Triukšmo mašina naktį – knarkimas, jo priežastys ir knarkimo gydymas

Spalio 21, 2013 | Žavinta Kiliūtė
+6
+8 -2
2

Knarkimas  išties nemalonus reiškinys, nuo kurio kenčia ne tik knarklys, bet ir šalia esantys žmonės. Miegas šalia knarkiančio žmogaus nekokybiškas, todėl ryte atsikėlęs žmogus gali būti ne tik nepailsėjęs, bet ir irzlus, o visos „pykčio strėlės“ paprastai būna nukreiptos į knarklį, kuris, jei jam nepasakote, gali nesuprasti jūsų emocijų. Ir nors mes dažnai mėgstame pasišaipyti iš knarkiančiųjų, tačiau tai yra rimta liga, kurią reikia gydyti. Taigi, kas yra knarkimas, kokios jo priežastys ir koks yra knarkimo gydymas – aptarsime šiame straipsnyje.

Kas yra knarkimas?

Knarkimas – kvėpavimo sutrikimas miego metu, kuris atsiranda dėl adenoidų, padidėjusių tonzilių ar lėtinės slogos. Nuo knarkimo kenčia daugybė žmonių visame pasaulyje. Dažnai manoma, kad knarkimas vargina vyresnius,  didelį viršsvorį turinčius vyrus, tačiau praktika rodo, kad ir moterys gali būti ne ką mažesnės knarklės. Knarkiantys žmonės ne tik erzina kitus, bet ir neišsimiega patys, todėl prasta nuotaika ir irzlumas – dažnas jų kasdienybės palydovas.

Liežuvio šakniai liečiant gomurį, pro jį negali tinkamai praeiti oras, todėl atsiranda nemalonus garsas. Kodėl karkiame tik tada, kai miegame? Miego metu atsipalaiduoja minkštojo gomurio nosiaryklės raumenys, kurie visą dieną būna įtempti. Šie raumenys blokuoja kvėpavimo takus ir žmogui darosi sunku įkvėpti oro.

Knarkimas – pavojingas reiškinys, nes esant stipriam knarkimui žmogus gali trumpam nustoti kvėpuoti. Paprastai naktį visos žmogaus organizmo funkcijos ilsisi, bet pajutusios, kad organizmui ima trūkti oro, smegenys perduoda impulsą, skatinantį kvėpuoti, savo ruožtu širdis ima stipriau plakti, norėdama kompensuoti deguonies trūkumą. Taigi, tuo metu, kai mūsų organizmas turi ilsėtis ir kaupti jėgas kitai dienai, jis tarsi didelis kinų fabrikas intensyviai dirba visą naktį. Stiprus karkimas gali sukelti rimtų neigiamų padarinių sveikatai, todėl knarkimo gydymas  būtinas, norintiems išsaugoti gerą sveikatą ir savijautą.

Kokios knarkimo priežastys?

Kaip jau minėjome, karkimas atsiranda tada, kai įkvėpiamas arba iškvėpiamas oras savo kelyje sutinka kliūtį. Būtų galima išskirti dvi pagrindines priežastis toms kliūtims susidaryti:

  • Minkštasis gomurys – viena dažniausiai pasitaikančių knarkimo priežasčių. Itin smarkiai atsipalaidavęs minkštasis gomurys priverčia liežuvį paprasčiausiai kabėti ant savo šaknies.
  • Nosies ir prienosinių problemos – užsikimšę oro takai gerokai apsunkina kvėpavimą, todėl žmonės, sergantys sloga, sinusitu, kamuojami pavasarinės alergijos, gali knarkti. Ligai praėjus, dingsta ir knarkimas.

Kodėl knarkimas pavojingas mūsų sveikatai?

Knarkimas per naktį gali pasikartoti nuo 100 iki 500 kartų. Todėl  plaučių, širdies, smegenų ir kraujagyslių sistemos ritmo pakitimai gali tapti širdies smūgio ar priepuolio priežastimi. Be to, moksliškai įrodyta, kad knarkliams gali sutrikti hormonai, kurie mažina lytinį potraukį ir išprovokuoja impotenciją. Be visa to, knarkiančio žmogaus miegas nekokybiškas, o tai vargina nervų ir imuninę sistemą. Sumažėjus deguonies kiekiui kraujyje automatiškai padidėja kraujospūdis, kad širdis ir smegenys būtų aprūpintos deguonimi, todėl po neramios nakties žmogus jaučiasi pavargęs ir irzlus.

Knarkimą gali sukelti nosies ligos

Knarkimo gydymas

Ir pabaigai keletas patarimų, kaip sumažinti arba visiškai atsikratyti knarkimo:

  • Knarkimas dažnai pasireiškia viršsvorį turintiems žmonėms, todėl svarbu būti fiziškai aktyviems ir atsikratyti papildomų kilogramų. Juk dėl jų kenčia ne tik kvėpavimo sistema, bet ir visas žmogaus organizmas – sąnariai, kraujagyslės ir širdis.
  • Knarkimas suaktyvėja žmogui miegant ant nugaros, todėl reikia keisti miegojimo padėtį. Stenkitės priprasti miegoti ant šono.
  • Rūkaliams patariama mesti rūkyti ir nerekomenduojama vartoti alkoholį prieš miegą, nes jis veikia kaip raumenis atpalaiduojantis vaistas.
  • Jei jus vargina užsikimšusi nosis, vartokite nosies lašiukus, kurie palengvins kvėpavimą ir oro patekimą į organizmą.

Esant stipriam knarkimui kreipkitės į gydytoją, nes gali prireikti medikamentinio gydymo, o esant blogai nosies pertvarai gali prireikti ir chirurginės operacijos, kurios metu nosies pertvara ištiesinama ir pašalinami polipai.

+6
+8 -2
2
  • Knarkimas
  • LOR (akių, nosies, gerklės) gydytojai
  • Nosies ligos
  • Ausų-Nosies-Gerklės ligos
  • Miegas

Susiję straipsniai

  • per brangu lankytis pas dietologus,meginau ir as,man nepatiko sudarytas meniu,be to nesuderintas visai maistas,buvau sukudusi labai,nes pati kudinausi,bet pradejus valgyti,labai greit priaugau svorio,siuo metu ieskau internete reikiamos medziagos,meginu skaiciuotis kolorijas,nevalgau jokiu saldumynu ir manau gal pavyks numesti kiek nors svorio,mankstintis negaliu,esu po 2 stuburo operaciju,tai greit nenumesiu svorio,o dietologai man yra per brangus,kiekvienas atejimas kainuoja,na manau pati susitvarkysiu.

  • siulau pasidometi sio gydytojo sukurta ne badavimo dieta, bet svorio mazinimo.Pinigu moketi nereikes ir pas dietologus lankytis. Sekmes jums.

Siųsk savo nuomonę

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *