Treniruotė „Les Mills BodyPump“ – efektyvus kalorijų deginimas

Birželio 26, 2014 | Kamilė Kogstaitė
+12
+13 -1

„BodyPump“ treniruotė

„BodyPump“ treniruotės vyksta rytais ir vakarais. Kur susirenka daugiau žmonių? 

Vakarais, piko metu, visada ateina daugiau žmonių. Tai žmonės, kurie savo treniruočių laiką susiplanuoja pagal darbo grafiką. Rytais, ką tik išlipus iš lovos, bėgti į sporto klubą ir kelti dvidešimt kilogramų… na, tam reikia nusiteikimo. Todėl rytais „BodyPump“ treniruotėje pasirodo arba netyčia į treniruotę užklydę žmonės, arba tikrai aktyvūs sportininkai. 

Jei žmogus nori efektyviau deginti riebalus, patartina sportuoti ryte. O vakare aktyviau auginami raumenys. 

Mitas ar ne, kad „BodyPump“ treniruotėje itin aktyviai auga raumenys? 

Kardio veikla padeda mesti svorį, o svarmenų kilnojimas ‒ užsiauginti raumenis. Dažna moteris būgštauja, kad jai užaugs raumenukai, jei ant specifinės lazdos dėsis svorius. Visada jų paklausiu: „Pažiūrėkite į mane ‒ svorius kilnoju daug metų, bet juk nesu raumenų kalnas?“ 

Viskas priklauso nuo svorio, kurį užsidėsite. Vyrai, lankantys treniruotes, kelia po daugiau, bet jų tikslas ir yra užsiauginti raumenis. Turiu nuraminti tuos, kurie baiminasi sparčiai augančių raumenų ‒ „BodyPump“ treniruotėje pirmiausia dega riebalinis sluoksnis, nes pratimai kartojami daug kartų. Tai ideali svorio mažinimo, o kartu ir raumenų auginimo programa. 

Vyrai „BodyPump“ treniruotėje„BodyPump“ treniruotė iš visų aerobinių treniruočių kone pati vyriškiausia. Ar daug sulaukiate vyriškosios lyties atstovų? 

Procentiškai skaičiuojant, moterų skaičius, lankančių „BodyPump“ treniruotes, visgi yra didesnis. Taip yra todėl, kad vyrai labiau linkę rinktis treniruotes salėje. Tačiau lyginant su visomis aerobinėmis treniruotėmis, „BodyPump“ sutraukia kone daugiausia vyrų. Vyriškajai auditorijai „BodyPump“ treniruotės patinka todėl, kad jose galima užsidėti nemažai svorių, o kartu ir efektyviai deginami riebalai. 

Sakoma, kad vienos „BodyPump“ treniruotės metu sudega net 2000 tūkst. kalorijų. Ar tai įmanoma? 

Šis skaičius rodo ne konkrečiai treniruotėje sudeginamas kalorijas, bet jų sudeginimą po treniruotės visos dienos metu. Vieni iš treniruotės išeina gręždami drabužius nuo prakaito, kiti ‒ visai sausučiai. Tokie, matyt, kėlė po vieną kilogramą ir žiovavo… 

Treniruotės metu laisvai galima sudeginti 600 kalorijų, o vėliau įsijungia vadinamasis afterburn efektas. Tai organizmo sistemos užkūrimas treniruotės metu, kuris vėliau atsistato. Dėl didelio pratimų pakartojimų skaičiaus itin pagreitėja širdies pulsas. Organizmui atsistatyti reikia laiko, tad net 9 val. po „BodyPump“ treniruotės žmogaus medžiagų apykaita yra pagreitėjusi. 

Ar ši treniruotė nėra panaši į dabar sparčiai populiarėjančią „Tabatos“ treniruotę? 

„Tabatoje“ per itin trumpą laiko tarpą padaromas maksimalus pratimų skaičius. Jos esmė – pagal žmogaus fizines galimybes išspausti maksimalų rezultatą. 

„BodyPump“ treniruotėje viskas taikoma pagal muziką, todėl visi kartu pagal ją kartoja judesius. Treniruotės metu labai „susižaidžiama“ su muzika. Būna, eini gatvėje, išgirsti dainą, naudojamą treniruotėje, ir mintyse atkartoji treniruotės šūksnius: „Du, du, tupiam, vienas, vienas!“ Todėl muzika – vienas svarbiausių „BodyPump“ faktorių. 

1 2 3
+12
+13 -1
  • Nutukimas
  • Antsvoris
  • Sporto nauda
  • Sporto klubai
  • Raumenys
  • BodyPump
  • Ištvermė

Susiję straipsniai

Siųsk savo nuomonę

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *