- jeigu vartojate kitų vaistų, kurie priklauso vaistų, vadinamų MAO inhibitoriais, grupei, pavyzdžiui: vaistų depresijai (moklobemidą) ar Parkinsono ligai (selegiliną) gydyti ir antibiotiką (linezolidą).
jeigu yra įgimtas arba buvo atsiradęs širdies ritmo sutrikimas (jis nustatomas EKG, t. y. širdies veiklą įvertinančiu tyrimu).
- jeigu vartojate vaistų nuo širdies sutrikimų ar vaistų, kurie gali keisti širdies ritmą (žr. 2 skyriaus poskyrį „Kitų vaistų vartojimas“).
Specialių atsargumo priemonių vartojant Escitalopram PharmaSwiss reikia
Pasitikrinkite, ar nėra arba anksčiau nebuvo kurios nors toliau išvardytų aplinkybių arba ligų.
Pasakykite gydytojui, jeigu yra kokia nors kita būklė arba liga, nes gydytojas turės į tai atsižvelgti. Ypač svarbu, kad pasakytumėte gydytojui, jeigu:
- būna panikos priepuolių (panikos sutrikimas). Pradėjus gydymą escitalopramu, panikos simptomai gali sustiprėti;
- jeigu sergate epilepsija arba anksčiau patyrėte priepuolių arba traukulių. Jeigu pasireiškia priepuolis arba priepuoliams padažnėja, gydymas escitalopramu reikia nutraukti (žr. 4 skyrių „Galimas šalutinis poveikis“);
- būna greitai besikeičiančių minčių, pernelyg pakilios nuotaikos arba elgesio (manijos) epizodų;
- sergate diabetu. Gydymas escitalopramu gali keisti gliukozės koncentraciją kraujyje. Gali prireikti keisti insulino ir (arba) geriamųjų vaistų nuo diabeto dozavimą;
- patiriate nemalonų ar kankinantį neramumą, turite dažnai judėti arba nesugebate ramiai pasėdėti ar pastovėti;
- yra sumažėjusi natrio koncentracija kraujyje;
- yra kepenų arba inkstų funkcijos sutrikimas. Gydytojui gali tekti keisti dozavimą;
- jeigu anksčiau patyrėte kraujavimo arba mėlynių (kraujosruvų) atsiradimo sutrikimą, ypač jeigu vartojate vaistų, kurie didina kraujavimo riziką;
- taikoma elektrotraukulių terapija (ETT);
- jeigu vartojate vaistažolių preparatų, kurių sudėtyje yra jonažolės;
- jeigu yra ar buvo širdies sutrikimų arba neseniai patyrėte širdies priepuolį;
- jeigu ramybės metu Jūsų širdis plaka retai ir (arba) jei organizme trūksta druskų (tokį poveikį gali sukelti ilgalaikis sunkus viduriavimas ar vėmimas arba diuretikų, t. y. šlapimo išsiskyrimą skatinančių vaistų, vartojimas);
- jeigu Jūsų širdis plaka dažnai ar neritmiškai arba jei pasireiškia alpulys, kolapsas ar galvos svaigimas stojantis. Tai gali būti nenormalaus širdies plakimo požymiai.
Prisiminkite
Kaip ir vartojant kitus vaistus depresijai gydyti, pagerėjimas pasireikš ne iš karto. Pradėjus gydytis escitalopramu, gali praeiti keletas savaičių, kol pradėsite geriau jaustis. Todėl labai svarbu, kad tiksliai vykdytumėte gydytojo nurodymus, nenutrauktumėte gydymo ir nekeistumėte dozės nepasitarę su savo gydytoju.
Mintys apie savižudybę ir depresijos arba nerimo sutrikimo pasunkėjimas
Jeigu sergate depresija ir (arba) yra nerimo sutrikimas, kartais gali kilti minčių apie savęs žalojimą ar savižudybę. Pirmą kartą pavartojus antidepresantų, tokių minčių gali kilti dažniau, nes vaistas pradės veikti ne iš karto (paprastai maždaug po dviejų savaičių, o kartais dar vėliau).
Tokių minčių tikimybė yra didesnė šiais atvejais:
- jeigu anksčiau mąstėte apie savižudybę arba savęs žalojimą;
- jeigu esate jaunas suaugęs žmogus. Klinikinių tyrimų duomenys parodė didesnę su savižudybe siejamo elgesio riziką psichikos ligomis sergantiems jaunesniems kaip 25 metų suaugusiesiems.
Jeigu bet kuriuo metu galvojate apie savęs žalojimą ar savižudybę, iš karto kreipkitės į gydytoją arba vykite į ligoninę.
Gali būti naudinga pasakyti giminaičiams ar artimiems draugams, kad sergate depresija ar nerimo sutrikimu. Paprašykite jų perskaityti šį pakuotės lapelį. Galite paprašyti, kad Jums pasakytų, jeigu jiems pasirodytų, kad Jūsų depresija ar nerimo sutrikimas pasunkėjo, arba jie nerimautų dėl Jūsų elgesio pokyčių.
Vartojimas vaikams ir jaunesniems kaip 18 metų paaugliams
Escitalopramo negalima vartoti vaikams ir jaunesniems kaip 18 metų paaugliams. Be to, turite žinoti, kad vartojant šios grupės vaistus, jaunesniems kaip 18 metų pacientams yra didesnė su savižudybe siejamo šalutinio poveikio, pavyzdžiui: bandymo žudytis, minčių apie savižudybę ir priešiškumo (daugiausia agresyvumo, priešiško elgesio ir pykčio) rizika. Nepaisant to, gydytojas gali skirti escitalopramą jaunesniems kaip 18 metų pacientams, jeigu nusprendžia, kad tai yra geriausiai jiems tinkantis gydymas. Jeigu gydytojas skyrė escitalopramą jaunesniam kaip 18 metų pacientui ir norėtumėte tai aptarti, dar kartą kreipkitės į gydytoją. Turite pasakyti gydytojui, jeigu vartojant escitalopramą, jaunesniems kaip 18 metų pacientams pasireiškė ar pasunkėjo kuris nors anksčiau išvardytas simptomas. Be to, ilgalaikis escitalopramo saugumas šios amžiaus grupės pacientų augimui, brendimui ir pažinimo bei elgsenos vystymuisi šiuo metu dar nėra nustatytas.
Kitų vaistų vartojimas
Escitalopramas gali veikti kitus vaistus. Ir atvirkščiai, kiti vaistai gali turėti įtakos escitalopramo veikimui.
Escitalopramas gali sąveikauti su:
- neselektyviaisiais monoamino oksidazės (MAO) inhibitoriais, pavyzdžiui: fenelzinu, iproniazidu, izokarboksazidu, nialamidu arba tranilciprominu (vartojamais depresijai gydyti). Jeigu vartojate kurį nors iš šių vaistų, turite palaukti 14 dienų, kol bus galima pradėti vartoti escitalopramą. Baigus vartoti escitalopramą, reikia palaukti 7 dienas, kol bus galima pradėti vartoti kurį nors iš išvardytų vaistų;
- grįžtamojo poveikio selektyviaisias MAO-A inhibitoriais, pavyzdžiui: moklobemidu (vartojamu depresijai gydyti);
- antibiotiku linezolidu;
- selegilinu (vartojamu Parkinsono ligai gydyti). Gali padidėti šalutinio poveikio rizika;
- tramadoliu (vaistu skausmui malšinti) ir triptanais vadinamais vaistais, pavyzdžiui: sumatriptanu (vartojamu migrenai gydyti). Gali padidėti šalutinio poveikio rizika;
- vaistais šizofrenijai ir psichozei gydyti (neuroleptikais), kitais antidepresantais, tramadoliu (vaistu skausmui malšinti), bupropionu (vartojamu padedant kai kuriems žmonėms mesti rūkyti) ir meflokvinu (vartojamu maliarijai gydyti ir maliarijos profilaktikai), nes gali sumažėti priepuolių atsiradimo slenkstis;
- triptofanu (maisto papildu, kuris metabolizuojamas į serotoniną) ir ličiu (vartojamu psichikos sutrikimams gydyti);
- vaistažolių preparatais, kurių sudėtyje yra jonažolės (vartojamais depresijai gydyti);
- acetilsalicilo rūgštimi, ibuprofenu ar kitais nesteroidiniais vaistais nuo uždegimo (NVNU), kurie vartojami skausmui malšinti arba uždegimui mažinti;
- varfarinu, dipiridamoliu ar kitais vaistais (vadinamais antikoaguliantais), kurie vartojami kraujo krešėjimui mažinti. Prieš pradedant ir baigus vartoti escitalopramą, gydytojas greičiausiai išmatuos Jūsų kraujo krešėjimo laiką, kad nustatytų, ar vis dar vartojate tinkamą antikoagulianto dozę;
- cimetidinu, omeprazolu, ezomeprazolu ir lansoprazolu (vartojamais skrandžio opoms gydyti), fluvoksaminu (antidepresantu), tiklopidinu (vartojamu insulto rizikai mažinti). Gali prireikti sumažinti escitalopramo dozę;
- flekainidu, propafenonu ir metoprololiu (vartojamais širdies ligoms gydyti), klomipraminu, nortriptilinu ir dezipraminu (antidepresantais) ir risperidonu, tioridazinu ar haloperidoliu (vartojamais psichikos sutrikimams gydyti). Gali prireikti keisti escitalopramo dozę.
Escitalopram PharmaSwiss NEVARTOKITE su vaistais nuo širdies ritmo sutrikimų ar vaistais, kurie gali keisti širdies ritmą, tokiais kaip IA ir III klasės preparatai nuo širdies ritmo sutrikimo, antipsichotikai (pvz., fentiazino dariniai, pimozidas, haloperidolis), tricikliai antidepresantai (pvz., imipraminas desipraminas, klomipraminas, nortriptilinas), tam tikri antimikrobiniai preparatai (pvz., sparfloksacinas, moksifloksacinas, eritromicinas IV, pentamidinas, preparatai nuo maliarijos, ypač halofantrinas), kai kurie antihistamininiai preparatai (astemizolas, mizolastinas).
Jeigu vartojate arba neseniai vartojote bet kurį iš anksčiau išvardytų arba kokių nors kitų vaistų, įskaitant įsigytus be recepto, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.
Escitalopram PharmaSwiss vartojimas su maistu ir gėrimais
Escitalopramą galima vartoti valgant ar be maisto. Vartojant escitalopramą, negalima gerti alkoholio, nes gali pasunkėti simptomai arba šalutinis poveikis.
Nėštumas, žindymo laikotarpis ir vaisingumas
Nėštumas
Jeigu esate nėščia ar planuojate pastoti, pasakykite gydytojui. Jeigu esate nėščia, nevartokite escitalopramo, išskyrus atvejus, kai su gydytoju buvo aptarta gydymo rizika ir nauda.
Įsitikinkite, ar akušerė ir (arba) gydytojas žino, kad vartojate escitalopramą. Nėštumo metu vartojami, ypač per paskutiniuosius 3 nėštumo mėnesius vartojami į escitalopramą panašūs vaistai gali didinti sunkios naujagimių būklės, vadinamos persistuojančia plautine naujagimių hipertenzija (PPNH), riziką. Dėl šio sutrikimo kūdikis gali dažniau kvėpuoti ir pamėlti. Tokių simptomų naujagimiui paprastai atsiranda per pirmąsias 24 valandas po gimimo. Jeigu naujagimiui pasireiškė toks poveikis, nedelsdami kreipkitės į akušerę ir (arba) gydytoją.
Gydymo escitalopramu negalima nutraukti staigiai. Jeigu vartojote escitalopramą paskutinius tris nėštumo mėnesius, apie tai pasakykite gydytojui, nes gimusiam naujagimiui gali pasireikšti kai kurie simptomai. Tokių simptomų naujagimiui paprastai atsiranda per pirmąsias 24 valandas po gimimo. Gali pasireikšti negalėjimas miegoti arba tinkamai žindyti, mieguistumas, kvėpavimo sutrikimas, melsva oda, per didelė arba per maža kūno temperatūra, nuolatinis verksmas, vėmimas, gliukozės koncentracijos kraujyje sumažėjimas, raumenų tonuso padidėjimas arba sumažėjimas, dirglumas, letargija, drebulys, refleksų sustiprėjimas, susierzinimas arba priepuoliai. Jeigu naujagimiui pasireiškė kuris nors iš šių simptomų, nedelsdami kreipkitės į gydytoją, kuris patars kaip elgtis.
Žindymo laikotarpis
Escitalopramas greičiausiai išsiskirs į motinos pieną. Escitalopramo vartoti žindymo metu negalima, išskyrus atvejus, kai su gydytoju buvo aptarta gydymo rizika ir nauda.
Vaisingumas
Tyrimų su gyvūnais metu nustatyta, kad citalopramas, t. y. į escitalopramą panašus vaistas, blogina spermos kokybę. Teoriškai tai gali bloginti vaisingumą, tačiau iki šiol poveikio žmogaus vaisingumui nepastebėta.
Vairavimas ir mechanizmų valdymas
Rekomenduojama nevairuoti ir nevaldyti mechanizmų tol, kol nežinote, kaip escitalopramas veikia Jus. Escitalopramas gali sukelti galvos svaigimą, nuovargį, sumišimą ar haliucinacijas (keistas vizijas ar garsus). Jeigu pasireiškė kuris nors iš šių poveikių, vairuoti ar mechanizmų valdyti negalima.
3. KAIP VARTOTI ESCITALOPRAM PHARMASWISS
Escitalopram PharmaSwiss visada vartokite tiksliai, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką. Gali praeiti keletas savaičių, kol pradėsite geriau jaustis. Nenutraukite gydymo ir nekeiskite dozės prieš tai nepasitarę su savo gydytoju. Tabletes reikia gerti visą gydytojo paskirtą laiką, net jeigu pradėjote gerai jaustis. Jeigu praėjus keletui savaičių nepradėjote jaustis geriau, dar kartą kreipkitės į gydytoją. Jis nuspręs, ar reikia dozę palaipsniui padidinti iki didžiausios 20 mg paros dozės. Didesnių kaip 20 mg paros dozių saugumas nebuvo nustatytas.
Įprasta escitalopramo dozė nurodyta toliau. Gydytojas nurodys, kiek laiko reikės vartoti šias tabletes. Gydymas gali trukti keletą mėnesių ar ilgiau.
Tabletes galima išgerti valgant arba be maisto. Gerkite tabletes vieną kartą per parą. Nurykite tabletes užsigerdami vandeniu. Tabletes galima padalyti į dvi lygias dalis. Tablečių negalima kramtyti.
Suaugusieji
Įprasta paros dozė depresijai, generalizuoto nerimo sutrikimui ar obsesiniam- kompulsiniam sutrikimui gydyti yra 10 mg.
Gydydamas panikos sutrikimą ar socialinę fobiją (socialinio nerimo sutrikimą), gydytojas gali skirti mažesnę dozę (5 mg per parą).
Gydytojas dozę gali padidinti iki didžiausios 20 mg dozės.
Senyvi pacientai (vyresni kaip 65 metų)
Rekomenduojama Escitalopram PharmaSwiss pradinė dozė yra 5 mg vieną kartą per parą. Gydytojas gali dozę padidinti iki 10 mg per parą.
Vaikai ir jaunesni kaip 18 metų paaugliai
Escitalopramu negalima gydyti vaikų ir jaunesnių kaip 18 metų paauglių (žr. 2 skyriuje skyrelį ,,Kas žinotina prieš vartojant Escitalopram PharmaSwiss”).
Pacientai, kurie serga kepenų liga
Jeigu sergate kepenų liga, gydytojas gali pirmas dvi gydymo savaites skirti mažesnę 5 mg dozę per parą. Gydytojas paros dozę gali padidinti iki 10 mg.
Pacientai, kurie serga inkstų liga
Jeigu sergate sunkia inkstų liga, escitalopramo vartoti nerekomenduojama. Jeigu sergate lengva ar vidutinio sunkumo inkstų liga, galite vartoti normalią escitalopramo dozę.
Pavartojus per didelę Escitalopram PharmaSwiss dozę
Jokiomis aplinkybėmis negalima gerti daugiau tablečių nei skyrė gydytojas. Jeigu galvojate, kad išgėrėte arba kas nors kitas išgėrė per daug escitalopramo, iš karto kreipkitės į gydytoją arba artimiausios ligoninės priėmimo skyrių. Tai padaryti reikia net tuo atveju, kai nėra diskomforto požymių. Perdozavimo simptomai gali būti: galvos svaigimas, drebulys, susijaudinimas, traukuliai, koma, pykinimas, vėmimas, širdies plakimo pokyčiai, kraujospūdžio sumažėjimas bei skysčio ir druskų pusiausvyros organizme pokyčiai. Pasiimkite su savimi escitalopramo kartono dėžutę.
Pamiršus pavartoti Escitalopram PharmaSwiss
Jeigu pamiršote išgerti tabletę, išgerkite kitą tabletę įprastu laiku. Negalima vartoti dvigubos dozės, norint kompensuoti praleistą dozę.
Nustojus vartoti Escitalopram PharmaSwiss
Nenutraukite escitalopramo vartojimo, kol tai padaryti nenurodė gydytojas. Baigiant gydymą escitalopramu, gydytojas dozę sumažins palaipsniui per keletą savaičių ar mėnesių. Tai padės sumažinti nutraukimo simptomų atsiradimo galimybę. Jeigu nutraukus gydymą escitalopramu atsirado nutraukimo simptomų, gydytojas gali nuspręsti, kad dozę reikia mažinti dar lėčiau. Jeigu nutraukimo simptomai yra sunkūs, dar kartą kreipkitės į gydytoją ir pasakykite jam apie tai.
Daugumai žmonių nutraukimo simptomai būna lengvi ir išnyksta savaime per 2 savaites. Vis dėlto kartais simptomai gali būti sunkūs ir (arba) ilgalaikiai.
Nutraukus gydymą, gali pasireikšti šie nutraukimo simptomai: galvos svaigimas, miego sutrikimas, nerimas, drebulys, pykinimas, galvos skausmas, sumišimas, susijaudinimas, jutimų sutrikimai (pvz.: odos dilgsėjimas, dygsėjimas ar nutirpimas, haliucinacijos), svajojimas, prakaitavimas, viduriavimas, emocingumas ar irzlumas, neritmiškas širdies plakimas.
Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.
4. GALIMAS ŠALUTINIS POVEIKIS
Escitalopram PharmaSwiss, kaip ir visi kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.
Šalutinis poveikis paprastai išnyksta po kelių savaičių tęsiant gydymą. Prisiminkite, kad kai kurie reiškiniai gali būti ir ligos simptomai, todėl jie pradės lengvėti, kai Jūsų būklė pagerės.
Nedelsiant kreipkitės į gydytoją arba vykite į ligoninę, jeigu Jums pasireiškė toliau išvardyti šalutiniai poveikiai.
Nedažni (pasireiškia nuo 1 iki 10 iš 1 000 vaistą vartojusių žmonių)
Neįprastas kraujavimas, įskaitant kraujavimą iš virškinimo trakto.
Reti (pasireiškia nuo 1 iki 10 iš 10 000 vaistą vartojusių žmonių)
Alerginės reakcijos, pavyzdžiui: odos bėrimas, veido, akių vokų, burnos ar liežuvio patinimas arba kvėpavimo ar rijimo pasunkėjimas.
Jeigu pasireiškė kuris nors toliau išvardytas simptomas, tai gali būti serotonino sindromas: karščiavimas, susijaudinimas, sumišimas, drebulys ir staigūs raumenų susitraukimai.
Dažnis nežinomas (negali būti įvertintas pagal turimus duomenis)
Dažnas nereguliarus širdies plakimas, alpulys, kurie gali būti gyvybei pavojingos būklės, vadinamos paroksizmine polimorfine skilvelių tachikardija, simptomai.
Kitas šalutinis poveikis
Labai dažnas (pasireiškia dažniau kaip 1 iš 10 vaistą vartojusių žmonių)
Pykinimas.
Dažnas (pasireiškia nuo 1 iki 10 iš 100 vaistą vartojusių žmonių)
Kūno masės didėjimas, lytinio potraukio pokyčiai, lytinės funkcijos pokyčiai (pvz.: erekcijos ar ejakuliacijos sutrikimai vyrams, sunkumas patirti orgazmą moterims), nerimas, neramumas, miego sutrikimas (įskaitant nenormalius sapnus), negalėjimas išsimiegoti (nemiga), mieguistumas, žiovulys, galvos svaigimas ar drebulys, apetito nebuvimas (anoreksija) arba padidėjimas, dilgčiojimas, dilgsėjimas arba į adatėlių badymą panašus jutimas, nosies užgulimas arba skystos išskyros iš nosies (sinusitas), nuovargis, karščiavimas, burnos džiūvimas, prakaitavimo sustiprėjimas, viduriavimas, vidurių užkietėjimas, raumenų skausmas, sąnarių skausmas, vėmimas.
Nedažnas (pasireiškia nuo 1 iki 10 iš 1 000 vaistą vartojusių žmonių)
Kūno masės sumažėjimas, odos bėrimas ar niežulys, skonio pokytis, miego sutrikimai, plaukų slinkimas, panikos priepuoliai, dantų griežimas ar sukandimas, sumišimas, dūzgimas, tuksėjimas ar skambėjimas (spengimas) ausyse, dažnas širdies plakimas, nenormalus regėjimas, kraujas išmatose, kraujavimas iš nosies ar makšties, nenormaliai gausios menstruacijos, skysčių kaupimasis organizme (edema), susijaudinimas, nervingumas, apalpimas, vyzdžių išsiplėtimas (midriazė).
Retas (pasireiškia nuo 1 iki 10 iš 10 000 vaistą vartojusių žmonių)
Retas širdies plakimas, agresyvumas, nerealumo arba atsiskyrimo nuo savojo kūno pojūtis (depersonalizacija), keistos vizijos ar garsai (haliucinacijos).
Kai kuriems pacientams pasitaikė (dažnis negali būti įvertintas nenustatytas):
Kiti simptomai, apie kuriuos buvo pranešta
Greitai besikeičiančių minčių epizodai, pernelyg pakili nuotaika arba elgesys (manija), nenormalaus pieno kiekio išsiskyrimas arba pieno išsiskyrimas nutraukus žindymą, motorinis neramumas (akatizija), traukuliai, judesių sutrikimai, nevalingi judesiai, natrio koncentracijos kraujyje sumažėjimas kartu su skysčių kaupimusi (arba be jo), dėl kurio gali pasireikšti rankų ar kojų patinimas (simptomai yra pykinimas ir negalavimas su raumenų skausmu, raumenų silpnumu ir sumišimo jutimu), sunkumas pasišlapinti arba didelis išskiriamo šlapimo kiekis, galvos svaigimas atsistojus dėl kraujospūdžio sumažėjimo (ortostatinė hipotenzija), skausminga erekcija (priapizmas), kraujavimo sutrikimai, įskaitant odos ir gleivinių kraujavimą (dėmines kraujosruvas) bei kraujo plokštelių (trombocitų) kiekio sumažėjimą kraujyje (trombocitopeniją), staigus odos ar gleivinių patinimas (angioneurozinė edema), išskiriamo šlapimo kiekio padidėjimas (antidiurezinio hormono sekrecijos sutrikimas [ADHSS]), kepenų uždegimas (hepatitas), įskaitant odos ir akių baltymo pageltimą.Širdies ritmo pokyčiai (taip vadinamo QT intervalo pailgėjimas, kuris nustatomas darant EKG, t.y. užrašant elektrinį širdies aktyvumą).
Gauta pranešimų apie mąstymo apie savęs žalojimą arba savižudybę ir savęs žalojimo ar bandymo žudytis atvejus gydant ir netrukus po gydymo escitalopramu nutraukimo (žr. 2 skyriuje skyrelį „Specialių atsargumo priemonių vartojant Escitalopram PharmaSwiss reikia“).
Šios grupės vaistus vartojantiems pacientams buvo nustatyta padidėjusi kaulų lūžių rizika.
Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.
5. KAIP LAIKYTI ESCITALOPRAM PHARMASWISS
Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje.
Ant kartono dėžutės ir lizdinės plokštelės po „Tinka iki/EXP“ nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, Escitalopram PharmaSwiss vartoti negalima. Vaistas tinka vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos.
Šiam vaistiniam preparatui specialių laikymo sąlygų nereikia.
Vaistų negalima išpilti į kanalizaciją arba išmesti su buitinėmis atliekomis. Kaip tvarkyti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.
6. KITA INFORMACIJA
Escitalopram PharmaSwiss sudėtis
- Veiklioji medžiaga yra escitalopramas.
Kiekvienoje 10 mg tabletėje yra toks escitalopramo oksalato kiekis, kuris atitinka 10 mg escitalopramo.
Kiekvienoje 15 mg tabletėje yra toks escitalopramo oksalato kiekis, kuris atitinka 15 mg escitalopramo.
Kiekvienoje 20 mg tabletėje yra toks escitalopramo oksalato kiekis, kuris atitinka 20 mg escitalopramo.
- Pagalbinės medžiagos tabletės branduolyje yra: mikrokristalinė celiuliozė, bevandenis koloidinis silicio dioksidas, talkas, kroskarmeliozės natrio druska ir magnio stearatas.
Tabletės plėvelėje yra: hipromeliozė, makrogolis 400 ir titano dioksidas (E 171).
Escitalopram PharmaSwiss 10 mg išvaizda ir kiekis pakuotėje
Baltos, ovalo formos, plėvele dengtos tabletės, kurių vienoje pusėje yra užrašas ,,E9CM”, o kitoje –laužimo vagelė ir išraižyta ,,10” (vienas skaičius yra vienoje laužimo vagelės pusėje, kitas – kitoje).
Tiekiamos lizdinės plokštelės kartono dėžutėse, kuriose yra 10, 14, 20, 28, 30, 50, 56, 60, 90, 98, 100 arba 200 tablečių.
Escitalopram PharmaSwiss 15 mg išvaizda ir kiekis pakuotėje
Baltos, ovalo formos, plėvele dengtos tabletės, kurių vienoje pusėje yra užrašas ,,E9CM”, o kitoje –laužimo vagelė ir išraižyta ,,15” (vienas skaičius vienoje laužimo vagelės pusėje, kitas – kitoje).
Tiekiamos lizdinės plokštelės kartono dėžutėse, kuriose yra 10, 14, 20, 28, 30, 50, 56, 60, 90, 98, 100 arba 200 tablečių.
Escitalopram PharmaSwiss 20 mg išvaizda ir kiekis pakuotėje
Baltos, ovalo formos, plėvele dengtos tabletės, kurių vienoje pusėje yra užrašas ,,E9CM”, o kitoje –laužimo vagelė ir išraižyta ,,20” (vienas skaičius vienoje laužimo vagelės pusėje, kitas – kitoje).
Tiekiamos lizdinės plokštelės kartono dėžutėse, kuriose yra 5, 7, 10, 14, 20, 28, 30, 50, 56, 60, 90, 98, 100 arba 200 tablečių.
Gali būti tiekiamos ne visų dydžių pakuotės.