Paprastai Ceftazidime Kabi tirpalą pacientui suleidžia arba infuzuoja gydytojas arba slaugytoja.
Medikamento suleidžiama tokiu būdu:
lėtai suleidžiama tiesiai į veną (intraveninė injekcija), arba
infuzuojama (sulašinamas) į veną (intraveninė infuzija), arba
giliai suleidžiama į didelį raumenį (pvz., viršutinį išorinį sėdmens kvadratą). Pastaruoju būdu neturėtų būti vartojama didesnė kaip 1 g dozė.
Ceftazidimo dozė, kurią rekomenduoja vartoti gydytojas, priklauso nuo infekcinės ligos ir jos sunkumo, Jūsų amžiaus, svorio ir inkstų funkcijos. Apie tai gydytojas Jums paaiškins.
Suaugę žmonės
• Suaugusiems žmonėms ceftazidimo reikia vartoti arba po 1 g tris kartus, arba po 2 g du kartus per parą.
• Jei infekcinė liga yra sunki, ypač jei ligonis priklauso rizikos grupės pacientams (t.y. jų kraujyje yra mažas baltųjų kraujo ląstelių skaičius), po 2 g ceftazidimo reikia leisti kas 8 valandas arba po 3 g – kas 12 valandų per parą.
• Cistine fibroze sergantiems pacientams, kurių inkstų funkcija yra normali, paprastai infekcinę plaučių ligą reikia gydyti 100 – 150 mg/kg kūno svorio bendra paros doze. Tokią dozę reikia padalyti į tris dalis. Paros dozė turi būti ne didesnė, kaip 9 g.
Senyvi žmonės
Senyviems, ypač vyresniems kaip 80 metų, žmonėms, medikamento paros dozė turi būti ne didesnė, kaip 3 g.
Suaugę (įskaitant senyvus) pacientai, sergantys nesunkiu arba sunkiu inkstų funkcijos sutrikimu
• Ceftazidimo paros dozę gali prireikti mažinti, o vartojimo dažnumą retinti.
Gydytojas, atsižvelgdamas į Jūsų kraujo arba šlapimo tyrimų rezultatus, rodančius inkstų funkcijos sutrikimo laipsnį, bei infekcinės ligos sunkumą, nustatys reikiamą ceftazidimo dozę.
• Žmonėms, sergantiems inkstų nepakankamumu ir gydomiems nuolatine arteriovenine hemodialize arba didelio ar mažo pralaidumo hemofiltracija, reikia vartoti mažesnę ceftazidimo dozę. Rekomenduojama vartoti ne didesnę, kaip 1g paros dozę, ją padalijant į lygias dalis.
Pacientams, kuriems hemodializė atliekama tik tam tikromis dienomis, įprastinė ceftazidimo dozė vartojama po kiekvienos procedūros, kadangi medikamentas kiekvienos dializės metu pašalinamas iš organizmo.
• Pacientams, kuriems atsiranda infekcija pilvo ertmėje (vietoje, kurioje yra dializuojantis tirpalas), tuo laikotarpiu, kol daroma dializė, ceftazidimo galima suleisti į dializuojantį tirpalą. Paprastai į 2 litrus dializuojančio tirpalo suleidžiama 125 – 250 mg ceftazidimo. Žmonėms, kuriems daroma pilvaplėvės dializė arba nuolatinė ambulatorinė pilvaplėvės dializė (angl. CAPD), reikia ceftazidimo suleisti į veną, tačiau mažesnę dozę, negu žmonėms, kurių inkstų funkcija yra nesutrikusi. Tokiems pacientams suleidžiama įsotinamoji 1 g ceftazidimo dozė, vėliau kas 24 valandas injekuojama po 500 mg.
Naujagimiai, kūdikiai, vaikai ir paaugliai
Dozė nustatoma, atsižvelgiant į kūno svorį. Jei inkstų funkcija yra sutrikusi, vaikams, kaip ir suaugusiems žmonėms, reikia vartoti mažesnę už nustatytą, remiantis kraujo ir šlapimo tyrimų rodmenimis, ceftazidimo dozę.
Toliau nurodytos ceftazidimo dozės, vartojamos vaikams, kurių inkstų funkcija nesutrikusi.
• Vaikai ir vyresni, kaip 2 mėnesių kūdikiai. Paprastai daugeliui infekcinių ligų gydyti vartojama 30 – 100 mg/kg kūno svorio paros dozė. Ji padalijama į 2 – 3 lygias dalis.
• Jei infekcinė liga sunki, vaikams reikia vartoti ne didesnę, kaip 150 mg/kg kūno svorio paros dozę (didžiausia paros dozė turi būti ne didesnė, kaip 6 g). Ją reikia padalyti į 3 lygias dalis.
• Naujagimiai ir mažesni, kaip 2 mėn. kūdikiai. Įprastinė paros dozė yra 25 – 60 mg/kg kūno svorio. Ji padalijama į 2 lygias dalis.
Pavartojus per didelę Ceftazidime Kabi dozę
Jei manote, kad pavartojote per didelę Ceftazidime Kabi dozę, nedelsiant pasakykite gydytojui.
Ceftazidimo perdozavus, atsiranda tokių simptomų: skausmas ir patinimas injekcijos vietoje, galvos skausmas ir svaigimas, galūnių dilgsėjimas, traukuliai, pasireiškia galvos smegenų pažeidimas ir sąmonės pritemimas.
Gali pasireikšti poveikis kepenims ir įvairių kraujo ląstelių skaičiui.
Pamiršus pavartoti Ceftazidime Kabi
Jei manote, kad praleidote medikamento injekciją, pasakykite gydytojui arba slaugytojai.
Jei kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba slaugytoją