Kokios galimos gerybinės prostatos hiperplazijos komplikacijos?

Sausio 26, 2022 | Vaistininkė Rūtelė Foktienė
0
+0 -0

Gerybinė prostatos hiperplazija – tai dažniausia vyresnių vyrų liga. Nors procesas „gerybinis“, tačiau dėl jo gali atsirasti sveikatai ar net gyvybei pavojingų komplikacijų, ypač tuomet, kai liga tinkamai nekontroliuojama. Kokios galimos gerybinės prostatos hiperplazijos komplikacijos? Kas galėtų padėti sukontroliuoti nemalonius šlapinimosi sutrikimus?

Ūminis šlapimo susilaikymas ir organizmo intoksikacija

Liga gali vystytis metų metus ir apie save „nepranešti“ jokiais požymiais, kol vieną dieną pasireiškia ūminis šlapimo susilaikymas. Tai staigus negalėjimas šlapintis, pasireiškiantis labai stipriu pilvo skausmu. Tokiu atveju dažniausiai prireikia skubios medicininės pagalbos, kai į šlaplę įstatomas kateteris ir jo pagalba pašalinamas šlapimo pūslėje susikaupęs šlapimas. Kai kuriais atvejais prireikia ir operacijos, kad būtų atkurtas normalus šlapimo nutekėjimas iš šlapimo pūslės. Ūminis šlapimo susilaikymas didina įvairių organizmo intoksikacijų riziką, o jos gali būti net pavojingos gyvybei. Be to, vyras jaučia labai didelį skausmą ir nepatogumą, dažnai net negali normaliai išsitiesti ir būna priverstinėje pozicijoje.

Įvairios šlapimo takų infekcijos ir dažnas jų pasikartojimas

Taip pat gali dažniau pasireikšti įvairios šlapimo takų infekcijos. Vyras, sirgdamas gerybine prostatos hiperplazija, dažnai negali visiškai ištuštinti šlapimo pūslės, todėl joje vis užsilieka šlapimo. Toks liekamasis tūris sukuria puikias sąlygas įvairių žalingų patogenų dauginimuisi ir augimui, todėl negalėjimas visiškai ištuštinti šlapimo rūgšties labai stipriai didina įvairių šlapimo takų infekcijų pasireiškimo riziką. Jei šlapimo takų infekcijos kartojasi labai dažnai, gali būti rekomenduojamas ir operacinis gydymas, kuris galėtų padėti sumažinti  tokių komplikacijų riziką. Ūminis šlapimo susilaikymas didina įvairių organizmo intoksikacijų riziką, o jos gali būti net pavojingos gyvybei. Be to, vyras jaučia labai didelį skausmą ir nepatogumą, dažnai net negali normaliai išsitiesti ir būna priverstinėje pozicijoje.

Šlapimo pūslės pažeidimai ir pablogėjusi jos funkcija

Įvairūs šlapimo pūslės pažeidimai gali atsirasti dėl nuolatinio nesugebėjimo jos visiškai ištuštinti. Dėl to pakinta normalus pūslės raumeninės sienelės tonusas – pūslė ilgainiui gali išsiplėsti ir susilpnėti, o dėl to ją ištuštinti tampa tik dar sunkiau. Paprastai tariant, silpsta pūslės raumeninė sienelė ir ji nebegali susitraukti taip kaip anksčiau.

Šlapimo pūslės ir inkstų akmenys

Nekontroliuojama gerybinė prostatos hiperplazija gali didinti ir šlapimo pūslės bei inkstų akmenų susidarymo riziką. Pavyzdžiui, šlapimo pūslės akmenys gali didinti infekcijų riziką, sukelti skausmingą šlapimo pūslės dirginimą. Dėl susiformavusių akmenų šlapimo pūslėje gali atsirasti kraujo šlapime, be to, gali sutrikti normalus šlapimo nutekėjimas. Akmenligės priepuoliai būna labai skausmingi.

Įvairūs inkstų sutrikimai

Tinkamai negydoma gerybinė prostatos hiperplazija labai didina įvairių inkstų sutrikimų riziką. Dėl ūminio šlapimo susilaikymo susidaręs slėgis šlapimo pūslėje gali tiesiogiai pažeisti inkstus, be to, jiems labai kenkia ir dažnai pasikartojančios šlapimo takų infekcijos. Yra aprašyta tokių atvejų, kai dėl nepakankamai kontroliuojamos gerybinės prostatos hiperplazijos išsivystė inkstų funkcijos nepakankamumas.

Klaustukas dėl vėžinių susirgimų

Nors manoma, kad gerybinė prostatos hiperplazija nedidina vėžinių susirgimų rizikos, tačiau ši liga gali sukelti rimtų komplikacijų, kurios gali būti pavojingos sveikatai ar net gyvybei.

Augaliniai vaistiniai preparatai – natūrali pagalba kenčiant nuo šlapinimosi sutrikimų

Prostamol Uno yra tradicinis augalinis vaistas, kurio indikacijos pagrįstos tik ilgalaikiu vartojimu. Jis skirtas palengvinti gerybinės prostatos hiperplazijos simptomus, tokius kaip šlapimo ištekėjimo pradžios vėlavimas, ilgiau trunkantis ir nutrūkstantis šlapinimasis, silpna šlapimo srovė, dažnas šlapinimasis (ypač nakties metu), gydytojui paneigus sunkias būkles. Dauguma šių simptomų atsiranda todėl, kad padidėjusi priešinė liauka susiaurina šlaplę (per kurią šlapimas išteka iš šlapimo pūslės). Jeigu  savijauta nepagerėjo arba net pablogėjo, būtina kreiptis į gydytoją. Dėl bet kokio vaisto vartojimo būtina pasitarti su gydytoju ar vaistininku. Netinkamai vartojamas vaistas gali pakenkti sveikatai.

Erekcijos funkcijos sutrikimas arba erekcijos disfunkcija yra būklė, kai nepavyksta pasiekti ir (arba) palaikyti reikiamo varpos standumo, reikalingo pilnaverčiam lytiniam aktui atlikti. Ši problema dažnesnė tarp brandaus amžiaus lytiškai aktyvių vyrų, tačiau ji užklumpa ir net labai jaunus vyriškosios lyties atstovus. Kaip erekcija susijusi su bendra organizmo būkle ir kokios jos disfunkcijos gydymo galimybės?

Plačiau:

Apie erekcijos funkcijos sutrikimą ir jo gydymą

0
+0 -0
  • Vyrų ligos
  • Gerybinis prostatos išvešėjimas
  • Gerybinė prostatos hiperplazija
  • dažnas šlapinimasis
  • gerybinė priešinės liaukos hiperplazija
  • šlapinimosi sutrikimai
  • kaip gydyti šlapinimosi sutrikimus
  • gerybinė

Susiję straipsniai

Siųsk savo nuomonę

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *