jeigu vartojate kitų vaistų, priklausančių vadinamajai monoaminooksidazės (MAO) inhibitorių grupei, įskaitant vaistus, vartojamus depresijos gydymui (moklobemidą), vaistus, vartojamus vartojamą Parkinsono ligos gydymui (selegiliną) ir antibiotiką (linezolidą).
jeigu yra įgimtas arba buvo atsiradęs širdies ritmo sutrikimas (jis nustatomas EKG, t. y. širdies veiklą įvertinančiu tyrimu).
jeigu vartojate vaistų nuo širdies ritmo sutrikimų ar vaistų, kurie gali keisti širdies ritmą (žr. 2 skyriaus poskyrį „Kitų vaistų vartojimas“).
Specialios atsargumo priemonės vartojant Escitalopram Alvogen
Patikrinkite, ar Jums netinka arba praeityje netiko vienas iš žemiau išvardytų įspėjimų.
Prašom pasakyti savo gydytojui, jeigu jums yra bet kokių kitų aplinkybių ar ligų, kadangi gydytojui gali reikėti į tai atsižvelgti. Ypatingai svarbu pasakyti savo gydytojui, jeigu:
kenčiate nuo pasikartojančių panikos priepuolių (panikos sutrikimo) Gydymo escitalopramu pradžioje Jums gali sustiprėti nerimo simptomai;
sergate epilepsija ar Jums yra buvę priepuolių arba traukulių. Jeigu pasireiškia traukuliai arba jie padažnėja, gydymą escitalopramu reikia nutraukti (žr. 4 skyrių „Galimas šalutinis poveikis“);
Jums yra buvę greitos idėjų kaitos, nenormaliai pakilios nuotaikos ar elgsenos epizodų (manija);
sergate diabetu. Gydymas escitalopramu gali keisti cukraus kiekį Jūsų kraujyje, todėl gali reikėti pakoreguoti Jūsų vartojamo insulino ir/ar geriamųjų vaistų nuo diabeto dozę;
kenčiate nuo nemalonaus ar kankinančio nerimavimo, poreikio dažnai judėti ar negalite ramiai sėdėti arba stovėti;
Jūsų kraujyje sumažėjęs natrio kiekis;
kenčiate nuo sutrikusios kepenų ar inkstų funkcijos. Jūsų gydytojui gali reikėti pakoreguoti Jūsų dozę;
jei Jums yra buvę kraujavimo sutrikimų ar kraujosruvų, ypač jeigu Jūs vartojate vaistų, kurie didina kraujavimo riziką;
Jums taikoma elektrotraukulių terapija (ETT);
vartojate vaistažolinių preparatų, kurių sudėtyje yra jonažolių; jeigu yra ar buvo širdies sutrikimų arba neseniai patyrėte širdies priepuolį (miokardo infarktą);
jeigu ramybės metu Jūsų širdis plaka retai ir (arba) jei organizme trūksta druskų (tokį poveikį gali sukelti ilgalaikis sunkus viduriavimas ar vėmimas arba diuretikų, t. y. šlapimo išsiskyrimą skatinančių vaistų, vartojimas);
jeigu Jūsų širdis plaka dažnai ar neritmiškai arba jei pasireiškia alpulys, kolapsas ar galvos svaigimas stojantis, tai gali būti nenormalaus širdies plakimo požymiai.
Prašom atkreipti dėmesį
Vartojant šio medikamento, kaip ir kitų vaistų nuo depresijos, pagerėjimas tuojau pat nepasireiškia. Nuo gydymo escitalopramu pradžios gali praeiti keletas savaičių, kol pradėsite jausti kokį nors pagerėjimą. Taigi, yra labai svarbu tiksliai vykdyti savo gydytojo nurodymus ir tik pasitarus su juo nutraukti gydymą ar keisti dozavimą.
Mintys apie savižudybę ir Jūsų depresijos ar nerimo sutrikimo pasunkėjimas
Jeigu sergate depresija ir/ar jaučiate nerimą, kartais Jums gali kilti minčių apie savęs žalojimą ar savižudybę. Pradėjus pirmą kartą vartoti antidepresantus, tokių minčių gali kilti dažniau, nes visada reikia laiko (paprastai dviejų savaičių, bet kartais ir ilgiau), kol pasireikš šių vaistų poveikis.
Tokių minčių tikimybė Jums yra didesnė šiais atvejais:
- jeigu anksčiau mąstėte apie savižudybę arba savęs žalojimą;
- jeigu esate jaunas suaugęs žmogus. Klinikinių tyrimų duomenys parodė, kad psichikos sutrikimais sergantiems jauniems (jaunesniems kaip 25 metų) suaugusiems žmonėms vartojant antidepresantų, su savižudybe siejamo elgesio rizika yra didesnė.
Jeigu bet kuriuo metu Jums kyla minčių apie savižudybę arba savęs žalojimą, nedelsdami kreipkitės į savo gydytoją arba vykite į ligoninę.
Jums gali būti naudinga pasakyti giminaičiams ar artimiems draugams, jog esate prislėgtas ar jaučiate nerimą. Paprašykite juos perskaityti šį pakuotės lapelį. Galite jų paprašyti, kad Jus perspėtų, jeigu pastebės, kad Jūsų depresija ar nerimas pasunkėjo arba jie nerimauja dėl Jūsų elgesio pokyčių.
Vartojimas vaikams ir jaunesniems nei 18 metų paaugliams
Escitalopramas turi būti nevartojamas vaikų ir jaunesnių nei 18 metų paauglių gydymui. Atkreipkite dėmesį, kad šios klasės vaistais gydomiems jaunesniems kaip 18 metų pacientams yra didesnė šalutinių reiškinių, pvz., bandymo nusižudyti, galvojimo apie savižudybę ir priešiškumo (daugiausiai agresijos, opozicinio neklusnumo ir pykčio) rizika. Nepaisant to, gydytojas gali paskirti escitalopramo jaunesniam kaip 18 metų ligoniui, jei nusprendžia, kad toks gydymas tinkamiausias. Jei Jūsų gydytojas paskyrė escitalopramą jaunesniam kaip 18 metų pacientui ir Jūs pageidaujate tai išsamiau aptarti, dar kartą kreipkitės į gydytoją. Jei tokiam pacientui, vartojančiam escitalopramo, pasireiškė ar pasunkėjo kuris nors iš pirmiau išvardytų simptomų, pasakykite gydytojui. Be to, iki šiol nepatvirtintas ilgalaikis escitalopramo vartojimo šiai amžiaus grupei saugumas augimo, brendimo ir pažinimo bei elgesio raidos požiūriu.
Kitų vaistų vartojimas
Escitalopramas gali daryti įtaką kitų vaistų poveikiui. Jie, savo ruožtu, gali įtakoti escitalopramo veiklą gerai escitalopramo
Escitalopramas gali sąveikauti su:
neselektyviais monoaminooksidazės (MAO) inhibitoriais, tokiais, kaip fenelzinas, iproniazidas, izokarboksazidas, nialamidas arba tranilciprominas (kuriais gydoma, pvz., depresija). Nutraukę gydymą bet kuriuo iš minėtų vaistų, escitalopramo galėsite pradėti vartoti ne anksčiau kaip po 14 parų. Nutraukę gydymą escitalopramu, bet kurio iš minėtų vaistų galėsite pradėti vartoti ne anksčiau kaip po 7 parų;
grįžtamojo poveikio selektyviais MAO-A inhibitoriais, pvz., moklobemidu (vartojamu depresijos gydymui);
antibiotiku linezolidu;
selegilinu, vartojamu Parkinsono ligos gydymui. Būna padidėjusi šalutinio poveikio rizika;
tramadoliu (vartojamu stipriam skausmui malšinti) ir vaistais, kurie vadinami triptanais, tokiais, kaip sumatriptanas (vartojamais migrenos gydymui). Jie didina šalutinio poveikio riziką.
vaistais nuo šizofrenijos, psichozės (neuroleptikais), kitais antidepresantais, tramadoliu (vartojamu stipriam skausmui malšinti), bupropionu (vartojamu padėti žmonėms atsisakyti rūkymo) ir meflokvinu (vartojamu maliarijos gydymui ir profilaktikai) – dėl galimos traukulių atsiradimo slenksčio sumažėjimo rizikos;
triptofanu (maisto papildu, kuris metabolizmo metu paverčiamas serotoninu) ir ličiu (vartojamu psichikos ligų gydymui);
vaistažoliniais preparatais, kurių sudėtyje yra jonažolių (vartojamų depresijos gydymui);
acetilsalicilo rūgštimi, ibuprofenu ir kitais medikamentais, vadinamais NVNU (nesteroidiniais vaistais nuo uždegimo), skausmui ir uždegimui mažinti;
varfarinu, dipiridamoliu ir kitais medikamentais (vadinamais antikoaguliantais), vartojamais kraujui „skystinti“. Gydytojas tikriausiai patikrins Jūsų kraujo krešėjimo laiką prieš Jums pradedant ir baigus vartoti escitalopramo, kad patikrinti, ar Jūsų vartojamo antikoagulianto dozė yra vis dar pakankama;
cimetidinu, omeprazolu, ezomeprazolu ir lansoprazolu (vartojamais skrandžio opų gydymui), fluvoksaminu (antidepresantu) ir tiklopidinu (vartojamu insulto rizikai mažinti). Gali reikėti sumažinti Jūsų vartojamą escitalopramo dozę;
flekainidu, propafenonu ir metoprololiu (vartojamais širdies ligų gydymui), klomipraminu, nortirptilinu ir dezipraminu (antidepresantais) bei risperidonu, tioridazinu ar haloperidoliu (vartojamais psichikos ligų gydymui). Gali tekti pakoreguoti escitalopramo dozę;
Escitalopram Alvogen DRAUDŽIAMA VARTOTI su vaistais nuo širdies ritmo sutrikimų ar vaistais, kurie gali keisti širdies ritmą, tokiais kaip IA ir III klasės preparatai nuo širdies ritmo sutrikimo, antipsichotikai (pvz., fentiazino dariniai, pimozidas, haloperidolis), tricikliai antidepresantai, tam tikri antimikrobiniai preparatai (pvz., sparfloksacinas, moksifloksacinas, eritromicinas IV, pentamidinas, preparatai nuo maliarijos, ypač halofantrinas), kai kurie antihistamininiai preparatai (astemizolas, mizolastinas). Jei turite bet kokių klausimų apie kartu vartojamus vaistus, pasitarkite su gydytoju.
Prašom pasakyti savo gydytojui ar vaistininkui, jeigu vartojate arba neseniai vartojote bet kokių aukščiau minėtų vaistų ar bet kokių kitų vaistų, įskaitant įsigytus be recepto.
Escitalopram Alvogen vartojimas su maistu ir gėrimais
Escitalopramą galima vartoti valgant ar kitu laiku. Escitalopramo vartojimo metu Jūs turite negerti alkoholio, kadangi gali pasunkėti Jūsų simptomai ar šalutinis poveikis.
Nėštumas, žindymas ir vaisingumas
Nėštumas
Jeigu esate nėščia ar planuojate pastoti, pasakykite savo gydytojui. Jeigu esate nėščia, escitalopramo vartoti negalima, nebent tik aptarus su savo gydytoju su vaisto vartojimu susijusią riziką ir naudą.
Įsitikinkite, kad Jūsų akušerė ir/ar gydytojas žino, jog Jūs esate gydoma escitalopramu.
Vartojami nėštumo metu, ypač per paskutinius 3 nėštumo mėnesius vaistai, tokie kaip escitalopramas, gali didinti sunkios kūdikio ligos, vadinamos naujagimio persistuojančia plautine hipertenzija (NPPH), riziką. Dėl jos kūdikis dažniau kvėpuoja ir atrodo pamėlęs. Šių simptomų paprastai atsiranda per pirmas 24 valandas po kūdikio gimimo. Jeigu tai atsitinka Jūsų kūdikiui, turite nedelsiant kreiptis į savo akušerę ir/ar gydytoją.
Jūs turite nenutraukti gydymo escitalopramu staigiai. Jeigu escitalopramo vartojate paskutiniųjų trijų nėštumo mėnesių laikotarpiu, praneškite savo gydytojui, kadangi Jūsų kūdikiui po gimimo gali būti kai kurių simptomų. Šie simptomai paprastai prasideda per pirmąsias 24 valandas po gimimo. Galimi šie simptomai: nesugebėjimas kurį laiką tinkamai miegoti ir maitintis, mieguistumas, kvėpavimo pasunkėjimas, odos pamelsvėjimas ar perkaitimas arba atšalimas, dažnas verksmas, vėmimas, mažas gliukozės kiekis kraujyje, raumenų sustingimas ar suglebimas, dirglumas, letargija, drebulys, refleksų sustiprėjimas, nervingumas ir traukuliai. Jeigu Jūsų vaikui po gimimo atsirado bet koks iš išvardytų simptomų, nedelsiant kreipkitės į savo gydytoją, kuris galės Jus pakonsultuoti.
Žindymas
Escitalopramas tikriausiai išsiskiria su žindyvės pienu. Nevartokite escitalopramo, jeigu esate žindyvė, nebent tik aptarus su savo gydytoju su vaisto vartojimu susijusią riziką ir naudą.
Vaisingumas
Citalopramas, tai vaistas kaip ir escitalopramas, tyrimų su gyvūnais duomenimis, blogina spermos kokybę. Teoriškai, tai galėtų įtakoti vaisingumą, bet poveikis žmonių vaisingumui kol kas nenustatytas.
Prieš vartojant bet kokį vaistą, būtina pasitarti su gydytoju arba vaistininku.
Vairavimas ir mechanizmų valdymas
Kol taps aišku, kaip Jus veikia escitalopramas, patartina nevairuoti ir nevaldyti mechanizmų. Escitalopramas gali sukelti galvos sukimąsi, nuovargį, minčių susipainiojimą ar haliucinacijas (keistus vaizdus ar garsus). Jeigu Jums pasireiškia bet kuris minėtas šalutinis poveikis, nevairuokite ir nevaldykite mechanizmų.
3. KAIP VARTOTI ESCITALOPRAM ALVOGEN
Escitcitalopramą visada vartokite tiksliai, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką. Gali praeiti keletas savaičių, kol pradėsite jaustis geriau bet kokį pagerėjimą. Nenutraukite savo vaisto vartojimo ar nekeiskite vaisto dozės, prieš tai nepasitarę su savo gydytoju. Jūs turite tęsti savo tablečių vartojimą tiek laiko, kiek nurodė Jūsų gydytojas, net jeigu pradėjote jaustis geriau. Jeigu po poros savaičių Jūsų savijauta nepradėjo gerėti, vėl kreipkitės į savo gydytoją. Jis/ji gali nuspręsti laipsniškai padidinti Jūsų dozę iki didžiausios paros dozės, t. y. 20 mg. Didesnių kaip 20 mg paros dozių saugumas neįrodytas.
Žemiau pateikta įprastinė escitalopamo dozė. Jūsų gydytojas nurodys, kaip ilgai Jums reikia vartoti savo tablečių. Tai galėtų būti keli mėnesiai ar ilgiau.
Jūs galite gerti savo tabletes valgio metu ar kitu laiku. Vartokite savo vaistą kartą per parą. Nurykite tabletes užsigeriant vandeniu. Tabletę galima padalyti į dvi lygias dalis. Jų nekramtykite.
Suaugę žmonės
Įprastinė paros dozė depresijai, generalizuoto nerimo strikimui ar obsesiniam-kompulsiniam sutikimui gydyti yra 10 mg.
Panikos sutrikimui ir socialinei fobijai (socialinio nerimo sutrikimui) gydytojas gali nuspręsti Jums skirti mažesnę paros dozę (5 mg).
Jūsų gydytojas gali padidinti Jūsų dozę iki didžiausios dozės, t. y. 20 mg.
Senyvi pacientai (vyresni kaip 65 metų)
Pradinė rekomenduojama Escitalopram Alvogen dozė – 5 mg kartą per parą. Gydytojas gali dozę padidinti iki 10 mg dozės per parą.
