Kreon 40000 V

0
+0 -0

Gamintojas: Abbott Laboratories GmbH
Veiklioji medžiaga: Kasos milteliai (Lipazė/Amilazė/Proteazė)
Stiprumas: 400mg (40000V/25000V/1600V)

Kreon sudėtyje yra kiaulių kasos miltelių, kurių sudėtyje yra fermentų padedančių virškinti maistą. Šie fermentai yra išgaunami iš kiaulių kasos liaukų. Kreon kapsulėse yra mažų granulių (skrandžio sultims atsparių granulių, vadinamųjų minimikrosferų), iš kurių į virškinimo traktą lėtai išsiskiria fermentai.

Kreon esantys fermentai virškina virškinimo traktu slenkantį maistą. Kreon reikia vartoti valgant ar užkandžiaujant arba po to. Tada fermentai gali visiškai susimaišyti su maistu.

Vaistas vartojamas suaugusių žmonių ir vaikų kasos išskiriamosios funkcijos, susijusios su sekreto išsiskyrimu į virškinimo traktą, nepakankamumui šalinti.

Toks nepakankamumas gali išsivystyti tada, kai kasos liaukos nebeišskiria pakankamai fermentų maistui virškinti. Šis sutrikimas dažniausiai pasireiškia žmonėms, kuriems yra cistinė fibrozė, lėtinis pankreatitas ir atlikta kasos operacija.

Kreon 40000 V. Vartojimas

Visada vartokite šį vaistą tiksliai kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

Kiek vartoti Kreon

Jūsų dozė yra matuojama lipazės vienetais. Lipazė yra vienas iš kasos miltelių fermentų. Skirtingo stiprumo Kreon sudėtyje yra skirtingi lipazės kiekiai.

Visada laikykitės gydytojo nurodymų, kiek vartoti Kreon.

Gydytojas parinks Jums tinkamiausią dozę. Tai priklausys, nuo Jūsų ligos, nuo Jūsų svorio, nuo mitybos, nuo riebalų kiekio išmatose.

Jeigu išmatos vis dar yra riebios arba yra kitų skrandžio ar žarnyno sutrikimų (virškinimo trakto simptomų), pasakykite gydytojui, nes gali prireikti patikslinti dozę.

Esant cistinei fibrozei

Įprastinė pradinė dozė jaunesniems nei 4 metų vaikams yra 1000 vienetų lipazės kūno svorio kilogramui vieno valgymo metu.

Įprastinė pradinė dozė 4 metų ir vyresniems vaikams, paaugliams bei suaugusiems žmonėms yra 500 vienetų lipazės kūno svorio kilogramui vieno valgymo metu.

Esant kitų kasos sutrikimų

Įprastinė dozė vieno valgymo metu yra 25 000–80 000 vienetų lipazės.

Įprastinė dozė vieno užkandžiavimo metu yra perpus mažesnė nei vieno valgymo metu.

Jei vienkartinė dozė yra mažesnė kaip 40 000 V, būtina vartoti mažesnio stiprumo vaisto (Kreon 10 000 V kietosios kapsulės ar Kreon 25 000 V kietosios kapsulės).

Kada vartoti Kreon

Kreon visada vartokite valgydami, užkandžiaudami arba po to. Tada fermentai galės visiškai susimaišyti su maistu ir padės suvirškinti žarnynu slenkantį maistą.

Kaip vartoti Kreon

Nurykite nepažeistą kapsulę.

Kapsulės nesmulkinkite ir nekramtykite.

Jeigu kapsulę sunku nuryti, atsargiai atidarykite ją ir supilkite granules į nedidelį kiekį skysto rūgštoko maisto arba sumaišykite jas su rūgštingais skysčiais. Rūgštingas skystas maistas galėtų būti pvz., obuolių tyrė arba jogurtas. Rūgštingi skysčiai galėtų būti obuolių, apelsinų arba ananasų sultys. Mišinį reikia tuoj pat nuryti, nesmulkinant, nekramtant jo ir užsigeriant nedideliu kiekiu vandens arba sulčių.

Granulių sumaišymas su nerūgštingu maistu ar skysčiais, sutrynimas arba kramtymas gali sukelti burnos sudirginimą arba pakeisti Kreon poveikį Jūsų organizme.

Nelaikykite Kreon kapsulių arba jų turinio burnoje.

Mišinio nelaikykite.

Kasdien būtina gerti daug skysčių.

Kiek laiko vartoti Kreon

Vartokite Kreon tiek laiko, kiek nurodė gydytojas. Daugumai pacientų Kreon gali reikėti vartoti visą gyvenimą.

Ką daryti pavartojus per didelę Kreon dozę?

Jei pavartojote per daug Kreon, gerkite daug vandens ir pasitarkite su gydytoju arba vaistininku. Pastebėta, kad labai didelė kasos miltelių dozė yra susijusi su šlapimo rūgšties koncentracijos padidėjimu kraujyje (hiperurikemija) bei šlapime (hiperurikozurija).

Pamiršus pavartoti Kreon

Jeigu užmiršote pavartoti vieną dozę, kitą dozę išgerkite įprastu laiku kartu su kitu valgiu. Nesistenkite kompensuoti praleistos dozės.

Nustojus vartoti Kreon

Nenutraukite Kreon vartojimo prieš tai nepasitarę su gydytoju.

Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką

Susiję straipsniai

Siųsk savo nuomonę

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *