COSOPT (1)

0
+0 -0

Gamintojas: Laboratoires Merck Sharp & Dohme - Chibret
Veiklioji medžiaga: Dorzolamidas, Timololis
Grupė: Jutimo organams, Receptiniai, Kompensuojamieji

COSOPT sudėtyje yra dvi veikliosios medžiagos: dorzolamidas ir timololis.

Dorzolamidas priklauso vaistų grupei, vadinamai „karboanhidrazės inhibitoriais“.

Timololis priklauso vaistų grupei, vadinamai „beta adrenoblokatoriais“.

Jie abu skirtingais būdais mažina akispūdį.

Glaukomos gydymui gydytojas Jums paskyrė COSOPT, kad sumažintų padidėjusį akispūdį, sergant atvirojo kampo glaukoma arba pseudoeksfoliacine glaukoma, nes vieno beta adrenoblokatoriaus akių lašų nebepakanka.

COSOPT (1). Vartojimas

COSOPT visada vartokite tiksliai, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

Tinkamą dozę ir gydymosi trukmę nustatys gydytojas.

Įprastinė dozė yra vienas lašas į pažeistą akį(-s) rytą ir vakare.

Jei kartu su COSOPT vartojate kitus lašus akims, tarp atskirų vaistų lašinimo turi praeiti ne mažiau kaip 10 minučių.

Nepasitarę su gydytoju, vaisto dozės nekeiskite. Jei gydymą turite nutraukti, nedelsdami kreipkitės į gydytoją.

Pasistenkite talpyklės galiuku nepaliesti akies ar aplink akis esančios odos. Vaistas gali užsiteršti bakterijomis, galinčiomis sukelti akių infekcines ligas, kurios sąlygoja sunkų akių pažeidimą, netgi iki regėjimo netekimo. Norėdami išvengti talpyklės galimos taršos, prieš lašindami vaistą nusiplaukite rankas ir laikykite talpyklės galiuką kuo toliau nuo bet kokių paviršių. Jeigu manote, kad Jūsų vasitas gali būti užterštas arba jeigu Jums atsirado akių infekcija, dėl tolimesnio buteliuko naudojimo pasitarkite su savo gydytoju.

Vartojimo instrukcija

1. Prieš pradėdami naują vaisto pakuotę įsitikinkite, kad buteliuko priekyje esanti Saugumo juostelė yra nepažeista. Normalu, kad tarp neatidaryto buteliuko ir jo dangtelio yra plyšys.

2. Norėdami atplombuoti pakuotę, nuplėškite Saugumo juostelę.

3. Norėdami atidaryti buteliuką, atsukite dangtelį ant jo viršaus pavaizduotų rodyklių kryptimi. Dangtelio nuo buteliuko nenutraukite tiesiai. Tai sutrukdys dozių dalytuvui tinkamai veikti.

4. Atloškite galvą ir šiek tiek patraukite apatinį akies voką žemyn taip, kad tarp Jūsų akies ir akies voko susidarytų kišenėlė.

5. Apverskite buteliuką ir švelniai nykščiu ar rodomuoju pirštu spauskite užrašu “Finger Push Area” pažymėtą vietą, kol įlašinsite vieną lašą į pažeistą akį (-is), kaip nurodė Jūsų gydytojas. LAŠINTUVO GALIUKU AKIES AR AKIES VOKO NELIESKITE.

6. Jeigu pirmą kartą atidarius talpyklę yra sunku išlašinti lašą, tuomet uždėkite buteliuko dangtelį ir stipriai (bet ne per stipriai) jį užsukite, o tuomet, sukdami į priešingą pusę, ant dangtelio viršaus pavaizduotų rodyklių kryptimi, jį nuimkite.

7. Jeigu nurodė gydytojas, pakartokite 4 ir 5 etapus kitai akiai.

8. Uždėkite ir gerai užsukite dangtelį, kad jis stipriai prisispaustų prie buteliuko. Kad buteliukas būtų sandariai uždarytas, kairėje dangtelio pusėje pavaizduota rodyklė turi sutapti su kairėje buteliuko etiketės pusėje pavaizduota rodykle. Neužveržkite per stipriai, kad nepažeistumėte buteliuko ar jo dangtelio.

9. Dozių dalytuvo galiukas yra sukurtas taip, kad lašintų po vieną lašą, todėl galiuke esančios skylutės NEDIDINKITE.

10. Kai sulašinsite visas dozes, šiek tiek COSOPT dar liks buteliuke. Dėl to nesijaudinkite, nes buteliuke yra įpilta papildomai COSOPT, o Jūs suvartojote visą Jums gydytojo paskirtą COSOPT kiekį. Buteliuke likusio vaisto nesistenkite pašalinti.

Pavartojus per didelę COSOPT dozę

Jei įlašinote per daug lašų į akis ar nurijote šiek tiek buteliuko turinio, be kitų simptomų, Jums gali svaigti galva, pasunkėti kvėpavimas ar galite jausti, kad tapo retesnis pulsas. Tuomet nedelsdami kreipkitės į gydytoją.

Pamiršus pavartoti COSOPT

Svarbu COSOPT vartoti taip, kaip nurodė gydytojas.

Prisiminę, kad praleidote vieną lašinimą, kuo greičiau tai atlikite. Tačiau, jei jau beveik laikas sekančiam lašinimui, praleistojo nebelašinkite ir toliau gydykitės kaip įprasta.

Nevartokite dvigubos dozės, kad kompensuotumėte pamirštąją dozę.

Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

Susiję straipsniai

Siųsk savo nuomonę

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *