„Miego trūkumas modernioje visuomenėje yra plačiai paplitęs reiškinys, bet tik pastarąjį dešimtmetį suvokėme jo pasekmes medžiagų apykaitai. Iš mūsų išvadų ryškėja, kad pakankamas miegas gali teigiamai veikti liemens apimtį, medžiagų apykaitą ir net diabeto simptomus, taip pat padėti mesti svorį“, – pažymi prof. Taheris.
Vasarį Čikagos universiteto Mičigane mokslininkai žurnale Diabetologia („Diabetologija“) paskelbė savo tyrimų apie miego tr8kumo ir diabeto santykį rezultatus. Čikagos tyrėjai išsiaiškino, kad po 3 dienų, miegant vos 4 valandas per parą, kraujyje pakyla riebalų rūgščių lygis, o ne kaip įprastai – šokteli ir per naktį nukrinta. Šis pakilęs riebalų rūgščių lygis 4–9 val. ryto sumažina insulino gebėjimą reguliuoti cukraus kiekį kraujyje.
Praėjusį gruodį Medical News Today („Medicinos naujienos šiandien“) tinklalapis pranešė apie tyrimą, paskelbtą The Journal of Pediatrics (Pediatrų žurnalas). Šis tyrimas atskleidė esant ryšį tarp nuolatinio miego trūkumo ir su miegu susijusių kvėpavimo problemų, kurios padvigubina vaikų iki 15 metų amžiaus nutukimo riziką. Vyriausioji tyrimo autorė prof. Karen Bonuck iš Ješivos universiteto Einšteino koledžo Niujorke teigia:
„Jeigu paaiškės, kad sumažėjęs miegas vaikystėje daro poveikį vėlesniam nutukimui, tėvams ir gydytojams būtų naudinga kuo anksčiau nustatyti miego problemas ir imtis tinkamų veiksmų nutukimui išvengti. JAV nutukimas pasireiškia apie 17 proc. vaikų, tikimės, kad pastangos išvengti šių abiejų rizikos veiksnių turės didžiulį poveikį visuomenės sveikatai.“