Erekcijos funkcijos sutrikimas arba erekcijos disfunkcija yra būklė, kai nepavyksta pasiekti ir (arba) palaikyti reikiamo varpos standumo, reikalingo pilnaverčiam lytiniam aktui atlikti. Ši problema dažnesnė tarp brandaus amžiaus lytiškai aktyvių vyrų, tačiau ji užklumpa ir net labai jaunus vyriškosios lyties atstovus. Kaip erekcija susijusi su bendra organizmo būkle ir kokios jos disfunkcijos gydymo galimybės?
Erekcijos disfukcija paprastai gali būti sėkmingai gydoma, jei į specialistus kreipiamasi laiku
Dažnas žino, kad įsisenėjusią ligą kur kas sunkiau išgydyti arba to pasiekti nebeįmanoma. Panašiai yra ir su erekcijos funkcijos sutrikimu. Kuo problema ilgiau tęsiasi, tuo ji labiau paveikia ne tik fiziškai, ber ir psichologiškai. Erekcijos disfunkcijos kamuojamas vyras gali būti visiškai praradęs pasitikėjimą savimi ir savo jėgomis. Pasitaiko atvejų, kai erekcijos funkcijos sutrikimas įtariamas kaip pagrindinė depresijos priežastis. Norint susigrąžinti pasitikėjimą savimi, kokybišką lytinį gyvenimą ir intymesnį ryšį su savo antrąja puse, svarbu nedelsti, nesidrovėti ir laiku kreiptis į gydytoją. Jis pasistengs nustatyti sutrikimo priežastis, pasiūlyti galimų jų sprendimo būdų ir medikamentinį gydymą, jei tik to reikia.
"Naujausi vaistai pasižymi saugumu, veiksmingumu ir nedideliu nepageidaujamų poveikių dažniu."Sveikas organizmas – puiki lytinė funkcija
Organizmas yra viena darni sistema. Jei sutrinka bent viena šios sistemos grandis, labai tikėtina, kad sutriks ir kiti procesai. Lytinė funkcija – ne išimtis. Lėtinės pacientą kamuojančios ligos ir įkyrios mintys bei nuovargis gali visiškai sutrikdyti normalią procesų kaskadą, kuri būtina sėkmingai erekcijai. Dėl šios priežasties sveika gyvensena turėtų būti propaguojama nuo pat jaunų dienų. Pavyzdžiui, reikėtų nepradėti vartoti ar atsisakyti alkoholio, rūkalų, psichoaktyvių medžiagų. Patariama sportuoti, vengti streso darbe ir šeimoje, palaikyti normalią kūno masę ir gerus gliukozės, cholesterolio bei kitus rodiklius. Vertingi reguliarūs sveikatos patikrinimai, kurių metu įsitikinama, ar vyras sveikas, ar jo nekamuoja jokios sveikatos problemos. Rekomenduojama sveikai maitintis ir pasirūpinti, kad mityboje netrūktų nei vitaminų, nei mineralų. Pavyzdžiui, vyro lytinei sveikatai labai svarbūs riebaluose tirpūs vitaminai D ir E ar vandenyje tirpus vitaminas C bei žuvų taukuose ar augaliniuose aliejuose esančios polinesočiosios riebalų rūgštys. Iš mineralų verta paminėti cinką ir seleną. Tai tikrai nėra vienintelės medžiagos, kurios būtinos vyro sveikatai. Mityba turėtų būti turtinga ir suteikianti jėgų viskam, kas svarbu ir malonu.
Vaistai – efektyvūs, gana saugūs ir veikia tik tada, kai to reikia
Vaistiniai preparatai gali padėti tais atvejais, kai pagrindinę sutrikimo priežastį panaikinti sunku, neįmanoma arba to nepakanka problemai išspręsti. Gydytojas gali rekomenduoti vaistus, kurių veikimui būtina lytinė stimuliacija (tai geras bruožas, nes jie veikia tik tuomet, kai to reikia). Naujausi vaistai pasižymi saugumu, veiksmingumu ir nedideliu nepageidaujamų poveikių dažniu. Gydytojas visais atvejais įvertina naudos ir rizikos santykį bei pasiūlo individualiam atvejui tinkamiausias vaistines medžiagas ir jų dozes. Žinoma, būtina laikytis visų nurodymų ir vaistus vartoti tik taip, kaip rekomenduojama.
Kai vaistiniai preparatai nepakankamai veiksmingi
Vis dėlto pasitaiko atvejų, kai geriamieji preparatai nepadeda pasiekti trokštamo efekto. Tuomet yra ir kitų gydymo galimybių, pavyzdžiui, specialios vakuuminės pompos, injekcijos į varpą ar varpos implantai. Tai nėra visos erekcijos funkcijos sutrikimo gydymo galimybės – jų daug ir jos įvairios, tačiau svarbiausia, kad tiktų ir būtų priimtinos konkrečiam pacientui.
Būtina pasitikėti gydytoju ir tikėtis geriausio
Labai svarbus aspektas yra pasitikėjimas gydytoju. Atvirumas, nuoširdus problemų ir lūkesčių išsakymas labai padeda siekti trokštamų gydymo tikslų. Jei palaiko ir antroji pusė, tuomet kelias į sėkmę tampa daug tiesesnis. Psichologinė stiprybė ir tikėjimas savimi bei savo partneriu yra labai svarbūs norint susigrąžinti kokybišką lytinį gyvenimą.
Gerybinė prostatos hiperplazija (GPH) – nepiktybinės kilmės prostatos padidėjimas. Ji labai dažna tarp brandaus ir senyvo amžiaus vyrų (dažniausiai pasitaiko vyresniems nei 50 metų vyriškosios lyties atstovams). Visuomenėje ši patologija žinoma tiesiog kaip „padidėjusi prostata“. Plačiau: Apie gerybinės prostatos hiperplazijos priežastis, simptomus ir gydymą |