Grupė:
Kvėpavimo sistemai, Šlapimo ir lytinių organų sistemai, Virškinimo sistemai ir medžiagų apykaitai
Blakinė kalendra (lotyniškai Coriandrum sativum) – tai prieskoninis žolinis augalas, priklausantis skėtinių šeimai, užaugantis iki 20-120 centimetrų aukščio ir gyvuojantis vienerius metus.
Blakinės kalendros šaknis yra plona, verpstės pavidalo, maždaug 60-70 centimetrų ilgio, o stiebas stačias, tuščiaviduris, turintis smulkias vageles, su išsišakojimais. Lapai – žalios spalvos, plunksniškai suskaldyti į mažesnius lapelius, o žiedeliai – balkšvos arba rausvos spalvos, susitelkę į skėtuką. Kalendros vaisiai yra malonaus, saldaus skonio.
Blakinės kalendros žydi vasarą, liepos–rugpjūčio mėnesiais.
Augalas kilęs iš Viduržemio jūros rytinių pakrančių. Jis auginamas Palestinoje, Sirijoje, Egipte, Indijoje. Auga ir Vidurinėje Azijoje, Kaukaze. Lietuvoje blakinė kalendra natūraliai neauga, bet gali būti išauginama darželiuose arba soduose. Kalendrai tinka sausa ir saulėta aplinka; dirvoje negali būti piktžolių.
Veikliosios blakinės kalendros medžiagos: eteriniai aliejai, baltymai, angliavandeniai, vitaminas C, cholinas, rauginės medžiagos, riebalai, alkaloidai, beta karotenas, organinės rūgštys, fitinas, fosforas.
Blakinė kalendra liaudies medicinoje vartojama virškinamojo trakto ligoms gydyti: skrandžio ir dvylikapirštės žarnos opaligėms, susikaupusioms dujoms šalinti. Kalendra efektyviai malšina skausmą, taip pat pasižymi dezinfekuojančiomis savybėmis.