Kai dėl dygstančių dantukų naktys tampa bemiegės

Birželio 10, 2020 | Rūtelė Foktienė
+1
+1 -0

Besikalantys dantukai bemiegių naktų atneša ne tik pačiam kūdikiui, bet ir visai jo šeimai. Gausus seilėtekis, įvairių daiktų ir rankų kišimas į burną, išburkusios ir spalvą pakeitusios dantenos, apetito dingimas ir graudus verksmas informuoja apie dygstantį pieninį dantuką arba net kelis naujus dantukus. Visas nemalonias emocijas gana greitai nubraukia iškilmingai pasirodęs baltas ir spindintis dantukas, tačiau kaip mažyliui padėti iškęsti tą nelengvą kelią iki jo prasikalimo?

Kada tikėtis pirmųjų dantukų?

Viskas būtų kur kas paprasčiau, jei pieniniai dantys dygtų pagal iš anksto numatytą grafiką – tėvai žinotų, kokia tikroji nemalonių simptomų priežastis ir galėtų greičiau padėti savo kūdikiui ar mažam vaikui. Tačiau dantukų dygimo terminai yra tik apytiksliai. Pastebėta, kad pirmieji dantys dažniausiai pasirodo apie šeštą gyvenimo mėnesį, tačiau kai kuriems jų tenka palaukti netgi iki metukų ar ilgiau! Paprastai pirmiausia pasirodantys pieniniai dantys yra apatiniai kandžiai (pačiame viduryje ir apačioje esantys priekiniai dantukai), tačiau tai irgi nėra taisyklė. Anot odontologų, apatinių centrinių kandžių reikėtų tikėtis tarp 5 ir 10 gyvenimo mėnesių, o viršutinių centrinių kandžių – nuo 8 mėnesio iki pirmojo gimtadienio. Pusantrų metų vaikas dažniausiai turi apie 8 dantukus, o 3 metų vaikas turėtų turėti visus 20 pieninių dantų.

"Anaftin Baby pasižymi naudojimui patogia pakuote ir turi masažuojantį antgalį su šereliais, padedantį tinkamai paskirstyti gelį ant sudirgintų audinių."

Gamta – spalvinga, todėl ir čia pasitaiko įdomybių

Aprašyta atvejų, kai ką tik gimę kūdikiai jau turėjo pilną burną dantukų! Pasitaikę ir išimčių, kai burna dantukais užsipildo per keletą mėnesių nuo gimimo – tai paneigė bet kokius dantų dygimo grafikus. Tėvus kartais neramina ir tai, kad pieninių dantų tenka laukti net iki pusantrų metukų… Kai dantukai turėtų pasirodyti, o jų vis dar nėra – verta konsultuotis su gydytojais odontologais ir aiškintis priežastis.

Dantų dygimo laiką ir greitį lemia daug dalykų

Būtina suprasti, kad dantukų formavimąsi lemia labai daug faktorių. Svarbiausi jų – genetika, mityba, žalingų įpročių propagavimas, įvairios ligos, hormonų disbalansas ir panašiai. Žinotina, kad vaisiaus dantų užuomazgos formuojasi dar gimdoje, tad labai svarbu, kad nėščioji maitintųsi atsakingai ir vengtų žalingų įpročių, rūpintųsi ir mylėtų save. Pastebėta, kad dantys vėliau dygsta anksčiau gimusiems kūdikiams ar tiems, kurie turi kitų sveikatos sutrikimų, pavyzdžiui, tinkamai neįsisavina maistinių medžiagų, sutrikusi jų hormonų arba kitų biologiškai aktyvių medžiagų apykaita. Dantų dygimą lemia persirgtos ligos ir tai, kaip vaikas maitinasi. Tikėtina, kad jei tėvų dantys dygo vėliau, tai ir vaiko dantys neskubės pasirodyti.

Kaip palengvinti nemalonius dantų dygimo simptomus?

Dantenų tinimą ir skausmą veiksmingai malšina šaltis. Galima mažyliui duoti kelias minutes šaldytuve palaikytą kramtuką. Jis ne tik maloniai vėsins uždegimo apimtas vietas, bet vaikelis galės šiek tiek „pasikasyti“ niežtinčias dantenas. Patartina naudoti tik kokybiškus kramtukus.

Anaftin Baby gelis gali padėti sumažinti diskomfortą ir skausmą, kurie pasireiškia dygstant dantukams. Ši burnos priemonė suformuoja nematomą plėvelę ir palengvina nemalonius pojūčius.  Anaftin Baby pasižymi naudojimui patogia pakuote ir turi masažuojantį antgalį su šereliais, padedantį tinkamai paskirstyti gelį ant sudirgintų audinių. Sudėtyje nėra alkoholio, cukraus ir analgetikų. Be to, kūdikiams tikrai patiks malonus bananų skonis.

Daugumai vaikučių patinka ir masažas silikoniniu antpirščiu. Galima pamasažuoti ir pirštu, tačiau jis turi būti visiškai švarus.

Aktorė Dalia Michelevičiūtė neslepia – ji nepritaria abortams bei mano, kad visuomenė turi būti labiau šviečiama šiuo klausimu. Populiari aktorė priduria, kad žmonės dažnai ignoruoja šį klausimą, nes nežino jo mąsto.

Plačiau:

Dalia Michelevičiūtė: „Vyksta didelis karas prieš negimusią gyvybę“
+1
+1 -0
  • Kūdikis
  • Dantys
  • Skausmas
  • Kūdikio verkimas
  • Pieniniai dantys
  • Dantų dygimas
  • dantų skausmas

Susiję straipsniai

Siųsk savo nuomonę

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *