Nors ištirpęs sniegas vis primena apie atėjusį pavasarį, šiuo metų laiku peršalti galima dar greičiau nei žiemą. Gydytojai siūlo neskubėti į vaistinę, o vos tik pajutus pirmuosius simptomus išgerti natūralios, imunitetą stiprinančios arbatos, kuri maloniai sušildys ir užtikrins gerą savijautą. Pateikiame jums tris natūralios arbatos nuo peršalimo receptus, kurių efektyvumą išbandėme ir įvertinome patys!
Citrinos, imbiero ir medaus arbata nuo peršalimo
Ši arbata yra itin populiari ir labai dažnai geriama susirgus gripu. Visos arbatos sudedamosios dalys – citrina, imbieras ir medus – turi išskirtinių natūralių gydomųjų savybių, kurios palengvina peršalimo ir gripo simptomus, stiprina imunitetą.
Nuo vaikystės žinome, jog citrinos sultys yra pagrindinis vitamino C šaltinis, kuris yra gyvybiškai svarbus imuninės sistemos vystymuisi bei organizmo atsparumo stiprinimui. Vitaminas C puikiai kovoja su virusais, slopina uždegimą, mažina skrepliavimą.
Nuo senų laikų imbieras naudojamas palengvinti skrandžio ir virškinimo problemoms. Imbieras skatina organizmo detoksikaciją, stabdo uždegimus.
Medus mažina gerklės skausmą ir slopina kosulį, turi antibakterinių savybių, taip pat skatina baltųjų kraujo kūnelių kūrimąsi, leisdamas organizmui lengviau kovoti su infekcija. Natūralus medaus saldumas, šviežios citrinos rūgštis ir imbiero aitrumas sukuria puikų derinį, garantuojantį ne tik malonų arbatos skonį, bet ir gerą savijautą.
Jums reikės:
- arbatinio šaukštelio šviežiai išspaustų citrinos sulčių;
- arbatinio šaukštelio šviežiai tarkuoto imbiero;
- arbatinio šaukštelio medaus.
Paruošimo būdas
Sudėkite tarkuotą, neluptą imbierą į arbatos puodelį arba nedidelį dubenėlį. Užpilkite karštu vandeniu ir palaikykite 3 minutes. Į arbatą įdėkite šaukštelį medaus ir supilkite citrinos sultis. Gerai išmaišykite ir paragaukite. Pagal skonį galite įdėti daugiau medaus arba įpilti daugiau sulčių.
Citrinos, imbiero ir medaus arbata nuo peršalimo Šią arbatą išbandė studentė Greta, teigianti, jog natūralios arbatos yra daug vertingesnės už tas, kurias randame parduotuvių lentynose. „Stengiuosi visiškai atsisakyti vaistų ir labiau išnaudoti tai, ką galime gauti iš gamtos. Cukrų keičiu medumi, o užpilamą arbatą – natūralia. Ši arbata ne tik gydo, bet ir atpalaiduoja po įtemptos dienos darbų“, – pasakojo mergina. Įvertinimas. 10/10 |
Klausimas antrąją arbatą bandžiusiems žmonėms. Straipsnyje teigiama, kad itin išsiskyrė imbiero skonis. Bet pagal receptą, man keisčiau atrodo česnakas arbatoje. Tad įdomu būtų sužinoti, kaip vis dėlto tas česnakas dera arbatoje: ar nesmirda? ir ar ne per aštru?
Labai megstu pirmaja arbata, bet ja gamindama taupau laika, ir imbierus ne tarkuoju, o pjaustau. Zymiai paprasciau, maziau terliojimosi, o rezultatas toks pat 🙂 rekomenduoju!
Imbiero mėgėja, nors česnakas ir arbata atrodo nesuderinami dalykai, tačiau imbiero skonis ir aromatas šioje arbatoje atsiskleidė daug labiau. Jokio nemalonaus kvapo nejautėme. Arbata kiek aštroka, tačiau nebūtina griežtai paisyti recepte nurodytų produktų kiekių, švelnesnį skonį išgausite įdėję kiek daugiau mėtos lapelių ar citrinos sulčių.
Dainora, ačiū už atsakymą. Tada gal reikės pamėginti, įdomu pasidarė. O kiek česnako jūs dėjote: tiek kiek ir nurodyta recepte (2-3 skilteles), ar mažiau? Čia nurodytas ingridientų kiekis vienam puodeliui?
Imbiero mėgėja, kiekis nurodytas vienam didesnio dydžio puodeliui. Kai ragavome, dėjome dvi mažas česnako skilteles. Būtinai išbandykite 🙂
O kur isigyti Kajeno pipirų? Ar ju buna kiekvienoje parduotuveje?
Pati niekad nesu pirkusi šių pipirų, bet va, prisiminiau vieną prieskonių ir arbatų parduotuvėlę prie Žaliojo tilto (ten užsuku, jei ieškau kokio retesnio ingrediento). Jei esat iš Vilniaus, galit užsukti ten:
delona.lt/38,kajeno-pipirai-(malti)-100g.html
Sauja maltu kajeno pipiru?! Turbut arbatos siulytoja nera niekada sio pipiro bandziusi 😀 Jis toools astrus, kad ant saulstelio galiulo gali buti per daug 🙂