Vaikai ir jaunesni kaip 18 metų paaugliai
Escitalopramas turi būti nevartojamas vaikų ir jaunesnių negu 18 metų paauglių gydymui (žr. 2 skyrių “Vartojimas vaikams ir jaunesniems kaip 18 metų paaugliams”).
Pacientai, sergantys kepenų liga
Jeigu sergate kepenų liga, Jūsų gydytojas gali nuspręsti per pirmas 2 gydymo savaites Jums skirti mažesnę paros dozę (5 mg). Gydytojas gali padidinti Jūsų paros dozę iki 10 mg.
Pacientai, sergantys inkstų liga
Jeigu Jus kamuoja sunki inkstų liga, escitalopramo vartoti nerekomenduojama. Jeigu yra lengva ar vidutinio sunkumo inkstų liga, Jūs galite vartoti normalią escitalopramo dozę.
Pavartojus per didelę Escitalopram Alvogen dozę
Niekada nevartokite tablečių daugiau, negu Jums nurodė Jūsų gydytojas. Jeigu manote, kad Jūs (ar kas nors kitas) galėjote suvartoti per daug escitalopramo, nedelsdami kreipkitės į savo gydytoją ar ligoninę. Tai darykite, net jeigu nėra diskomforto požymių. Perdozavimo simptomai gali būti galvos svaigimas, virpulys, susijaudinimas, traukuliai, koma, pykinimas, vėmimas, širdies ritmo pokyčiai, kraujospūdžio sumažėjimas ir skysčio/ druskų pusiausvyros organizme pokyčiai. Pasiimkite su savimi escitalopramo dėžutę.
Pamiršus pavartoti Escitalopram Alvogen
Jei pamiršote išgerti savo dozę, kitą tabletę vartokite įprastu laiku. Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą dozę.
Nustojus vartoti Escitalopram Alvogen
Nenutraukite escitalopramo vartojimo tol, kol gydytojas Jums neliepė taip daryti. Baigiant gydymą escitalopramu Jūsų gydytojas laipsniškai mažins Jūsų dozę per tam tikrą skaičių savaičių ar mėnesių. Tai turėtų padėti sumažinti nutraukimo reakcijų galimybę. Jeigu baigiant gydymą escitalopramu Jums atsiranda nutraukimo reakcijų, jūsų gydytojas gali nuspręsti, kad Jums reikia lėčiau mažinti savo dozę. Jeigu nutraukimo reakcijos yra sunkios, grįžkite ir pasikalbėkite su savo gydytoju.
Daugumai žmonių pripažinta, kad nutraukimo reakcijos būna lengvos ir per dvi savaites išnyksta savaime, tačiau kai kuriems pacientams simptomai gali būti sunkūs arba išsilaikyti ilgai.
Gydymo stabdymo metu galimos įvairios nutraukimo reakcijos, įskaitant: galvos sukimąsi, miego sutrikimą, nerimą, virpulį, pykinimą, galvos skausmą, minčių susipainiojimą, susijaudinimą, jutimo sutrikimus (pvz., spengimą, dilgsėjimą, odos tirpulį, haliucinacijas), sapnavimą, prakaitavimą, viduriavimą, jausmingumo ar irzlumo pojūtį ir nereguliarų širdies plakimą.
Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.
4. GALIMAS ŠALUTINIS POVEIKIS
Escitalopramas, kaip ir visi kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.
Šalutinis poveikis paprastai išnyksta po kelių gydymo savaičių. Žinokite, kad daugelis šalutinio poveikio atvejų taip pat gali būti Jūsų ligos simptomai ir todėl jie palengvės, kai pradės gerėti Jūsų savijauta.
Jeigu Jums pasireiškė toliau išvardytas šalutinis poveikis, nedelsiant kreipkitės į gydytoją arba vykite į ligoninę:
Nedažnas (pasireiškė nuo 1 iki 10 vartotojų iš 1000):
Neįprastas kraujavimas, įskaitant kraujavimą į virškinimo traktą.
Retas (pasireiškė nuo 1 iki 10 vartotojų iš 10000):
Alerginės reakcijos, tokios kaip odos išbėrimas, veido, akių vokų, burnos ar liežuvio patinimas ir kvėpavimo ar rijimo pasunkėjimas.
Jums gali būti serotonino sindromas, jeigu yra bet kurių toliau išvardytų simptomų:
aukšta temperatūra, susijaudinimas (ažitacija), minčių susipainiojimas, drebėjimas ir netikėti raumenų susitraukinėjimai.
Nežinomas (dažnis negali būti nustatytas pagal turimus duomenis):
Dažnas nereguliarus širdies plakimas ir alpulys (tai gali būti gyvybei pavojingos būklės, vadinamos Torsades de Pointes, simptomai).
Kitas galimas šalutinis poveikis
Labai dažnas (pasireiškė daugiau kaip 1 vartotojui iš 10)
Šleikštulys (pykinimas).
Dažnas (pasireiškė nuo 1 iki 10 vartotojų iš 100)
Svorio padidėjimas • Lytinio potraukio pokyčiai • Lytinės funkcijos pokyčiai (pvz., ejakuliacijos ir erekcijos problemos vyrams, orgazmo nebuvimas moterims) • Nerimo pojūtis • Nerimastingumas • Miego sutrikimas (įskaitant nenormalius sapnus) • Neišsimiegojimas (nemiga) • Apsnūdimas • Žiovulys • Apsvaigimo ar netvirtumo pojūtis • Apetito netekimas (anoreksija) ar padidėjęs apetitas • Spengimo ar dilgsėjimo pojūtis • Nosies užgulimas ar varvėjimas (sinusitas) • Nuovargis • Karščiavimas • Burnos džiūvimas • Padidėjęs prakaitavimas • Viduriavimas • Vidurių užkietėjimas • Raumenų gėla • Sąnarių skausmas • Vėmimas.
Nedažnas (pasireiškė nuo 1 iki 10 vartotojų iš 1000)
Svorio netekimas • Odos išbėrimas ar niežulys • Pakitęs skonis • Miego problemos • Plaukų slinkimas • Panikos priepuoliai • Dantų griežimas ar sukandimas • Zvimbiantis, tuksenantis ar spengiantis garsas ausyse (tinnitus) • Dažnas širdies plakimas • Nenormalus regėjimas • Kraujo buvimas Jūsų išmatose • Kraujavimas iš nosies ir makšties • Nenormaliai didelis kraujavimas mėnesinių metu • Skysčio susilaikymas organizme (edema) • Susijaudinimas • Nervingumas • Apalpimas (sinkopė) • Vyzdžių išsiplėtimas (midriazė).
Retas (pasireiškė nuo 1 iki 10 vartotojų iš 10000)
Retas širdies plakimas • Agresyvumas • nerealumo ar atsikyrimo nuo savo kūno pojūtis, (depersonalizacija), • Keisti vaizdai ar garsai (haliucinacijos).
Kai kurie pacientai pranešė (dažnis negali būti nustatytas pagal turimus duomenis):
Greitos idėjų kaitos epizodai, nenormali pakili nuotaika ar nenormali elgsena (manija) • Nenormaliu kiekiu išskiriamas pienas ar pieno tekėjimas po žindymo nutraukimo • Motorinis nerimavimas (akatizija) • Traukuliai • Judesių sutrikimas • Nevalingi judesiai • Sumažėjęs natrio kiekį kraujyje kartu su skysčio susikaupimu arba be jo (simptomai yra pykinimas ar negalavimas kartu su gėla, raumenų silpnumu ir minčių susipainiojimu). Dėl skysčio susikaupimo gali atsirasti kojų ir rankų pabrinkimas (patinimas) • Šlapinimosi sunkumai ar didelio šlapimo kiekio išskyrimas • Galvos sukimasis atsistojus dėl mažo kraujospūdžio (ortostatinė hipotenzija) • Skausminga erekcija (priapizmas) • Kraujavimo sutrikimas, įskaitant odos ir gleivinės kraujavimą (ekchimozę), ir trombocitų kiekio sumažėjimas (trombocitopenija) • Staigus odos ar gleivinės patinimas (angioneurozinė edema) • Išskiriamo šlapimo kiekio padidėjimas (antidiurezinio hormono sutrikusios sekrecijos sindromas, angl. SIADH) • Kepenų uždegimas (hepatitas), įskaitant odos ir akių baltymo pageltimą• širdies ritmo pokyčiai (vadinamas QT intervalo pailgėjimas, nustatomas darant EKG, t.y. užrašant elektrinį širdies aktyvumą)
Buvo gauta pranešimų apie minčių apie savižudybę ir savižudiško elgesio atvejus vartojant escitalopramo ir netrukus po gydymo juo nutraukimo (žr. 2 skyrių „Specialių atsargų priemonių reikia“).
Šio tipo vaistinių preparatų vartojantiems pacientams pastebėtas kaulų lūžių rizikos padidėjimas.
Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.
5. KAIP LAIKYTI ESCITALOPRAM ALVOGEN
Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje.
Ant išorinės dėžutės ir lizdinės plokštelės po „Tinka iki/EXP“ nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, Escitalopram Alvogen vartoti negalima. Vaistas tinka vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos.
Šiam vaistiniam preparatui specialių laikymo sąlygų nereikia.
Vaistų negalima išpilti į kanalizaciją arba išmesti su buitinėmis atliekomis. Kaip tvarkyti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.
6. KITA INFORMACIJA
Escitalopram Alvogen sudėtis
Veiklioji medžiaga yra escitalopramas.
Kiekvienoje 10 mg tabletėje yra 10 mg escitalopramo (escitalopramo oksalato pavidalu).
Kiekvienoje 15 mg tabletėje yra 15 mg escitalopramo (escitalopramo oksalato pavidalu). Kiekvienoje 20 mg tabletėje yra 20 mg escitalopramo (escitalopramo oksalato pavidalu).
Pagalbinės medžiagos. Tabletės branduolys: mikrokristalinė celiuliozė, bevandenis koloidinis silicio dioksidas, talkas, kroskarmeliozės natrio druska ir magnio stearatas. Tabletės plėvelė: hipromeliozė, makrogolis 400 ir titano dioksidas (E 171).
Escitalopram Alvogen išvaizda ir kiekis pakuotėje
Escitalopram Alvogen 10 mg plėvele dengtos tabletės
Balta, ovali, plėvele dengta tabletė. Jos vienoje pusėje įspaustas ženklas „E9CM“, kitoje pusėje – vagelė ir skaičius „10“ (po vieną skaičių abiejose vagelės pusėse).
Escitalopram Alvogen 10 mg plėvele dengtos tabletės tiekiamos kartono dėžutėmis, kurių kiekvienoje lizdinėse plokštelėse yra 10, 14, 20, 28, 30, 50, 56, 60, 90, 98, 100 arba 200 tablečių
Escitalopram Alvogen 15 mg plėvele dengtos tabletės
Balta, ovali, plėvele dengta tabletė. Jos vienoje pusėje įspaustas ženklas „E9CM“, kitoje pusėje – vagelė ir skaičius „15“ (po vieną skaičių abiejose vagelės pusėse).
Escitalopram Alvogen 15 mg plėvele dengtos tabletės tiekiamos kartono dėžutėmis, kurių kiekvienoje lizdinėse plokštelėse yra 10, 14, 20, 28, 30, 50, 56, 60, 90, 98, 100 arba 200 tablečių.
Escitalopram Alvogen 20 mg plėvele dengtos tabletės
Balta, ovali, plėvele dengta tabletė. Jos vienoje pusėje įspaustas ženklas „E9CM“, kitoje pusėje – vagelė ir skaičius „20“ (po vieną skaičių abiejose vagelės pusėse).
Escitalopram Alvogen 20 mg plėvele dengtos tabletės tiekiamos kartono dėžutėmis, kurių kiekvienoje lizdinėse plokštelėse yra 5, 7, 10, 14, 20, 28, 30, 50, 56, 60, 90, 98, 100 arba 200 tablečių.
Gali būti tiekiamos ne visų dydžių pakuotės.