Visada vartokite šį vaistą tiksliai kaip nurodė gydytojas arba vaistininkas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.
Rekomenduojama dozė suaugusiems pacientams yra tokia:
Depresija, generalizuotas nerimo sutrikimas, obsesinis-kompulsinis sutrikimas
Paprastai rekomenduojama ESTAN dozė yra 10 mg kartą per parą. Gydytojas šią dozę gali padidinti iki didžiausios rekomenduojamos paros dozės – 20 mg.
Panikos sutrikimas
Pirmą gydymo savaitę ESTAN dozė yra 5 mg kartą per parą. Po to dozė didinama iki 10 mg kartą per parą. Vėliau gydytojas dozę gali padidinti iki didžiausios paros dozės ( 20 mg.
Socialinio nerimo sutrikimas
Paprastai rekomenduojama ESTAN dozė yra 10 mg kartą per parą. Atsižvelgiant į Jūsų organizmo reakcijos į vaistą gydytojas paros dozę gali sumažinti iki 5 mg arba padidinti iki 20 mg.
Senyvi (vyresni kaip 65 metų) pacientai
Rekomenduojama pradinė ESTAN dozė yra 5 mg kartą per parą. Jūsų gydytojas gali padidinti dozę iki 10 mg kartą per parą.
Vartojimas vaikams ir paaugliams
Vaikams ir paaugliams ESTAN vartoti paprastai negalima. Daugiau informacijos pateikta 2 skyriuje “Kas žinotina prieš vartojant ESTAN“.
Jūs galite gerti ESTAN valgio metu ar kitu laiku. Nurykite tabletę užsigeriant trupučiu vandens. Tabletės nekramtykite, nes ji yra kartaus skonio.
Jeigu reikalinga, ESTAN 10 mg ir 20 mg tabletes galima padalyti į lygias dozes.
Gydymo trukmė
Gali praeiti kelios savaitės, kol pajusite palengvėjimą. ESTAN vartojimą tęskite ir tada, kai būklės palengvėjimo dar nejuntate.
Nekeiskite savo vaisto dozės, prieš tai nepasitarę su gydytoju.
ESTAN vartokite tiek laiko, kiek Jūsų gydytojas rekomendavo. Jei gydymą baigsite per anksti, ligos simptomai gali atsinaujinti. Gydymą rekomenduojama tęsti ne trumpiau kaip 6 mėnesius po to, kai vėl pasijutote gerai.
Ką daryti pavartojus per didelę ESTAN dozę?
Jeigu išgėrėte didesnę negu paskirta ESTAN dozę, nedelsdami informuokite savo gydytoją arba vykite į ligoninę, net ir tuo atveju jeigu jaučiatės gerai. Tam tikri perdozavimo simptomai gali būti galvos svaigimas, virpulys, susijaudinimas, traukuliai, koma, pykinimas, vėmimas, širdies ritmo pokyčiai, kraujospūdžio sumažėjimas ir skysčio/ druskų pusiausvyros organizme pokyčiai. Vykstant pas gydytoją ar į ligoninę pasiimkite su savimi ESTAN dėžutę/ talpyklę.
Pamiršus pavartoti ESTAN
Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą dozę. Jeigu Jei pamiršote išgerti dozę ir prisiminėte prieš einant miegoti, išgerkite ją nedelsiant. Kitą dieną vartokite taip, kaip įprasta. Jeigu prisiminėte tik naktį arba kitą dieną, palikite praleistą dozę ir toliau vaistą vartokite taip, kaip įprasta.
Nustojus vartoti ESTAN
Nenutraukite ESTAN vartojimo tol, kol gydytojas Jums neliepė taip daryti. Baigus gydymo kursą, paprastai patartina, kad ESTAN dozė būtų palaipsniui mažinama per keletą savaičių.
Nustojus vartoti ESTAN, ypač staigiai, Jums gali atsirasti nutraukimo simptomų. Tai įprasta baigiant vartoti ESTAN. Rizika didesnė, jeigu ESTAN buvo vartojamas ilgai ar didelėmis dozėmis arba jeigu dozė mažinama per greitai. Daugumai žmonių pasireiškia lengvi simptomai, kurie patys išnyksta per dvi savaites, tačiau kai kuriems pacientams simptomai gali būti sunkūs ir tęstis ilgai (2 –3 mėnesius). Pasakykite gydytojui, jeigu ESTAN vartojimo nutraukimo metu Jums atsirado sunkių nutraukimo simptomų. Gydytojas gali paprašyti Jūsų vėl pradėti vartoti tabletes ir dozę mažinti dar lėčiau.
Nutraukimo simptomai: svaigulys (stabilumo arba pusiausvyros praradimas), dilgsėjimas, niežulys arba (rečiau) elektros iškrovos pojūtis, atsirandantis ir galvoje, miego sutrikimas (vaizdingi sapnai, košmarai, sunkumas užmigti), nerimas, galvos skausmas, silpnumo jausmas (pykinimas), vėmimas, prakaitavimas (įskaitant prakaitavimą naktį), nerimastingumas ar susijaudinimas, drebulys (virpėjimas), sumišimas ar orientacijos praradimas, jausmingumas ar irzlumas, viduriavimas (tuštinimasisi nesuformuotomis išmatomis), regėjimo sutrikimas, virpantis ar smarkus širdies plakimas (palpitacijos).
Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.