Grupė:
Šlapimo ir lytinių organų sistemai, Virškinimo sistemai ir medžiagų apykaitai
Blindė (lotyniškai Salix caprea) – tai gluosninių šeimai priklausantis krūmas arba medis. Jis gali užaugti net iki 20 metrų aukščio. Blindės laja yra skėtiško pavidalo, plati. Žemesnių augalų laja tanki, o aukštesnių retesnė. Lapai su koteliais, tamsiai žali (apatinė dalis šiek tiek šviesesnė), ovalios, kiaušinio formos. Senų medžių žievė yra tamsi ir sueižėjusi, o jaunų – žalsva ir lygi. Pavasarį šis medis sužydi žirginėliais (šie dar vadinami „kačiukais“). Vyriški žirginėliai yra kiaušinio formos, o moteriški – trumpų kotelių. Augalas dauginasi sėklomis ir šaknų atžalomis.
Blindės žydėjimo laikas – balandžio mėnuo. Lietuvoje ji plačiai paplitusi, dažnai dėl savo žiedų vadinama „kačiuku“. Augalas atsparus šalčiui, auga pievose, šlaituose, soduose, pakrantėse, priemolio dirvožemiuose.
Veikliosios blindės medžiagos: salicilo rūgštis, vitaminas C, flavonoidai, cukrus, rauginės medžiagos, glikozidas salicinas.
Blindės sudedamoji dalis glikozidas salicinas mažina temperatūrą, skatina prakaitavimą. Blindė malšina ir nervinio pobūdžio skausmus, užsitęsusį viduriavimą bei sąnarių uždegimą.