Ką reikėtų žinoti apie privatų draudimą?
Draudimo sąlygos. Jeigu draudžiatės privačiu draudimu, visuomet atkreipkite dėmesį į sąlygas, kuriomis sutinkate būti draudžiamas, ir pagalvokite, ar draudimas pakankamai jus apsaugos. Dauguma draudėjų neužtikrina jūsų gydymo kompensavimo tuo atveju, jeigu sergate kokia nors lėtine liga, pavyzdžiui, esate epileptikas ir būnant užsienyje ištiktų epilepsijos priepuolis.
Mokamos pirmosios medicinos pagalbos paslaugos. Sveikatos draudimas keliaujant užtikrins kai kurių būtinų pirmosios pagalbos medicinos paslaugų apmokėjimą – tų paslaugų, kurios, naudojant tik Europos sveikatos draudimo kortelę, būtų mokamos. Tarkim, privatus draudimas vykstant į Italiją leis jums nemokamai naudotis greitosios medicinos pagalbos transporto paslaugomis.
Gydymo išlaidų apmokėjimas. Atkreipkite dėmesį, ar draudime numatyta jūsų patirtas išlaidas kompensuoti, ar jums bus suteikta galimybė iškart įvykio atveju nemokėti už išlaidas. Dažnai pacientai turi patys sumokėti tada, kai išlaidų suma siekia tik kelis šimtus eurų, vėliau draudimas šias išlaidas jums kompensuoja. Taigi, nuostolio jūs nepatiriate, tačiau nedidelėms išlaidoms būtina turėti savų pinigų net ir pačios kelionės metu.
Kelionės bilietai ir detalus ligos aprašymas. Dažnai tam, kad sveikatos draudimas kompensuotų visas kelionės metu patirtas išlaidas ir išmokėtų numatytas išmokas, turite saugoti savo kelionės įrodymus bei iš gydytojų gauti pilną ligos, negalavimo ar patirtos traumos aprašymą. Tad neišmeskite kelionės bilietų, o medicinos įstaigoje reikalaukite iš gydytojo, jog būtų pilnai aprašomas jūsų atvejis, suteikiami visi apmokėjimo kvitai.
Privačios ir valstybinės medicinos įstaigos. Dauguma draudėjų suteikia galimybę nemokamai naudotis tiek valstybinėmis, tiek privačiomis medikų paslaugomis. Taigi, esant poreikiui, galite rinktis, kur jums turi būti suteikta pagalba.
Nelaimingi atsitikimai. Draudimas nuo nelaimingų atsitikimų kelionėje užtikrina ne tik būtinų sveikatos priežiūros išlaidų apmokėjimą, bet ir papildomas išmokas dėl patirtų nelaimingų atsitikimų.
„Užspringus oras nebepatenka į plaučius ir žmogus ima dusti, todėl pagalba turi būti suteikta nedelsiant. Jei užspringęs žmogus gali kalbėti (nors ir sunkiai) ‒ užspringimas dalinis ir jam galima nesunkiai padėti.“ Sužinokite, kaip! |
Straipsnyje pateikėme svarbiausius klausimus, kuriuos derėtų išsiaiškinti prieš išvykstant į kitą šalį. Išsiaiškinkite formalius, su sveikata susijusius dalykus iš anksto, kad paskui nesulauktumėte nemalonių staigmenų. Linkime atsakingai pasirūpinti ne tik kelionės bilietais, nakvynės vieta, lankytinų vietų maršrutu, bet ir sveikatos draudimu. Būkit sveiki!