Pieniniai dantukai bedantę mažylio šypseną pakeičia neatpažįstamai. Pirmiausiai paprastai išdygsta apatiniai centriniai kandžiai ir žavi jų porelė sudaro išskirtinę „kūdikišką“ šypseną. Vis dėlto pieninių dantų dygimo laikotarpis gali būti nelengvas ir pačiam mažyliui, ir jo šeimos nariams. Vieniems net keletas pieninių dantų prasikala per vieną naktį, o štai kitiems jie dygsta kur kas sunkiau ir nelengvas laikotarpis užsitęsia ilgiau. Išsigandę ir pavargę tėvai ieško būdų, kurie galėtų pagelbėti ne tik mažyliui, bet ir jiems patiems. Taigi pristatome Jums 6 paprastus pagalbos būdus, kurie galėtų šiek tiek palengvinti kasdienybę ir greičiu bei lengviau sulaukti išsvajotų pieninių dantų pasirodymo.
1) Daugiau meilės ir dėmesio. Tomis dienomis, kai mažylio dantenos jautrios ir skausmingos, o pieniniai dantukai turi užimti savo vietą tam tikrose žandikaulio pozicijose, pagrindinis kūdikio noras gali būti gauti bent šiek tiek daugiau Jūsų dėmesio. Apsišarvuokite kantrybe ir daugiau glauskite bei nešiokite mažylį – tokiu būdu ir jis, ir Jūs būsite ramesni. Jei naktys nelengvos ir jaučiatės labai pavargę, turėdami galimybę nusnūskite kartu su mažyliu dienos metu, nes tokiu būdu jis galbūt užmigs ir miegos ilgiau.
2) Lengvas masažas šaltu ir švariu pirštu. Jautrias dantenas gali papildomai niežėti, todėl mažyliu gali patikti švelnus masažas Jūsų rodomuoju pirštu. Sukamaisiais judesiais švelniai masažuokite dantenas, galite lengvai jas spustelėti. Stebėkite mažylio reakciją – jeigu masažas jam patinka, procedūrą galite tęsti. Jeigu jam tai nemalonu, tuomet rinkitės kitus metodus.
3) Silikoninių antpirščių galia. Vaistinėse ir kitose prekybos vietose galima įsigyti specialių silikoninių antpirščių su mažais šereliais, skirtų būtent kūdikių burnos ertmės priežiūrai. Šios priemonės skirtos švelniam mažylio dantenų ir pirmųjų dantukų valymui, tačiau jos gali pasitarnauti ir kaip švelnūs masažuokliai. Pamėginkite silikoninį antpirštį palaikyti šaldytuve ir juo atlikti švelnų pažeistų dantenų masažą. Stebėkite mažylio reakciją. Šiaip ar taip, du kartus per parą turėtumėte atlikti panašią procedūrą – net jei dantukų dar ir nėra, po truputį turite pradėti pratinti mažylį prie dantų valymo rutinos, o silikoninis antpirštis – puikus būdas ne tik pamasažuoti jautrias dantenas, bet ir po truputėlį supažindinti kūdikį su burnos higienos svarba ir kasdiene jos būtinybe.
4) Silikoniniai žiedai. Įvairūs kūdikiams skirti kramtukai puikiai masažuoja dantenas ir padeda mažyliams „pasikasyti“ niežtinčias sritis. Galima rinktis specialius kramtukus su skysčiu užpildytais rezervuarais – tokius kramtymo žaislus verta prieš naudojimą palaikyti šaldytuve ir tuomet duoti mažyliui. Puikiai veikia ir reljefiniai paviršiai – įvairūs šereliai ar maži taškiukai, kurie papildomai masažuoja mažylio burną. Jei naktys nelengvos ir jaučiatės labai pavargę, turėdami galimybę nusnūskite kartu su mažyliu dienos metu, nes tokiu būdu jis galbūt užmigs ir miegos ilgiau.
5) Buityje randami kramtymo žaislai. Daugumai kūdikių daug įdomiau ištyrinėti tai, kas tiesiog randama namuose. Puikiai tiks medinis ar plastikinis šaukštas, kiti saugūs buities rakandai, nuo kurių negali atskilti smulkių detalių. Tai puikus būdas „nuraminti“ burnoje jaučiamą diskomfortą. Virtuvėje ar kambaryje galite netgi sukurti specialią mažylio erdvę, paskirti jam saugiai atsidarantį stalčių ar spintelės lentyną, kurioje jis nuolat galėtų rasti jam įdomių ir „kandžiojimui“ tinkamų daiktų.
6) Specialios priemonės, skirtos naudoti dygstant dantukams. Anaftin Baby gelis dygstant dantukams yra lipnus biologinis burnos gleivinės gelis. Jis greitai suformuoja nematomą plėvelę, kuri apsaugo dantenas nuo diskomforto ir skausmo. Natūralios sudėtyje esančios medžiagos pažeistose dantenų vietose padeda malšinti skausmą ir paraudimą. Ant pažeistos vietos užtepkite pakankamai gelio ir aplikatoriumi švelniai masažuokite dantenas. Gelį pageidautina tepti kūdikiui pavalgius ir prieš užmiegant, kad geriau susidarytų plėvelė ir ilgesnį laiką būtų malšinamas skausmas. Vartokite taip dažnai, kiek reikia. Kiekvieną kartą patepę užsukite kamštelį. Pašalinkite visus gelio likučius, kurie galėtų kitą kartą trukdyti tinkamai naudoti gelį. Malonus bananų skonis patinka daugumai mažylių, o šios medicinos priemonės sudėtyje nėra alkoholio, cukraus, anestetikų.
Netaisyklingas sąkandis ir susigrūdę dantys nėra tik estetinė problema. Bloga dantų padėtis sukelia nepatogumus kramtant ir kalbant, dantys greitai dėvisi, susigrūdusius dantis sunku išvalyti. Neretais atvejais blogas sąkandis gali pažeisti žandikaulio sąnarius ir taip sukelti periodiškai besikartojantį galvos skausmą. Plačiau: DENTAL.P.R.O.: Nuolat skauda galvą? Vertėtų pasitikrinti sąkandį |