Gamintojas:
Sandoz GmbH
Veiklioji medžiaga:
Cefadroksilis
Stiprumas:
250mg/5ml
Grupė:
Receptiniai, Antibiotikai, Kompensuojamieji
Veiklioji Biodroxil medžiaga cefadroksilis sukelia baktericidinį poveikį, slopindamas bakterijų sienelės sintezę. Jam yra jautrūs (-hemoliziniai streptokokai (Streptococcus pyogenes), pneumokokai ir stafilokokai (koagulazei teigiami, koagulazei neigiami bei penicilinazę gaminantys štamai).
Iš dalies šiam antibiotikui jautrūs yra šie mikroorganizmai: klebsielės, Escherichia coli, Proteus mirabilis, Haemophilus influenzae, salmonėlės ir šigelės.
Daugumos enterobakterijų, protėjų ir pseudomonų rūšių bei Streptococcus faecalis cefadroksilis neveikia.
Farmakokinetika
Išgertas cefadroksilis beveik visas rezorbuojamas viršutinėje plonosios žarnos dalyje, didžiausia koncentracija kraujo plazmoje atsiranda po 1-2 val. Maistas jo rezorbcijai įtakos beveik nedaro. Cefadroksilio eliminacija yra daug lėtesnė už kitų geriamųjų cefalosporinų, todėl jo galima gerti kas 1224 val. 1520% vaisto jungiasi prie kraujo plazmos baltymų. Gydomąjį poveikį sukelianti koncentracija atsiranda tonzilėse, kvėpavimo organų audiniuose ir sekrete, vidurinės ausies sekrete, odoje, akyse, raumenyse, kauluose, sąnariuose, kepenyse, tulžyje, šlapime, prostatoje bei moters lyties organuose.
Vaisiuje ir vaisiaus vandenyse cefadroksilio koncentracija būna lygi trečdaliui motinos kraujo serume esančios koncentracijos. Į motinos pieną preparato patenka mažai.
Apie 90% antibiotiko dozės išsiskiria pro inkstus nepakitusio vaisto pavidalu. Ligonių, sergančių sunkiu inkstų funkcijos nepakankamumu, organizme cefadroksilio eliminacija yra lėtesnė, todėl jiems būtina ilginti intervalą tarp dozių vartojimo (žr. “Dozavimas”).
Indikacijos
Biodroxil gydomos šios jam jautrių mikroorganizmų sukeltos infekcinės ligos:
* viršutinių kvėpavimo takų, ausų, nosies ir gerklės ligos, pvz., ūminis ar lėtinis vidurinės ausies uždegimas, sinusitas, faringitas, tonzilitas, laringitas;
* apatinių kvėpavimo takų ligos, pvz., ūminis ar lėtinis bronchitas, bronchopneumonija, bakterijų sukelta pneumonija;
* nekomplikuotos ar komplikuotos šlapimo ir lyties organų ligos, pvz., cistitas, pielionefritas, adneksitas, uretritas, prostatitas, salpingitas;
* odos ir minkštųjų audinių ligos, pvz., abscesas, furunkulas, impetiga, piodermija, rožė, limfadenitas, užkrėstos žaizdos;
* kaulų ir sąnarių ligos, pvz., osteomielitas.
Sunkių sisteminių infekcinių ligų Biodroxil gydyti nereikėtų, kadangi jų atveju veiksmingesni yra beta laktamazei atsparūs cefalosporinai.