomenduojama gulėti ant kairio šono ir pilvo, galvūgalį pakėlus 30 laipsnių kampu, taip pat pagulėti 3 val. Po valgio ir nevalgyti likus 3 val. Iki miego, vengti fizinio krūvio pavalgius.

Lengvesnis virškinimas – lengvesni Jūs. Kai virškinimas veikia sklandžiai, pilvas plokščias ir skrandyje nejuntamas sunkumo jausmas, tuomet galite džiaugtis geresne savijauta, būti darbingesni ir, tuo pačiu, laimingesni. Pristatome Jums 3 itin naudingus maisto produktus, kurių turėtumėte valgyti dažniau, kad galėtumėte jaustis lengviau.

Plačiau:

3 maisto produktai sklandesniam virškinimui

Kaip būtų galima išvengti to nemalonaus GERL?

Vienas iš patarimų, kurį duoda gydytojai tiems, kas nori išvengti gastroezofaginio refliukso, tai valgyti po nedaug ir dažnai – geriausia penkis kartus per dieną, mažomis porcijomis ir tuo pačiu laiku. Be to, maistas turėtų būti subalansuotas, žmogus turėtų vengti kepto maisto, jį keisti į virtą ir ant garų ruoštą maistą, atsisakyti pusfabrikačių bei greito maisto ir pradėti maistą gaminti namuose.

Svarbu nepamiršti ir tai, jog visų pinigų niekada neuždirbsite – reikia atrasti laiko ir poilsiui, nesusikoncentruoti vien tik į darbą. Išmokti kovoti su stresu, stengtis nepervargti. Tik tokiu būdu išvengsite ne tik virškinimo, bet ir kitų sveikatos sutrikimų.

 

+18
+22 -4
  • Virškinimo sutrikimai
  • Virškinamojo trakto ligos
  • Virškinimo organų ligos
  • Rėmuo
  • Virškinimo gerinimas
  • Pilvo pūtimas
  • Rėmens graužimas

Susiję straipsniai

Siųsk savo nuomonę

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *