Vaikų burnos gleivinės ligų priežastys ir jų gydymas

Gruodžio 15, 2017 | L.Rimgailė
+8
+8 -0

Vaikų burnos gleivinės pažeidimai gali būti labai įvairūs: jie gali būti atsiradę nuo įvairių traumų, pvz., plokštelių burnoje, žindukų, nudeginus burnos gleivinę vaistais, šarmais ar karštu maistu…

Be to, ar žinojote, jog net ir sergant taip vadinamosiomis „vaikiškomis ligomis“ – tymais, raudonuke ar vėjaraupiais, gali būti taip pat pažeidžiama ir burnos gleivinė?

 

Kas išduoda tai, jog mažyliui yra burnos gleivinės pažeidimai?

Jei mažylio burnos gleivinė yra paraudusi, joje atsiranda išbėrimų – tai jau gali būti patys pirmieji simptomai, kurie rodo, jog metas atkreipti dėmesį į burnos gleivinės tolimesnę būklę.

Ir nors dažniausiai specifinis gydymas pažeistai burnos gleivinei nėra skiriamas, visgi, svarbu palaikyti mažylio burnos higienos gerą būklę: reguliariai valyti dantukus, skalauti burną. Reikėtų nepamiršti, jog antiseptiniai tirpalai gali padėti sumažinti nemalonius, pažeistos burnos gleivinės simptomus.

Vaikui, kuris yra kamuojamas burnos gleivinės pažeidimų, rekomenduojama gerti daug skysčių bei valgyti kuo minkštesnį maistą, kas jis dar labiau nedirgintų ir taip jau sudirgusios burnos gleivinės.

 

Ką daryti, jei mažylis burnos gleivinę nudegino karštu maistu?

Vaikai dažnai būna neatsargūs, tad burnos gleivinės nudeginimas maistu – gana dažnas atvejis mažų vaikų tarpe. Esant tokiam atvejui tėveliai turėtų namuose turėti aliejinių vitaminų A ir D, o taip pat uždegimą malšinančių antiseptinių priemonių, kurios galėtų padėti sumažinti skausmą. Pavyzdžiui, „Anaftin“ gelis gali būti viena iš  priemonių, padės burnos pažeidimams greičiau užgyti, sumažins skausmą. Be to, „Anaftin“ gelis bus itin naudingas ir tais atvejais, jei vaiką vargina dantenų skausmas. Patepus „Anaftin“ geliu skausmas turėtų sumažėti ir mažylis bus ne toks dirglus bei galės ramiau valgyti.

 "Pūsleliniu stomatitu dažniausiai serga maži, 1-6 amžiaus vaikai."

Ką daryti, kai ortodontinės plokštelės burnos gleivinę?

Šiais laikais vaikai, kurie turi kreivus dantukus ar neteisingą sąkandį, yra gydomi ortodontinėmis plokštelėmis, breketais. Tačiau viena problema, rodos, sukelia begalę kitų: plokštelės ar breketai – svetimkūniai burnoje, dirgina burnos gleivinę, atsiranda žaizdelės burnoje, nesinori valgyti…

Tokiais atvejais burną patariama skalauti antiseptiniais tirpalais, vengti aštraus maisto, kuris dar labiau gali dirginti jau ir taip sudirgusią burnos gleivinę. O taip pat rekomenduojama atsisakyti ir gėrimų su angliarūgšte, nes jie kenkia burnos gleivinei, be to, sukelia pilvo pūtimą. Pilvo pūtimui, pilnumo pojūčio, simptominiam gydymui yra rekomenduojama vartoti „Espumisan“ kapsules ar miltelius.

 

Vienas iš dažniausių burnos gleivinės pažeidimų  – pūslėlinis stomatitas: kaip jį gydyti?

Herpes simplex virusas sukelia šį burnos gleivinės pažeidimą. Tai, jog atsirado šis virusas, nesunku pastebėti: burnoje yra matomos pūslelės, kurios plyšta, susidaro aftos, burnos opos, erozijos. Be to, parausta dantenos, vaikui gali padidėti seilėtekis, atsirasti kraujavimas iš dantenų.

Pūsleliniu stomatitu dažniausiai serga maži, 1-6 amžiaus vaikai. Esant tokiam burnos gleivinės pažeidimui išbėrimų gali atsirasti ne tik vaiko burnytėje, bet ir ant lūpų, veido srityje. Opelės tepamos antivirusiniais tepalais, o jų plitimas gali būti stabdomas įvairias medikamentiniais preparatais.

Bėrimai, kurie yra vaiko burnoje, jam sukelia skausmą, dėl jų gali varginti temperatūra (iki 38  laipsnių ir daugiau. Tokiais atvejais reikėtų kreiptis į vaikų ligų gydytoją, kuris paskirs tinkamą gydymą.

 

Vietoj išvadų

Žaizdelės burnoje sukelia vaikui nemažai problemų – jas ne tik kad skauda, bet dėl jų nesinori valgyti, blogėja nuotaika…Tad kiekvienų tėvų pareiga yra laiku pastebėti net pačius mažiausius savo atžalų sveikatos sutrikimus, o juos pastebėjus – nuvesti mažylį pas gydytoją ir imtis tinkamo gydymo. 

 

+8
+8 -0
  • Burnos gleivinės uždegimas
  • Opos
  • Blogas burnos kvapas
  • Burnos vėžys

Susiję straipsniai

Siųsk savo nuomonę

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *