Berodual N

0
+0 -0

Gamintojas: Boehringer Ingelheim Pharma GmbH ( Co. KG
Veiklioji medžiaga: Ipratropio bromidas, Fenoterolis
Grupė: Receptiniai, Kompensuojamieji, Kvėpavimo sistemai

Berodual N sudėtyje yra dviejų veikliųjų medžiagų: fenoterolio hidrobromido, kuris priklauso vaistų, vadinamų selektyviais beta-2 adrenomimetikais, grupei ir ipratropio bromido, kuris priklauso vaistų, vadinamų anticholinerginiais, grupei. Veikdamos skirtingais būdais, abi medžiagos plečia kvėpavimo takus, todėl vartojamos astmai bei kitokioms ligoms, susijusioms su pasikartojančiu kvėpavimo takų susiaurėjimu, gydyti. Įkvėptas Berodual N pradeda veikti greitai, todėl tinka ūminiam astmos priepuoliui gydyti.

Berodual N vartojamas bronchų susiaurėjimo profilaktikai (neleisti jam pasireikšti) ir bronchų plečiamajam gydymui (kvėpavimo takams plėsti) sergant su pasikartojančiu bronchų susiaurėjimu susijusiomis ligomis, tokiomis kaip astma ir ypač lėtinis obstrukcinis bronchitas.

Jeigu sergate astma arba reaguojate į gliukokortikoidus, Jūsų gydytojas gali Jums skirti papildomą gydymą vaistais nuo uždegimo.

Berodual N. Vartojimas

Visada vartokite šį vaistą tiksliai kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

Jums tinkamą dozavimą nustatys Jūsų gydytojas. Jeigu gydytojo neskirta kitaip, rekomenduojamas dozavimas suaugusiems žmonėms ir vyresniems kaip 6 metų vaikams nurodytas toliau.

Ūminis astmos priepuolis

Reikia įkvėpti dvi dozes (išpurškimus). Jų dažniausiai pakanka, kad simptomai greitai palengvėtų. Jeigu priepuolis sunkesnis, t. y. praėjus 5 min. po pirmo įkvėpimo kvėpavimas pastebimai nepalengvėja, galima įkvėpti dar dvi dozes.

Jeigu 4 dozės priepuolio nepalengvina ir vaistinio preparato gali prireikti įkvėpti dar, turite nedelsdami kreiptis į gydytoją arba vykti į artimiausią ligoninę.

Pertraukiamas ir ilgalaikis gydymas

Kiekvieną kartą reikia įkvėpti po 1 - 2 dozes (išpurškimus), tačiau ne daugiau kaip 8 dozes (išpurškimus per parą). Įprastinė dozė 1 - 2 išpurškimai 3 kartus per parą.

Jeigu sergate astma, Berodual N suslėgto inhaliacinio tirpalo Jums galima vartoti tik ūminiam astmos priepuoliui gydyti.

Vartojimas vaikams

Vaikams Berodual N galima įkvėpti tik gydytojui skyrus ir suaugusiam žmogui prižiūrint.

Vartojimo instrukcija

Prieš įkvepiant suslėgto inhaliacinio tirpalo pirmą kartą, reikia laikytis šių taisyklių.

Numauti apsauginį dangtelį ir du kartus paspausti vožtuvą.

Prieš kiekvieną suslėgto inhaliacinio tirpalo įkvėpimą reikia laikytis šių taisyklių.

1. Numauti apsauginį dangtelį (jeigu preparato nebuvo vartota 3 dienas, prieš įkvėpimą reikia vieną kartą paspausti vožtuvą).

2. Gerai iškvėpti.

3. Inhaliatorių laikant taip, kaip parodyta 1 paveiksle, apžioti ir lūpomis suspausti kandiklį. Rodyklė ir talpyklės dugnas turi būti nukreipti į viršų.

4. Stipriai spaudžiant talpyklės dugną (taip įpurškiama viena dozė), kiek galima giliau įkvėpti, po to kelias sekundes nekvėpuoti, ištraukti iš burnos kandiklį ir ramiai iškvėpti. Tokius pačius veiksmus reikia kartoti ir inhaliuojant kitą dozę.

5. Po pavartojimo užmauti apsauginį dangtelį.

Slėginė talpyklė nepermatoma, todėl nematyti, kada ji ištuštėja. Iš inhaliatoriaus galima išpurkšti 200 dozių (išpurškimų). Jas išpurškus, gali atrodyti, kad mažas kiekis skysčio slėginėje talpyklėje dar liko, tačiau tikslios dozės iš jos išpurkšti neįmanoma, todėl reikia pakeisti inhaliatorių.

Apytikslį kiekį inhaliatoriuje galima nustatyti taip, kaip nurodyta toliau.

Ar skysčio slėginėje talpyklėje dar yra, galima suprasti ją pakračius. Galima patikrinti ir kitaip: slėginę talpyklę atjungti nuo plastmasinio kandiklio ir įdėti į indą su vandeniu. Vaistinio preparato kiekį rodo talpyklės padėtis vandenyje (žr. 2 paveikslą).

Inhaliatorių reikia valyti mažiausiai kartą per savaitę. Inhaliatoriaus kandiklis turi būti švarus, kad būtų garantuota, jog vaistinio preparato sankaupos neužblokuos išpurškimo. Prieš valant, pirmiausiai reikia numauti dulkių dangtelį ir atjungti slėginę talpyklę nuo inhaliatoriaus. Šiltu vandeniu inhaliatorių reikia plauti tol, kol jame neliks vaistinio preparato sankaupų ir (arba) dulkių.

Išvalius inhaliatorių reikia iškratyti ir palikti, kad ore išdžiūtų. Šildomosiomis sistemomis džiovinti negalima. Kandikliui išdžiūvus, reikia prijungti slėginę talpyklę ir užmauti dulkių dangtelį.

Įspėjimas

Pakuotėje esantis plastmasinis kandiklis specialiai sukurtas Berodual N suslėgtam inhaliaciniam tirpalui įkvėpti, todėl pro jį visuomet išpurškiama tiksli dozė. Pro šį kandiklį įkvėpti kitokį suslėgtą tirpalą ar Berodual N suslėgtą inhaliacinį tirpalą įkvėpti pro kitokį negu pakuotėje esantį kandiklį draudžiama.

Tirpalas talpyklėje suslėgtas, todėl jos negalima atverti arba laikyti aukštesnėje negu 50 (C temperatūroje.

Ką daryti pavartojus per didelę Berodual N dozę?

Jeigu Berodual N pavartosite daugiau negu reikia, kreipkitės į savo gydytoją arba vaistininką patarimo.

Tikėtina, kad perdozavimo simptomai visų pirma bus priklausomi nuo fenoterolio. Tikėtini perdozavimo simptomai yra dažnas širdies plakimas, stiprus, juntamas širdies plakimas, drebulys, kraujospūdžio pokyčiai, pulsinio spaudimo padidėjimas, krūtinės skausmas, nereguliarus širdies plakimas ir trumpalaikis veido bei kaklo paraudimas, hipokalemija (mažas kalio kiekis kraujo serume). Turi būti sekamas kalio kiekis kraujo serume. Vartojant fenoterolio dozę, kuri yra didesnė už esančią rekomenduojamoje Berodual dozėje, buvo ir kraujo rūgštingumo padidėjimo atvejų.

Tikėtini ipratropio bromido perdozavimo simptomai (pvz., burnos džiūvimas, akomodacijos sutrikimas) būna lengvi.

Pamiršus pavartoti Berodual N

Jeigu Berodual N Jums išrašė vartoti reguliariai, tačiau dozę pavartoti pamiršote, įkvėpkite ją tuoj pat, kai tik prisiminsite, o kitą vartokite įprastiniu laiku. Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą dozę. Jeigu sergate astma, Berodual N Jums galima vartoti tik ūminio priepuolio metu.

Nustojus vartoti Berodual N

Jeigu Berodual N vartoti nustosite, Jūsų kvėpavimo sutrikimas gali atsinaujinti arba net pasunkėti. Vadinasi, Berodual turite vartoti tiek laiko, kiek gydytojo skirta. Prieš nutraukdami Berodual N vartojimą, kiekvienu atveju pasikalbėkite su savo gydytoju.

Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką

Susiję straipsniai

Siųsk savo nuomonę

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *